Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.990
Поени од реакции
14.787
Здраво дечки.

Во план сум да купувам BMW E90 2006-2007г.

Се распрашав по луѓе, ми рекоа да не земам понов модел од Е90 (2008-2011) бидеќи моторот не бил толку покажан.
Дали е ова бош муабет или е стварно така ?

Во план сум да купам со црна боја, да ја затемнам и некои лични бандажи.

Немам познавање премногу од автомобили, така да секој совет, лично искуство е добредојден.
Ако е моторот Н47....малкумина го фалат тој мотор

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.726
Поени од реакции
38.966
Здраво дечки.

Во план сум да купувам BMW E90 2006-2007г.

Се распрашав по луѓе, ми рекоа да не земам понов модел од Е90 (2008-2011) бидеќи моторот не бил толку покажан.
Дали е ова бош муабет или е стварно така ?

Во план сум да купам со црна боја, да ја затемнам и некои лични бандажи.

Немам познавање премногу од автомобили, така да секој совет, лично искуство е добредојден.
бмв друже, канта до канта е тоа што иде овде. Тие коли се сите сотрени од возење. Настрана што тој мотор ете ти кажаа дека е и фаличен. Ја кога гледав бемвиња ми се слоши искрено, само од гледање и тоа.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.143
Сменета е батерија на клуч од Пасат Б6, на шалт табла светка имобилајзер и не пали. Прашано е на две места, едниот бара 2200 другиот 3500. Има доста разлика во цената па да ве прашам отприлика која е цената и предлог некој клучар?
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Сменета е батерија на клуч од Пасат Б6, на шалт табла светка имобилајзер и не пали. Прашано е на две места, едниот бара 2200 другиот 3500. Има доста разлика во цената па да ве прашам отприлика која е цената и предлог некој клучар?
си пробал со некое од видеата по youtube што ги има, ако не погледни и пробај, ако си гледал и пробал ќе те обричат некој денар.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки.

Во план сум да купувам BMW E90 2006-2007г.

Се распрашав по луѓе, ми рекоа да не земам понов модел од Е90 (2008-2011) бидеќи моторот не бил толку покажан.
Дали е ова бош муабет или е стварно така ?

Во план сум да купам со црна боја, да ја затемнам и некои лични бандажи.

Немам познавање премногу од автомобили, така да секој совет, лично искуство е добредојден.
Тачно, поновиот мотор има тенко ланче кое стои позади моторот, се вади мотор мењач за да се смени и кошта мноогу

Земи ако земаш новиот мотор со сменето ланче, еве ти коска Е90

 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
Тачно, поновиот мотор има тенко ланче кое стои позади моторот, се вади мотор мењач за да се смени и кошта мноогу

Земи ако земаш новиот мотор со сменето ланче, еве ти коска Е90

За тоа читав, новио мотор N47 не бил баш покажан и не видов добар коментар, додека за М47 прочитав дека бил далеку подобар.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.325
Поени од реакции
7.324
Тачно, поновиот мотор има тенко ланче кое стои позади моторот, се вади мотор мењач за да се смени и кошта мноогу

Земи ако земаш новиот мотор со сменето ланче, еве ти коска Е90

Па и оваа кола што си ја постирал го носи моторот N47
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.158
Gledav novi, lani poloto bese 14000€ ova godina novata verzija 18000€, neznam sto da zemam do 14k nova kola
Kia rio, suzuki swift, hyndai i30,toyota aygo/yaris nesto 15K. Lani Kia Rio bese 12990 evra sega e 15k. Ovoj Suzuki Ignis bese na akcija 10k sega e 14K. Site modeli se pokaceni.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.303
Поени од реакции
4.707
Gledav novi, lani poloto bese 14000€ ova godina novata verzija 18000€, neznam sto da zemam do 14k nova kola
Битно е и колку голема сакаш да биде, мислам дека во цена до 15к скоро и да немаш нова во класа на астрава што си ја постирал ако гледаш помало (корса, Рио, и20, Свифт веројатно ќе најдеш полесно кое со повеќе кое со помалку опрема)

се жалиш на цената а дачија е кафена на 12-13к што сакаш повеќе, мада симпатични се на изглед новиве модели само како се покажани друг нека каже појма неам

исто да видиш некој фиат да не се наоѓа типо знам беше океј цена
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Pa on ja prodava za toa ja fali :D
Не ја продавам ја ... туку има сменето ланче и нема да му ја мисли
Автоматски споено мислење:

За тоа читав, новио мотор N47 не бил баш покажан и не видов добар коментар, додека за М47 прочитав дека бил далеку подобар.
Не е лош моторот туку изведбата позади мотор и ланчето кое е тенко
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Не ја продавам ја ... туку има сменето ланче и нема да му ја мисли
Автоматски споено мислење:


Не е лош моторот туку изведбата позади мотор и ланчето кое е тенко
U mk po nekoja slucajnost site "pravat eden kup servisi" i "menuvaat lancinja i rebrast" bas pred prodavanje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom