Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Може мислење за Volvo c30 1.6 d so 110ks.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Na kraj turbinata ke ide za Sofija u ovlasten servis na Garret,garancija 1godina.

Sent from my C2105 using Tapatalk
 

vakemk

vakemk
Член од
18 февруари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
3
Може ли некој да ми ја пише целата постапка за земање на часови, полагагање за кола и слично.Што треба прво јас да направам за да почнам да земам часови?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Може ли некој да ми ја пише целата постапка за земање на часови, полагагање за кола и слично.Што треба прво јас да направам за да почнам да земам часови?
Prva pomos ke ides na casovi mislam,pa ke si uplates za vozenje t.e avtoskola i posle ke ti kazat od tamo

Sent from my C2105 using Tapatalk
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колку би чинела Corsa 1.3 TDI од 2003 со 150 000 км? Ми нудат една за 2 500 евра. Дали е тоа поволно?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
mislenje za tigra 1.4 16 v potrosuvacka odrzuvanje iskustvo itno mi e
Мој другар има тигра и кратко траеше велеше дека му трошело и дека количево му прилега за женски (понежиот пол) , а според мене не би земал попрво би земал опел калибра одколку опел тигра бидејќи калибра е машки,а тигра е за девојчиња :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Ај едно прашање до форумџиите и нормално нивно мислење.На Пазар 3 и Реклама 5 врие од Хонда Цивик 1.4 со VTEC и без како и модели со 1.5(предпоставувам постара верзија на мотор).Сите се со км од 170 000 до 190 000.Прашањето е зошто се продаваат.Не би навлегувал дали тој што ја продава купил нова кола,итн,итн туку зошто.Скоро сите се со плин освен некои модели.Дали е во прашање сервис и рез делови бидејки по чаршијата се збори дека Макпетрол веке нема да продава возила од програмата на Хонда,па сервисите веке нема да држат резервни делови или е во прашање нешто друго.

Колку што сум запознаен Хонда важи за автомобил кој има реноме бидејки е бренд,како и големи сервисни интервали како и долговечност на нивните мотори.Дали е во прашање некоја скриена мана на овие возила која се појавува на оваа км,бидејки цената на плин која сега е 36ден(баш денес забележав на една бензинска спроти Електроелемент), не би требало да представува проблем гледајки од финансиска природа,или е во прашање нешто друго.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Ај едно прашање до форумџиите и нормално нивно мислење.На Пазар 3 и Реклама 5 врие од Хонда Цивик 1.4 со VTEC и без како и модели со 1.5(предпоставувам постара верзија на мотор).Сите се со км од 170 000 до 190 000.Прашањето е зошто се продаваат.Не би навлегувал дали тој што ја продава купил нова кола,итн,итн туку зошто.Скоро сите се со плин освен некои модели.Дали е во прашање сервис и рез делови бидејки по чаршијата се збори дека Макпетрол веке нема да продава возила од програмата на Хонда,па сервисите веке нема да држат резервни делови или е во прашање нешто друго.

Колку што сум запознаен Хонда важи за автомобил кој има реноме бидејки е бренд,како и големи сервисни интервали како и долговечност на нивните мотори.Дали е во прашање некоја скриена мана на овие возила која се појавува на оваа км,бидејки цената на плин која сега е 36ден(баш денес забележав на една бензинска спроти Електроелемент), не би требало да представува проблем гледајки од финансиска природа,или е во прашање нешто друго.
Јас колку што пратам, а секојдневно го правам тоа, Хонда Цивик најмалку се продаваат, газдите кој ги поседуваат а знам доста, се заљубени во колите и не ги продаваат.Сепак има некои сакаат да сменат нешто и ги продаваат, проблеми на Хонда со сервиси се ретки и делови има, посебно во Солид има се, јас имам 2 јапонски возила и за делови сум немал проблеми.Исто така во Солун има делови нови поефтино од тука многу, ги возат на плин зошто трошат, но не трошат повеќе од 10 градска со тој мотор, мислам дека една од најиздржливите возила е Цивик, ако најдеш добро сочуван одма да го земеш.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Што би ми препорачале Peugeot 307 1.4 или Chevrolete Aveo ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Што би ми препорачале Peugeot 307 1.4 или Chevrolete Aveo ?
Каков шевролет авео, подобро пежо ај да речеш за шевролет круз тоа е добро,а авеото е пониска класа од пежо 307 па види сега инаку нијанса иста потрошувачка е.


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Каков шевролет авео, подобро пежо ај да речеш за шевролет круз тоа е добро,а авеото е пониска класа од пежо 307 па види сега инаку нијанса иста потрошувачка е.


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
Па Шевролет Круз ако е кола јас гол ќе трчам по кеј. :facepalm:
Мотор катастрофа. Толкава лимузина а тие ставиле слаб мотор. Безвезе...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па Шевролет Круз ако е кола јас гол ќе трчам по кеј. :facepalm:
Мотор катастрофа. Толкава лимузина а тие ставиле слаб мотор. Безвезе...
Батка тоа моторот што кажа е катастрофа е токму авеото,а круз има и таков мотор како авеото и друг мотор всушност постојат различни мотори затоа не треси зелени и немаш црни нокти кога фаќаш мотори како што јас имам LoL :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom