Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ми требат нови гуми некој да не знае кај се најповолни со цените... најдов нешто на интернет од Benelux Tuning Skopje па ај ако има некој поинформиран нека пише од кај е најисплатливо да се земе прашав во сервисот за Ауди 500 евра излегува една гума Мишелин 19ки 255 а од Бенелукс нешто поефтино ми понудија... дали се реални цените или може да се најде нешто поповолно :)
Види во олимпико
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Хахах на тој со 80.000 изгледа мајсорот кога му ја враќал испушил една цигара дур биднало 80.000
иначе стварно претеруваат со км, скоро сите имаат иста км, 120К, 170К, 200К враќани у пм посебно последно време што гледам голф, пасат, ауди таквите дизели охохохоооо
абе вакви коли чим ги врајча на 200к сигурно се со минимум пола милион, а има и со цел богами. и сеа мене ненормално ми се допајџа шасијана од 320д и сакам да земам во скоро време. од 10 коли 9 се преваранти и иди погоди уба кола. треба германија да одам да барам некоја од прв газда оти овде нема радост че те закрпа и че ја преплатиш уште толку колку шо си ја купил за делој.
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28
ITNO kompresor za klima za citroen xsara picasso 1.8 2000g? CELO skopje go svrtev i nenajdov...po moznost nekakva informacijja za poloven....
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
abe OK Tetovo Tetovo tuku od kaj da pocnam niz Tetovo?
Види прво по огласиве што има Тетово. Инаку пред да влезеш во Тетово имаш сервиси што растураат коли. Авточајка исто така работи со делови и тој е на самиот влез во Тетово..
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Некој туторијали за компјутерска дијагностика? По можност на српско/хрватски.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Некој туторијали за компјутерска дијагностика? По можност на српско/хрватски.
Ако пробуваш со кинески ELM и слични, секогаш има шанса при приклучување или исклучување да го пореметиш компјутерот на колата. Инаку е доста просто, кодот кој ќе ти го даде читачот да го видиш во сервис мануал за колата што грешка дава. Секогаш не можеш да се ослониш на грешките затоа што може и нешто друго да е проблем.
Пример дава грешка со EGR и нели по обичај треба да се чисти а уствари проблем е некој вакум.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Имам голф 4 - 1.6 SR и имам еден проблем...Кога ќе ја стартувам колата додека не загрее (минута две) работи многу лошо...на пример од 1000 обртаи се спушта на 800 па иде на 900 па на 800 па на 900 па на 1000 па ќе изгасне...и пак од ново и пак и пак се додека не загрее...што би можело да биде проблем? Секако морам да ја носам во Колевски или во Порше на дијагностика ама мислев некој да не имал слично искуство па да ми помогне.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Имам голф 4 - 1.6 SR и имам еден проблем...Кога ќе ја стартувам колата додека не загрее (минута две) работи многу лошо...на пример од 1000 обртаи се спушта на 800 па иде на 900 па на 800 па на 900 па на 1000 па ќе изгасне...и пак од ново и пак и пак се додека не загрее...што би можело да биде проблем? Секако морам да ја носам во Колевски или во Порше на дијагностика ама мислев некој да не имал слично искуство па да ми помогне.
Јас имав ваков проблем со мондео 1.8. Кај искусен механичар само по телефон му кажав каков проблем имам. Кога отидов во сервис одма едно мало цревце ми смени и колата супер работеше.
Побарај искусен мајстор за голф и си завршил работа. Не ти требаат звучни имиња за да те одерат.
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
20
Поени од реакции
1
Продавам багаж за Peugeot 206 оригинал за со 4 врати, како нов ..... Цена 3000 денари ..........
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Имам голф 4 - 1.6 SR и имам еден проблем...Кога ќе ја стартувам колата додека не загрее (минута две) работи многу лошо...на пример од 1000 обртаи се спушта на 800 па иде на 900 па на 800 па на 900 па на 1000 па ќе изгасне...и пак од ново и пак и пак се додека не загрее...што би можело да биде проблем? Секако морам да ја носам во Колевски или во Порше на дијагностика ама мислев некој да не имал слично искуство па да ми помогне.
Јас имам ауди 80 б-4.Го имам истиот проблем.Додека не се загрее како да губи сила и паѓа вртежот.Ако го средиш некако пиши ми.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
Рено лагуна 2,0 бензин 16 вентили 1995 ме интересира потрошња???? фала...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom