Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.983
Поени од реакции
39.577
Ako e PSA 1.6 ce si imas maka so dovodot na masloto sprema Turboto i ako ne se sredi na vreme mozhi i da ti otidi turmoto i vo najlos slucaj i motort.
Pricina cevkata sto nosi maslo od motorot do turboto vrvi blisku do Auspuhot i go peci masloto.
Istiot motor e vgraden vo BMW, Citroen , Ford i Volvo .

Знам дека тие се проблематични. Затоа BMW ги замени тие мотори со B38, овој е на BMW дизајн. Ако не и најдобар мотор на три клипа некогаш напраен.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.994
Поени од реакции
6.316
DA B38 se navistina dobri samo zvukot ne e za sekogo zadovolstvo.
Makar sto daleku podobro zvuci nego drugite 3 Cilindricni motori. Pogotovo od onie od VW.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
110
Поени од реакции
32
Здраво, може ли некој да ме упати акко можам да слушам музика преку усб и конектор што се става наместо запалката? Купив таков конектор ставив усб со музика, ама не почнува да пее, нормално за извор бирам усб
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
479
Поени од реакции
1.512
Здраво, може ли некој да ме упати акко можам да слушам музика преку усб и конектор што се става наместо запалката? Купив таков конектор ставив усб со музика, ама не почнува да пее, нормално за извор бирам усб
Не се бира извор усб. Конекторот има своја фреквенција, пронајдија таа фреквенција на радиото и ќе слушаш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.025
Поени од реакции
14.882
Здраво, може ли некој да ме упати акко можам да слушам музика преку усб и конектор што се става наместо запалката? Купив таков конектор ставив усб со музика, ама не почнува да пее, нормално за извор бирам усб
Обично тој уред е подесен ан 87.5 Мхз фрекфенција. Пушти го уредот , и на радиото подеси ја таа фрекфенција
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.994
Поени од реакции
6.316
Обично тој уред е подесен ан 87.5 Мхз фрекфенција. Пушти го уредот , и на радиото подеси ја таа фрекфенција
Gojko, Nema vrska toa sto si go pisal, 87,5 e startna frekvencija za sekoj radio priemnik/predavatel dodeka ne e podesen.
Ednsotavno si podesuva nekoja frekfencija koja sto e slobodna i toa e toa.
Ednas memorisiana za na vek.

Makar sto ima mnogu od tie Predavateli sto rabotat samo vo MONO technika i se ednostavno djubre!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.025
Поени од реакции
14.882
Muabetot mi e koga ke go kupiš uredot, toj e staven na 87.5 Mhz...a posle možis da go prepodesuvaš kako sakaš
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Имам и јас едно прашање во врска со темава, зошто некои песни ми ги отвара а некои не, и од која страна симнувате мп3 за да ги отвара ова фм трансмитерот
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.994
Поени од реакции
6.316
Ako de navistina vo Mp3 mora da gi otvara.
Ako se vo razlicen format mozis na PC so VLC Programot da gi konvertiras.

Upatstvo na Google ili YouTube
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Ako de navistina vo Mp3 mora da gi otvara.
Ako se vo razlicen format mozis na PC so VLC Programot da gi konvertiras.

Upatstvo na Google ili YouTube
Од јутјуб ги спиштам во мп3 по оние сатовите што ги барам на гоогле ама не сокогаш во ист сајт и кога ги ставам на сд ми кажува пример 20 песни кога пуштам на тоа уредот ми кажува 15.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Види
Од јутјуб ги спиштам во мп3 по оние сатовите што ги барам на гоогле ама не сокогаш во ист сајт и кога ги ставам на сд ми кажува пример 20 песни кога пуштам на тоа уредот ми кажува 15
Види да не е според кбпс во пропертиес на фајлот, дали е 128 256кбпс и слично

Или по долг назив на песната
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.994
Поени од реакции
6.316
Од јутјуб ги спиштам во мп3 по оние сатовите што ги барам на гоогле ама не сокогаш во ист сајт и кога ги ставам на сд ми кажува пример 20 песни кога пуштам на тоа уредот ми кажува 15.
Vidi koj pesni se tie sto ne gi cita i konvertiraj gi uste ednas so VLC.
I kako sto ti pisa Torte Mobile mozhebi se naslovite pregolemi
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2018
Мислења
110
Поени од реакции
32
Не се бира извор усб. Конекторот има своја фреквенција, пронајдија таа фреквенција на радиото и ќе слушаш.
Благодарам
Автоматски споено мислење:

Обично тој уред е подесен ан 87.5 Мхз фрекфенција. Пушти го уредот , и на радиото подеси ја таа фрекфенција
Многу ти благодарам
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
110
Поени од реакции
32
Обично тој уред е подесен ан 87.5 Мхз фрекфенција. Пушти го уредот , и на радиото подеси ја таа фрекфенција
на таа фреквенција само грчи, а и на никоја друга не се вклучува.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.994
Поени од реакции
6.316
на таа фреквенција само грчи, а и на никоја друга не се вклучува.
1. Ce go podesis Radioto da receme na 107,50 ili 107,5 Mhz
2. Ce odis vo Settings od toa USB FM- Transmiterot i tamu imas poddesuvanje na Frekvencija i nejze ce ja poddesis na 107,50 ili 107,5 Mhz

Voala, raboti!!!

P.S Eve ti edno upatstvo od Nekoj FM Transmiter kako se poddesuva frekvencijata!

I racunaj deka skoro na sekoj FM Transmiter se poddesuva razlicno!!!
Znaci citaj vo tvoeto Upatstvo!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom