Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.530
Поени од реакции
2.632
Пробав, не помага.
Па пцуј на француски може ќе запали ,а мојот е на германски ама разбира и македонски морее све разбира и еве ден денес е супер шега на страна.

Прва работа пробај со друга кола со кабел поврзи да го запалиш ама другата да е иста јачина како вашата кола мислам акумилаторт,а ако не бива можно е електронско палење е капут


Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 
Член од
13 март 2010
Мислења
331
Поени од реакции
403
Пробај со друг акумулатор, можеби твојот е слаб па не може да го отклучи механизмот на воланот.
Акумулаторот е релативно нов, нема ни 1 година, исто така го кладов наполнач не ни беше празен.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.490
Поени од реакции
8.192
Тапацирање на кров на голф 5ка, мајстор и колку пари?
Незнам дали сеуште се занимава со тапацирање....пред неколку години работеше комплетни ентериери со кожа, скај,....не е во рангот со тој во Струмица, но е добар
Тоше(Кичево)...072-638-891
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.333
Поени од реакции
7.865
Незнам дали сеуште се занимава со тапацирање....пред неколку години работеше комплетни ентериери со кожа, скај,....не е во рангот со тој во Струмица, но е добар
Тоше(Кичево)...072-638-891
Фала ти, ќе му ѕвонам
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.538
Поени од реакции
817
Што значи ова во врска со автомобилите на Бугарски таблички?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.530
Поени од реакции
2.632
Што значи ова во врска со автомобилите на Бугарски таблички?
Да го полни празен државен буџет и пак е малку ама наскоро ќе продаде државно земјоделско земјиште низ западна Македонија поточно на косово и албанија ,а знаете ли што значат

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.233
Акумулаторот е релативно нов, нема ни 1 година, исто така го кладов наполнач не ни беше празен.

99 % или анласер или пак масата кон моторот е слаба. Земи ако има пристап малку потчукни на анласерот со нешто дрвено...можно е да почне да вергла ама мора пак на електричар ремонт да му се прај, оти ќе те остај некаде на пат, ќе не можеш да ја запалиш колата.
Автоматски споено мислење:

Незнам дали сеуште се занимава со тапацирање....пред неколку години работеше комплетни ентериери со кожа, скај,....не е во рангот со тој во Струмица, но е добар
Тоше(Кичево)...072-638-891
Тој во Струмица него ни барајте, му удри славата во глава, зема поголеми работи, волани и кровови испод чест му е да тапацира. Јес дека има талент ама јбг се занесува со цени ко во Луј Витон да работи.
 
Последно уредено:
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.118
Поени од реакции
1.869
99 % или анласер или пак масата кон моторот е слаба. Земи ако има пристап малку потчукни на анласерот со нешто дрвено...можно е да почне да вергла ама мора пак на електричар ремонт да му се прај, оти ќе те остај некаде на пат, ќе не можеш да ја запалиш колата.
Меганите палат на копче и сами го отклучуваат воланот. Ако е затегнат механизмот за заклучување или е слаб акумулаторот моторчето може да не го отклучи воланот или пак проблемот да е во осигурач, сензор или управувачката единица за палењето. Возев службен меган околу година дена и неколку пати ми се случи истото и секогаш се решаваше со вртење на воланот за да отпушти механизмот.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.233
Знам ама не прочитав добро, сега видов дека и претходно пишал човекот...инаку само на лице место отвроање со авто електричар...не може на дијагностика да се отклучи 100 %...имам пробувано...ако е механички заглавено џабе...

Само да се растурат пластики околу волано и wd40 малку да му се прсне, може ќе тргне.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
183
Поени од реакции
-8
99 % или анласер или пак масата кон моторот е слаба. Земи ако има пристап малку потчукни на анласерот со нешто дрвено...можно е да почне да вергла ама мора пак на електричар ремонт да му се прај, оти ќе те остај некаде на пат, ќе не можеш да ја запалиш колата.
Автоматски споено мислење:

Дено?


Тој во Струмица него ни барајте, му удри славата во глава, зема поголеми работи, волани и кровови испод чест му е да тапацира. Јес дека има талент ама јбг се занесува со цени ко во Луј Витон да работи.
Автоматски споено мислење:

99 % или анласер или пак масата кон моторот е слаба. Земи ако има пристап малку потчукни на анласерот со нешто дрвено...можно е да почне да вергла ама мора пак на електричар ремонт да му се прај, оти ќе те остај некаде на пат, ќе не можеш да ја запалиш колата.
Автоматски споено мислење:Тој во Струмица него ни барајте, му удри славата во глава, зема поголеми работи, волани и кровови испод чест му е да тапацира. Јес дека има талент ама јбг се занесува со цени ко во Луј Витон да работи.
Дено?
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.233
Не Дено, туку Славчо. Имам и за Дено слушнато ама не знаев дека и тој е од Струмица.
 
На врв Bottom