Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Со враќањето на ВМРО на власт - МВР се враќаат проблемите кај обичните граѓани. Ова покажува дека вие секогаш иницирате проблеми и дека Албанците не иницираат проблеми, дека да беше така, ќе го правеа тоа 7 години додека другата партија беше во влада.
Едно да знаете, оваа држава не опстојува како сакате со етнички проблеми, ако напаѓате жени и деца во Скопје, оваа држава наскоро ќе пропадне, што ќе се зголемат апетитите на Албанците.

Довчерашните напаѓачи секако се дел од форумов, пошто овде си имаме работа со некои болни ултра националисти, а тоа го докажува и тоа што темата за изборите ја отвори доминантната партија на анкетите, лидерот ЛЕВИЦА. Она што го направивте вчера по мечот со Работнички, многу брзо Албанците можат да го вратат во Чаир и Тетово, затоа оваа ваша омраза ќе го испрати проблемот во следната фаза, а Албанците ќе barat нешто повеќе од само права.
Што да се прави, не се сите како Заев ете има некој што сака да се одбрани од вашите напади, денеска навивачи своите помали членови, утре татко својата ќерка на паркинг пред зграда, задутре цел православен народ против курчење на потомците на качаците.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
@Lilik Vo tribina pevaj i srpski ako sakash, nema vina covek shto izlegol so familija na prosheta. Znam, i mozhe da ti kazham koj se: Marcelo, Butters i Ajnshtajnot shto znae sve.
Баце relax не сум ти јас шиптaр/муслиман па да напаѓам жени и деца или било кој друг из чиста мира. На утакмица фудбал не сум бил може 10 години. Честитки за кирилицата тоа е голем напредок за тебе. Сега следно да се се откажеш од педомухамеданството па може и ќе заличиш на човек.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.371
Поени од реакции
17.517
Со враќањето на ВМРО на власт - МВР се враќаат проблемите кај обичните граѓани. Ова покажува дека вие секогаш иницирате проблеми и дека Албанците не иницираат проблеми, дека да беше така, ќе го правеа тоа 7 години додека другата партија беше во влада.
Едно да знаете, оваа држава не опстојува како сакате со етнички проблеми, ако напаѓате жени и деца во Скопје, оваа држава наскоро ќе пропадне, што ќе се зголемат апетитите на Албанците.

Довчерашните напаѓачи секако се дел од форумов, пошто овде си имаме работа со некои болни ултра националисти, а тоа го докажува и тоа што темата за изборите ја отвори доминантната партија на анкетите, лидерот ЛЕВИЦА. Она што го направивте вчера по мечот со Работнички, многу брзо Албанците можат да го вратат во Чаир и Тетово, затоа оваа ваша омраза ќе го испрати проблемот во следната фаза, а Албанците ќе barat нешто повеќе од само права.
Doaga vremeto da vi se ebe mater. Sea sme NATO moze samo da go zemete podlaboko. Da ne mislis deka vo vakvi uslovi na vojni ke dozvoli nekoj vie da praite nesto na Balkan i da zagrozuvate NATO sojuz?

Tuku, sto se desilo na Rabotnicki?
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
229
Поени од реакции
212
Da igrame so niv, tocno e.
Епа тоа е другар правите и ќе ви праиме нели секогаш било така а кога ќе пееме ќе пееме и сеа вие одма се љутите одма ај не зафркавај за еден инцидент одма Тетово одма чаир ту ту големо чудо
Автоматски споено мислење:

Со враќањето на ВМРО на власт - МВР се враќаат проблемите кај обичните граѓани. Ова покажува дека вие секогаш иницирате проблеми и дека Албанците не иницираат проблеми, дека да беше така, ќе го правеа тоа 7 години додека другата партија беше во влада.
Едно да знаете, оваа држава не опстојува како сакате со етнички проблеми, ако напаѓате жени и деца во Скопје, оваа држава наскоро ќе пропадне, што ќе се зголемат апетитите на Албанците.

Довчерашните напаѓачи секако се дел од форумов, пошто овде си имаме работа со некои болни ултра националисти, а тоа го докажува и тоа што темата за изборите ја отвори доминантната партија на анкетите, лидерот ЛЕВИЦА. Она што го направивте вчера по мечот со Работнички, многу брзо Албанците можат да го вратат во Чаир и Тетово, затоа оваа ваша омраза ќе го испрати проблемот во следната фаза, а Албанците ќе barat нешто повеќе од само права.
Али за едно свака ви част на бугарите матер им ебавте у чаирчанка бравос големо:aplauz:
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.712
Doaga vremeto da vi se ebe mater. Sea sme NATO moze samo da go zemete podlaboko. Da ne mislis deka vo vakvi uslovi na vojni ke dozvoli nekoj vie da praite nesto na Balkan i da zagrozuvate NATO sojuz?

Tuku, sto se desilo na Rabotnicki?
ti li го нападна тоа семејство со мајка и деца?

не не, го помешав со @Sussaro - Ajnshtajnot... :D
Автоматски споено мислење:

Што да се прави, не се сите како Заев ете има некој што сака да се одбрани од вашите напади, денеска навивачи своите помали членови, утре татко својата ќерка на паркинг пред зграда, задутре цел православен народ против курчење на потомците на качаците.
slednata nedela nekoj od vasha strana nekade vo Cair ili Tetovo.. taka odat ovie raboti, no izgleda nemash iskustvo vo realnost, samo filmovi si gleal, i mislish samo edniot napada :)
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
229
Поени од реакции
212
ti li го нападна тоа семејство со мајка и деца?

не не, го помешав со @Sussaro - Ajnshtajnot... :D
Автоматски споено мислење:


slednata nedela nekoj od vasha strana nekade vo Cair ili Tetovo.. taka odat ovie raboti, no izgleda nemash iskustvo vo realnost, samo filmovi si gleal, i mislish samo edniot napada :)
Јас седам у чаир ќе ме тепате значи?:cuc:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
ti li го нападна тоа семејство со мајка и деца?

не не, го помешав со @Sussaro - Ajnshtajnot... :D
Автоматски споено мислење:


slednata nedela nekoj od vasha strana nekade vo Cair ili Tetovo.. taka odat ovie raboti, no izgleda nemash iskustvo vo realnost, samo filmovi si gleal, i mislish samo edniot napada :)
Не е битно што искуство имам јас, имам искуство за тоа како секогаш ама секогаш напаѓате први од кога сте дојдени на овие простори, од дедо прадедо е таква приказната, нема да се смирите додека не бидете смирени како што Јаким од Гостивар ги смири неговите соседи :)
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
229
Поени од реакции
212
Не е битно што искуство имам јас, имам искуство за тоа како секогаш ама секогаш напаѓате први од кога сте дојдени на овие простори, од дедо прадедо е таква приказната, нема да се смирите додека не бидете смирени како што Јаким од Гостивар ги смири неговите соседи :)
Искрено ова до дојдеш у чаир да го кажеш на некој во лице :uzi:
Автоматски споено мислење:

Не е битно што искуство имам јас, имам искуство за тоа како секогаш ама секогаш напаѓате први од кога сте дојдени на овие простори, од дедо прадедо е таква приказната, нема да се смирите додека не бидете смирени како што Јаким од Гостивар ги смири неговите соседи :)
Епа види а кој ни е нас крив што неможеме да бидеме исти ко нив?
Автоматски споено мислење:

После ова од Тетово кој е од чаир нека си мисли штета што и ја сум на списокот ако не ме видите 3 дена са пишам кажете добра беше добро ја најде амин
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.314
Поени од реакции
8.856
Со враќањето на ВМРО на власт - МВР се враќаат проблемите кај обичните граѓани. Ова покажува дека вие секогаш иницирате проблеми и дека Албанците не иницираат проблеми, дека да беше така, ќе го правеа тоа 7 години додека другата партија беше во влада.
Едно да знаете, оваа држава не опстојува како сакате со етнички проблеми, ако напаѓате жени и деца во Скопје, оваа држава наскоро ќе пропадне, што ќе се зголемат апетитите на Албанците.

Довчерашните напаѓачи секако се дел од форумов, пошто овде си имаме работа со некои болни ултра националисти, а тоа го докажува и тоа што темата за изборите ја отвори доминантната партија на анкетите, лидерот ЛЕВИЦА. Она што го направивте вчера по мечот со Работнички, многу брзо Албанците можат да го вратат во Чаир и Тетово, затоа оваа ваша омраза ќе го испрати проблемот во следната фаза, а Албанците ќе barat нешто повеќе од само права.
Prviot del ti glup komentar da bidam iskren, kako МВР gi vrakaat problemite ?
Sto se odnesuva do boldot, moze da kazes (ili nekoj drug) sto bilo posle mecot ?
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
229
Поени од реакции
212
Prviot del ti glup komentar da bidam iskren, kako МВР gi vrakaat problemite ?
Sto se odnesuva do boldot, moze da kazes (ili nekoj drug) sto bilo posle mecot ?
Такви се сите албанци пред гласање нервозни неможе са напише мисли сите знаеме што се случило они се многу поврзани еден со друг затоа истото го мислат за нас дури и форумот е крив е ајде де
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.690
Поени од реакции
16.958
Prviot del ti glup komentar da bidam iskren, kako МВР gi vrakaat problemite ?
Sto se odnesuva do boldot, moze da kazes (ili nekoj drug) sto bilo posle mecot ?
Сака да каже дека во време на вмро и мвр со гоца, без бодени македонски деца по авотбуси и рандом места, беа убиени деца од албански екстремисти на најтажниот ден во христијанството, беше ослободен воѓата на шверцери. Сега мвр со пајакот имаат се под контрола, па нема проблеми.
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
229
Поени од реакции
212
Сака да каже дека во време на вмро и мвр со гоца, без бодени македонски деца по авотбуси и рандом места, беа убиени деца од албански екстремисти на најтажниот ден во христијанството, беше ослободен воѓата на шверцери. Сега мвр со пајакот имаат се под контрола, па нема проблеми.
Сака да ни каже да гласаме за СДСМ ете сакаш да ти кажам право и за ВМРО по чаир не смееш ни да зборуваш ете тоа е пораката од тигри
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.281
Поени од реакции
37.051
Објасни што ти е чудно пишувањето или случката??
Сакаш мкд беса никогаш да не пишувам?не си видела? Може и тоа
Тоа е новиот тел ако мислиш за чудното редактирање 10 пати за букв брз луди ако мислите за тоа лапа букви не ми замарајте мислам се разбираме. Треба мин 5 пати да се враќам а за текстот што се тиче правдање немам ни посто 1 може и понезгодно
Сепак се извинувам не сум да создадам неред извинете ниту процент немам лоша намера а тој овен во подзнакот

Земи плац прво Гнз не нива прашај во општина барање дали може да градам ВО ИМОТЊН ЛИСТ ОБИЧНО Е СКРАТЕНИЦА ГНЗ ГРАДЕЖНО НЕИЗГРАДЕН ЗЕМЈИШТЕ ВИДИШ НИВА БЕГАЈ УВЕРУВААТ ПОЈДИ ДО ОПШТИНА ПРАШАЈ АКО Е ГНЗ СО ЗАВЕРКА ОД НОТАР ПЛАТИ ДАНОК НАЈДИ АРХИТЕКТ НО ПРЕД ДА ПОЧНЕШ СЕ НЕ ПОЧНУВАЈ БЕЗ АРХИТКЕТ.СО ЛИЦЕНЦА В2 НЕКА ТИ ЈА ПОКАЖЕ ИМА ФИРМИ.КОМПЛЕТ ЈА ГИ ЗНАМ И КУЌИ.И ФИРМИ ГРАДА.ЌЕ ГО ПЛАТИШ ЌЕ ТИ НАПРАБИ ПРОЕКТ ПО ЖЕЛБА И МОЖНОСТ ЌЕ ГО ДОСТАВИШ ДО ОПШТИНАТА АКО ТИ ОДОБРАТ ЌЕ ПЛАТИШ КОМУНАЛИИ ПО КВАДРАТ.ЗАВИСНО ОД ОПШТОНАТА МИН.МЕСЕЦИ ЌЕ ЧЕКАШ ОТКАКО ЌЕ ТИ ОДОБРАТ ПЛАЌАШ ЕВН.И ВОДОВОД ВО МЕЃУВРЕМЕ ФИРМА.КЛУЧ БА РАКА ОРЕПРАЧАНО СО НОТАР И ГРАДИШ ПОЛА ПАРИ НА ПОЧЕТОКОТ ПОЛА ПРЕД ЗАВРШНИЦА ПЛУС ИНЖИНЕР НА ЛИЦЕ МЕСТО 3000 ЕВРА ДОДЕКА СЕ ГРАДИ Е ИМА ПАРИ ЗА ДАВАЊЕ АКО МИСЛИШ ЗА ОВА ТОА Е ПЛУС И ОТКАКО ЌЕ ИЗГРАДИШ ЌЕ ДАДЕШ ДОКУМЕНТИ ДА ДОЈДЕ ГЕОМЕТАР ДА ПРЕМЕРИ И ДА СЕ ВПИШЕ ВО ОПШТИНА 2 ГОДИНИ ЌЕ ЧЕКАШ ЗА ИМОТЕН ЛИСТ ПО ГОТОВОТО НОРМАЛНО НЕ СИ САМО ТИ ДРУГО ШО ЗНАМ ПИШИ МИ Л.П АКО БЕШЕ ЗА ГРАДЕЊЕ
Ок, сега све ми е јасно!(y)
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
оваа држава наскоро ќе пропадне, што ќе се зголемат апетитите на Албанците.
Куче турско неблагодарно

Овој пат ќе ве рашљакаме така јако што апетитите ќе си ги барате назад на Кавказ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom