Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Општина Сарај не наплаќа даноци, пошто да плаќаш даноци у Северџанистан е ептен "каурски".

Оттука, Општина Сарај нема пари за градинки.


Оттука, сите деца од Општина Сарај идат у Општина Карпош.

Оттука, децата од Општина Карпош немаат кај да идат.


Оттука, Советот на Општина Карпош носи одлука да си ги заштити децата од Карпош и, нормално, им дава приоритет при упис.

Оттука, овие од ДУИ се жалат кај "Омбудсманот" (кој btw е нивниот неуспешен шпицен кандидат за премиер на прошлите избори).

Оттука, "Омбудсманов" као нешо вика не е у реду вака.

Оттука, се набацуе и сороспискиот хор од Хелсиншки, со иста "аргументација".

Оттука, идете бре сите у три лепе п.м.!

Наравоучение: Карпошани - со вас сме и да не им попуштате ни сантим на силеџиите од ДУИ и Сорос!

Димитар Апасиев
Заборавил кепецот да спомне нешто за Ѓорче, како долгогодишни чесни подмирувачи на долговите кон општината и државата.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.560
Заборавил кепецот да спомне нешто за Ѓорче, како долгогодишни чесни подмирувачи на долговите кон општината и државата.
И тие од Ѓорче ги носат децата у градинка у Карпош?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.765
Поени од реакции
82.741
Заборавил кепецот да спомне нешто за Ѓорче, како долгогодишни чесни подмирувачи на долговите кон општината и државата.
Да се видиме пак у живо. Ми се чини дека овој пат имаш нешто да кажеш, за разлика од прошлиот пут.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Да се видиме пак у живо. Ми се чини дека овој пат имаш нешто да кажеш, за разлика од прошлиот пут.
Не си ти кепецот. Лидерот ви е кепец. А ти си форумски шутрак задоен и опиен од омраза кон шипоњите (твоите претци, шкрети, како приказната за турак и потурак) и муслиманите. Фактички ти си фрустриран лик во кого се крие едно мало Брејвикче, кое ќе крикне и ќе почне да (ги) убива, се разбира „своите“. Всушност со критиките кон Македонците, ти изигра најдобра шпонска улога на форумов со години, морам да ти признам.
Автоматски споено мислење:

И децата од Ѓорче ги пуштаат да се упишат у Карпош?
Инаку пријателка моја самохрана мајка живее во Ѓорче и го носи детето во Карпош во градинка. Македонка, да не речете после вака така. Неа ќе и ускрати длакавиот од Левица една привилегија која треба да ја имаат сите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.765
Поени од реакции
82.741
Не си ти кепецот. Лидерот ви е кепец. А ти си форумски шутрак задоен и опиен од омраза кон шипоњите (твоите претци, шкрети, како приказната за турак и потурак) и муслиманите. Фактички ти си фрустриран лик во кого се крие едно мало Брејвикче, кое ќе крикне и ќе почне да (ги) убива, се разбира „своите“. Всушност со критиките кон Македонците, ти изигра најдобра шпонска улога на форумов со години, морам да ти признам.
Миле, зошто све ова што ти лежи на душа не го исфрли кога седевме на маса?
Тука си еден лик, на маса си сосема друг лик, кој не кажа ни збор, ниту се претстави. Јас те познав, ама не знаев од каде те знам. После ми стана јасно.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Миле, зошто све ова што ти лежи на душа не го исфрли кога седевме на маса?
Тука си еден лик, на маса си сосема друг лик, кој не кажа ни збор, ниту се претстави. Јас те познав, ама не знаев од каде те знам. После ми стана јасно.
Бројка, се силиш многу ха ха.
Еве нареден пат кога ќе ме видиш, истепај ме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.765
Поени од реакции
82.741
Бројка, се силиш многу ха ха.
Еве нареден пат кога ќе ме видиш, истепај ме.
Тепање?
Не си ласкај.

Ја спомнав за тоа што молчиш ко заливен и не се ни претставуваш у живо, а овде јунак. За тој фрапантен дискурс.
 
Член од
26 јули 2021
Мислења
49
Поени од реакции
54
Миле, зошто све ова што ти лежи на душа не го исфрли кога седевме на маса?
Тука си еден лик, на маса си сосема друг лик, кој не кажа ни збор, ниту се претстави. Јас те познав, ама не знаев од каде те знам. После ми стана јасно.
Abe kepecu drdnario ne se digaj
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.765
Поени од реакции
82.741
Abe kepecu drdnario ne se digaj
Ти ќе го браниш?
Никој не сака него да го тепа.

Не му треба помош од Дуќанџик-Крушопек мафија. Него му треба некој кој ќе му помогне со зборови. Аргументи и логика.
 
Член од
26 јули 2021
Мислења
49
Поени од реакции
54
Ти ќе го браниш?
Никој не сака него да го тепа.

Не му треба помош од Дуќанџик-Крушопек мафија. Него му треба некој кој ќе му помогне со зборови. Аргументи и логика.
Sednete oci vo oci i resete ili so rakavici u kik boks ring kako mazi
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Тепање?
Не си ласкај.

Ја спомнав за тоа што молчиш ко заливен и не се ни претставуваш у живо, а овде јунак. За тој фрапантен дискурс.
Спомнуваш живо миво, кој те знае. Си помислив еднаш барем си се охрабрил. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom