Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

I

IBIZA SOUND

Гостин
Пред да го земам мојот имав читано на англиски форум дека ова често се случувало после возење на резерва. Проблемот се јавувал тоа што резервоарот е поделен на два дела и во едниот снемувало нафта и повлекувал ѓубре. После замената на филтерот за гориво и ресетирање на грешката што се појавува, проблемот не се појавувал пак. Сепак додека не ја уклучиш на дијагностика да видат ако можат што точно е грешката, може само да нагаѓаме. Може и ништо сериозно да не е, туку да се "збунил" компјутерот и да го појавил тоа EPC. Однеси ја колата нека видат и они ќе ти кажат што треба да направиш.
epa da ja vozev na rezerva, aj belki ne e strasno :D
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Vaka sega : Imam Audi A4 1.9 TDI 90hp se dvoumam dali da turam u rezervoar od Wurth sredstvo za procistuvajne na dizni sistem i tn....btw dali ke ima podobruvajne na performansi znaci nemam nikakov problem so kolata ali bidejki e :1997: bi sakal da ja osvezam na nekoj nacin.... dali ke zgolemi na brzina start edno dr... ako nekoj imal iskustvo neka kazi ..tnx POZ!! :)
Јас користев адитив за дизни прочистување,од Ликви Моли само,го купив 280 денара,или слично,го турив целиот на полн резервоар,и искрено не осетив никаква разлика..Ни подобрување,ни не дај Боже дефекти и проблеми..Нафта ставам само од Макпетрол,и тоа е тоа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Ако било на крајот на месецот ти е простено.:vozbud:

Немој само да ја направиш колата ``менструална``:4-5 дена возиш и дваесети и нешто денови чекаш на ``подобри времиња``:pos:
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
58
Поени од реакции
11
И сега повотно никој ништо не ми кажа совет за Јапонските возила, значи прашувам мислење за Јапонските возила поточно за Honda Accord Type R (CH1, 1998–2002) позз
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
И сега повотно никој ништо не ми кажа совет за Јапонските возила, значи прашувам мислење за Јапонските возила поточно за Honda Accord Type R (CH1, 1998–2002) позз
Nema sta reci, japonsko vozilo osobeno Type R e ludnica, samo sto si trosi gorivo. Odrzuvanje e poskapo radi nedostig na delovi ama pak zatoa rasipuvanje ako si .... vozac. Pazenje redovno i nemas gajle

ROMA ROMA ROMA
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Vaka sega : Imam Audi A4 1.9 TDI 90hp se dvoumam dali da turam u rezervoar od Wurth sredstvo za procistuvajne na dizni sistem i tn....btw dali ke ima podobruvajne na performansi znaci nemam nikakov problem so kolata ali bidejki e :1997: bi sakal da ja osvezam na nekoj nacin.... dali ke zgolemi na brzina start edno dr... ako nekoj imal iskustvo neka kazi ..tnx POZ!! :)
Јас имам Ауди А4 1.9 тди 130кс 2002/3 и имам ставено адитив Sonax иако немаше потреба сакав да го освежам кога го турив и не се осетува никаква разлика пред и потоа така да џабе ќе ставаш само фрлање пари во согорување и ништо друго се е маркетинг .
Само тури нафта само од макпетрол и се ќе биде во ред

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Знае ли некој каде се уклучува BRAVO 99' 1.9 JTD на компјутер ? Земав кабли, ама приклучокот не можам да го најдам оваков кабел земав



Никаде не можам да го најдам приклучокот, има еден таков ама со 4 е не со 3, не влегува овој приклучок, знае некој да ми каже ?
 
Член од
6 мај 2015
Мислења
26
Поени од реакции
5
И сега повотно никој ништо не ми кажа совет за Јапонските возила, значи прашувам мислење за Јапонските возила поточно за Honda Accord Type R (CH1, 1998–2002) позз
Поубав мотор и менувач,здравје!
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Знае ли некој каде се уклучува BRAVO 99' 1.9 JTD на компјутер ? Земав кабли, ама приклучокот не можам да го најдам оваков кабел земав



Никаде не можам да го најдам приклучокот, има еден таков ама со 4 е не со 3, не влегува овој приклучок, знае некој да ми каже ?
Под воланот кај осигурачите
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
epa da ja vozev na rezerva, aj belki ne e strasno :D
Промени го филтерот за гориво и немаш гајле :) Како што читав на неколку души им изгасила колата после подолго возење на резерва поради запушен филтер :)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Знае ли некој каде се уклучува BRAVO 99' 1.9 JTD на компјутер ? Земав кабли, ама приклучокот не можам да го најдам оваков кабел земав



Никаде не можам да го најдам приклучокот, има еден таков ама со 4 е не со 3, не влегува овој приклучок, знае некој да ми каже ?
Koga ke ja otvoris haubata,od stranata na sovozacot skroz napred treba da se naogaat dzekovite,toa ke mu dojde nad kazanceto za antifriz koga gledas odnapred levo. Treba da se dva,za Airbag i obicen.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
dali moze da mi dadete nekoj sovet tie sfo imet poznavanje poveke od avtomobilite se dvoumam pomegju passat cc 2012 god i audi a5 sportback 2011 godina nekoi soveti koja e podobra i koja e poeftina za odrzuvanje za servis i slicno cenata e skoro ista na dvete koli
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Koga ke ja otvoris haubata,od stranata na sovozacot skroz napred treba da se naogaat dzekovite,toa ke mu dojde nad kazanceto za antifriz koga gledas odnapred levo. Treba da se dva,za Airbag i obicen.

Фала, утре ќе пробам пак да го најдам ќе проверам и таму и таму, лево кај хаубата има еден таков конектор, а десно кај осигурачите има уште еден ама тој е со 4 приклучоци не со 3, ќе пробам утре
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
dali moze da mi dadete nekoj sovet tie sfo imet poznavanje poveke od avtomobilite se dvoumam pomegju passat cc 2012 god i audi a5 sportback 2011 godina nekoi soveti koja e podobra i koja e poeftina za odrzuvanje za servis i slicno cenata e skoro ista na dvete koli
Podobra e A5 kade kade, ama pak odrzuvanjeto e mnogu poskapo od cc-to. Pasatot samo ima facelifting dodeka se drugo mu e slicno, ne deka audito se razlikuva od drugite audija ama pak ima mnogu delovi koi se specificni

ROMA ROMA ROMA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom