Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.461
Поени од реакции
36.025
Tie monstrumite vo onkologija gi zaboravi ili gi branish poshto se makedonci?!
...па во Македонија СИТЕ се Македонци и Македонци етникуми :toe:
GEIdA6IXcAAYEyR.jpg

Калтрин Уштеленца, вработен партиски со договор на дело највероватно е Македонец од албанско потекло или е Косовар,

а Амела Османовиќ, медицинска сестра највероватно е Македонка од бошњачко потекло.

...другите на онкологија како најглавни, не знам зошто не ги земаат на одговорност , но прашај ги и екс министрите д-р Ф.Меџити, д-р И.Демири и сегашниов Министер за здравстви д-р А.Таравари сите тие се Македонци од албанско потекло.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.120
Поени од реакции
2.013
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.461
Поени од реакции
36.025
На пример во општина Тетово болницата до 2001 служела за 150 илјади албанци и 30 илјади македонци, меѓутоа 95% од вработените биле македонци.
...зашто сите албански етникум биле овчари неписмени како да работаат во болница? арно ама од 2001 во подрум во Мала Речица инпровизиравте факултет за Медицински науки и штанцавте дипломи, па се наполнија болниците со ,,медицински експерти" кои како на трудницата од Струга при пораѓај од што се знае многу анатомија и локација на крвни садови, кој знае кои главни артерии сецнаа, па мораа да ги извадат сите органи каде имало хеморагија инаку ќе умрела пациентката од обилно крварење, ете ја сирота уште се бори за правдина.
Дека живеат подобро во западна него во источна, може да се види и од самите куќи.
...самите куќи се изградени кога уште не си бил роден за време на бивша Југославија каде во градот на прсти се броеле куќите на албански етникум, а повеќе присутни само во пазарен ден кога се симнуваа од шарпланински села, за време на ДУИ и градоначалничката Теута Арифи секоја педа од државно земјште нa Р.Македонија продадено на строго албански етникум демек денационализација со турскии тапии пишани пред 500 години на А4 хартија од Табак Скопје, ,,ем јаре eм паре"!

...аман немој, фермани ќе напишам за вистината која не знам зошто тебе ти е испревртена, кој ве учи така погрешно Господ знае!
во болница туку 30 вработени како во Виница.
...па богами, расчистивте и денес баш толку останаа Македонци во тетовската болница, па затоа после трчате во скопски клиники по македонските лекари, нека ве лечат вашите кадри, нели све со дипломи и докторати што трчате по скопски клиники?а шоч?
бидејќи македонците имаат приоритет за вработување, дури и во Тетово, Гостивар, Кичево, Струга.
...да не халуцинираш??
еве ти конкретен пример, ВРЕДИ само14 пратеника добива 400 директорски места, обезбедена функција на албански етникум, тогаш ВМРО ДПМНЕ и ЗНАМ колку директори Македонци треба да има?
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.112
Поени од реакции
8.387
Znam eden tezgadzija vo Ohrid, i mi rece da ne se svadbite sho gi praat samo na leto albancive nema da prezivuvaat zemjodelcive od Ohrid i Bitola.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Од кај си ти бе другар ? Кој земјоделци во Охрид и кој свадби албанци праат во Охрид жити се.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.344
Поени од реакции
37.039
Uau... gi imas li, voopsto? Emociite de.
А вие ги имате ли, еден протест што не направивте како што треба против стопанот ваш Аца Антиќ за тетовската болница и автобусот во Бугарија? Напротив уште толку го гласавте. Не само што немате емоции, туку немате ни памет.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.120
Поени од реакции
2.013
А вие ги имате ли, еден протест што не направивте како што треба против стопанот ваш Аца Антиќ за тетовската болница и автобусот во Бугарија? Напротив уште толку го гласавте. Не само што немате емоции, туку немате ни памет.
Eeej magare sto zbori?! Vidi cudo!
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.120
Поени од реакции
2.013
Тажен лик си ти. Само ми го потврди ова што го кажав со "навредава".
Кој најде да збори :pos: . Најбледата копија на зузарот. Еден од најнегативните души на форумот.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.344
Поени од реакции
37.039
Кој најде да збори :pos: . Најбледата копија на зузарот. Еден од најнегативните души на форумот.
Делам воздух во државава со ликови како тебе, пуно и голубарот. Каков да бидам?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
Ш.И.
не е Албанец
Автоматски споено мислење:

Каурска власт пак се меша у албански ствари.
 
Член од
22 јуни 2024
Мислења
27
Поени од реакции
28
Од кај си ти бе другар ? Кој земјоделци во Охрид и кој свадби албанци праат во Охрид жити се.
Ako si od Ohrid treba da znajsh na leto sho se slucuva vo Struga so svadbite i restoranite. Restoranite So zelencuk meso i drugi raboti se snabduvat od Ohrid i Bitola posto e poblisku. Eden albanec za svadba troshit 30K evra a eden makedonec 3K evra. Znaci site biznisi cekat da dojd leto i emigranti albanci da praat nekoj dinar za cela godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.112
Поени од реакции
8.387
Ako si od Ohrid treba da znajsh na leto sho se slucuva vo Struga so svadbite i restoranite. Restoranite So zelencuk meso i drugi raboti se snabduvat od Ohrid i Bitola posto e poblisku. Eden albanec za svadba troshit 30K evra a eden makedonec 3K evra. Znaci site biznisi cekat da dojd leto i emigranti albanci da praat nekoj dinar za cela godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не знам колку трошат албанците за свадби,не е ни битно, друга работа, Охрид нема земјоделие па да зависат од потрушувачката на албанците. Не сакам да ти одам контра да мислиш дека терам инает, ете нема да ти викам дека ете твојот муабет не држи место ама сепак реалноста е друга. На Охрид на лето не му требаат свадби за да преживее, без разлика дали се албански или македонски.
Не знам за твојот комшија ама ако прошеташ да ги видиш крајбрежните населби и да им ги видиш куќите и инериерот ќе видиш сосема друга слика од таа што ја имаш, ќе помислиш дека тие не биле дел од Југославија.

И веќе кога е спомна Битола, без навреда, ама имаш ли престава колкава дијаспора има Битола ? И колку од нив се во Битола секое лето ? Мислиш на БТ им требаат албанците од Струга, ај да прајме муабет за некој град ко Кичево и слично, ама за Битола, дај не заебавај, не си давајте до толку значање.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
Ako si od Ohrid treba da znajsh na leto sho se slucuva vo Struga so svadbite i restoranite. Restoranite So zelencuk meso i drugi raboti se snabduvat od Ohrid i Bitola posto e poblisku. Eden albanec za svadba troshit 30K evra a eden makedonec 3K evra. Znaci site biznisi cekat da dojd leto i emigranti albanci da praat nekoj dinar za cela godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
голем курац

Како тоа ќе надокнади за сите деца претепани и убиени, сите цркви сквернавени, гробишта срушени...?
Како тоа ќе ја натера државава да ги применува казните, давачките, плаќањата, ковид-мерките и се друго и врз Албанците, а не само врз Македонците?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom