Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Кога израмнуваш ниво на течност помеѓу два сада, во кои има различно ниво на течност, единствена опција е да пресипеш од тој со поголемо ниво, во тој со помало.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.011
Поени од реакции
1.905
Да да најголемо злосторство на Македонците е кога ги примија избеглиците Албанци од Косово за после 2001 да ни се заблагодарат со војна.Или можда злосторството беше кога со години не плаќавте за струја кутрите?
Абе затвори уста, македонците примиле избеглици?!?! Да не беа албанците од Македонија , ќе ги оставивте како возот на Фехми Агани што се врати во Приштина, и го убија србите у сред Приштина...
Јас плаќам струја колку 10 каури, чисто да знаеш, а арнаутите викаат дека на каурите им доаѓат ненормални мали сметки... еве спореди се со твоите сметки Декември 15000, Јануари 15000 фебруари 13000 мкд, март 10.000 мкд Април 8000 мкд, Мај 5700, тек Јуни ми дојде 3200 МКД, сите платени до последно
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Абе затвори уста, македонците примиле избеглици?!?! Да не беа албанците од Македонија , ќе ги оставивте како возот на Фехми Агани што се врати во Приштина, и го убија србите у сред Приштина...
Јас плаќам струја колку 10 каури, чисто да знаеш, а арнаутите викаат дека на каурите им доаѓат ненормални мали сметки... еве спореди се со твоите сметки Декември 15000, Јануари 15000 фебруари 13000 мкд, март 10.000 мкд Април 8000 мкд, Мај 5700, тек Јуни ми дојде 3200 МКД, сите платени до последно
Македонија како држава,можеше и да не ги прими.И едно да ти кажам.Ако оваа држава се растури некогаш најмногу ќе жалите вие.Ценете ја оваа држава,пошто само така имате некоја шанса за влез во ЕУ.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.011
Поени од реакции
1.905
Македонија како држава,можеше и да не ги прими.И едно да ти кажам.Ако оваа држава се растури некогаш најмногу ќе жалите вие.Ценете ја оваа држава,пошто само така имате некоја шанса за влез во ЕУ.
Можеше, ама у тој момент ќе почнеше војната и во Македонија! Државата сите треба да ја цениме, и албаниците и македонците, оти сите подеднакво бегаат од ова држава, последна шанца за сите е ! А македонците се поодговордни, оти тие ја водат реално во овој момент!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Јас плаќам струја колку 10 каури, чисто да знаеш, а арнаутите викаат дека на каурите им доаѓат ненормални мали сметки... еве спореди се со твоите сметки Декември 15000, Јануари 15000 фебруари 13000 мкд, март 10.000 мкд Април 8000 мкд, Мај 5700, тек Јуни ми дојде 3200 МКД, сите платени до последно
Јака ти е шегава, нема збор.
хаха се изнасмејавме
Абе да бевте од оваа страна, вас каурите да ви го правеа тоа што вие нив им го правивте, немаше вака да се зафркаваш на вакви теми. Немаше смешно да ти биде.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Можеше, ама у тој момент ќе почнеше војната и во Македонија! Државата сите треба да ја цениме, и албаниците и македонците, оти сите подеднакво бегаат од ова држава, последна шанца за сите е ! А македонците се поодговордни, оти тие ја водат реално во овој момент!
Е па треба да ја цениме а не нонстоп со уцени.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.011
Поени од реакции
1.905
Јака ти е шегава, нема збор.
хаха се изнасмејавме
Абе да бевте од оваа страна, вас каурите да ви го правеа тоа што вие нив им го правивте, немаше вака да се зафркаваш на вакви теми. Немаше смешно да ти биде.
Тебе ти е смешно што толку плаќам струја!
А јас како Насрадин Оџа, жено ме украдоа насилници ме оставија само во долни гаќи, ама и јас не им останав должен, сум ги опцул резил ги направив (на вакви теми)
Автоматски споено мислење:

Сигурен си за ова?
По одговорни..хмм ако сметаш во смисол на посовесни, НЕ!
Поодговорни во смисол, дека тие одлучуваат за државата, а не албанците, албанците се само декор, кој ги лажат со некој мал тендер, и толку!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
По одговорни..хмм ако сметаш во смисол на посовесни, НЕ!
Поодговорни во смисол, дека тие одлучуваат за државата, а не албанците, албанците се само декор, кој ги лажат со некој мал тендер, и толку!
Што знам, јас имам впечаток дека сем Зоран Заев, никој друг не е одговорен кон Северна Македонија. Ни Македонци, ни Албанци.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.011
Поени од реакции
1.905
Што знам, јас имам впечаток дека сем Зоран Заев, никој друг не е одговорен кон Северна Македонија. Ни Македонци, ни Албанци.
Можеби имаш право, којзнае?
Но моќта е во македонскта заедница, и тие се локомотивата на ова држава
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Можеби имаш право, којзнае?
Но моќта е во македонскта заедница, и тие се локомотивата на ова држава
Со локомотива во ваква состојба на дух, далеку ќе стигнеме. Сите. :)
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
556
Поени од реакции
1.282
Не знам каков менталитет имаат во блискоисток, ама знам каков менталитет имате вие, искрено не гледам разлика меѓу нама, освен начинот на молењето во храм.
Имав среќа само кај еден македонец да работам во мојот живот, и во таван типот имаше золја, на другите оружја не им го знам името, ЗОЛЈА. Ниту не ги скрил добро.
Во сите албански куќи кај сум работел, не викам дека немат нелегално оружје, ама јас не сум видел.
По менталитет се поблиску до Џингис Кан отколку со нас.
Кај вас има култ кон насилство. Едноставно тоа не може да се негира. Сигурно има исклучоци, ама стеротипите постојат затоа што има многу вистина во нив.
Од друга страна имате добри особини кои ги нема кај нас, ама ова е факт. Да бевме слични барем ќе бевме последни на ова листа.
1596979349536.png
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.011
Поени од реакции
1.905
По менталитет се поблиску до Џингис Кан отколку со нас.
Кај вас има култ кон насилство. Едноставно тоа не може да се негира. Сигурно има исклучоци, ама стеротипите постојат затоа што има многу вистина во нив.
Од друга страна имате добри особини кои ги нема кај нас, ама ова е факт. Да бевме слични барем ќе бевме последни на ова листа.
Прегледај го приврзокот 261899
Фали уште еден да бидат 1000, ајде браќа араути, дајте уште еден :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Добро брат, досаден си со ова, го постираше еднаш. Знаеме дека во англиските затвори 11% се Албанци, 9% Пољаци, 9% Романци и 8% Ирци.
Ова мора да докажува нешто у пичку матер, сигурно секаде низ Европа во затвориве No. 1 се Албанците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom