Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Шкода fabia 2011. Апликацијата ми е Torque_Pro v1.8.16. Со неа може да се ресетира чек енџинот и да се видат можните грешки на ЕКУ ама не може сервисниот интервал.
Имам и OBD Car Doctor v4.12 и DashCommand v4.2.1 (демо верзија, сигурно бесплатна без скоро ич опции). Не сум ги пробал досега.
Или да пробам да го откачам акумулаторот па да видам дали ќе се избрише.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Шкода fabia 2011. Апликацијата ми е Torque_Pro v1.8.16. Со неа може да се ресетира чек енџинот и да се видат можните грешки на ЕКУ ама не може сервисниот интервал.
Имам и OBD Car Doctor v4.12 и DashCommand v4.2.1 (демо верзија, сигурно бесплатна без скоро ич опции). Не сум ги пробал досега.
Или да пробам да го откачам акумулаторот па да видам дали ќе се избрише.
Tvojata fabia bi trebalo da e mk2 verzija

A moze tvojata ima i ovaa opcija
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Tvojata fabia bi trebalo da e mk2 verzija

A moze tvojata ima i ovaa opcija
МК 2 е. Успеа да се ресетира со инструкциите од првиот линк.

Се отепав барајќи андроид апликации, фала :cuc:
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
26
Здраво друштво. Дали голф 5, 1.4 2004 го има истиот мотор од голф 4ката?
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Во основа е ист моторот, ама сепак има мали разлики, не е идентичен. Се надевам дека не треба мотор да менуваш, тој фамозен 1.4 не оди многу.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Здраво на сите, имам рено меган 2, кога пробвам да ја запалам прај само три пати тк тк тк, не можи да се отклучи воланот и ми излегва порака turn steering wheel and press start, ова помагаше во случај да се свртени трклата скроз лево/десно, но сега колата е во гаража и тркалата се прави, го извадив акумултарот и го наполнав, пак ништо. Некој совет шо можи да се напрај? Дали можи да се отклучи ако се поврзи на компјутер?
 
Последно уредено:
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Здраво на сите, имам рено меган 2, кога пробвам да ја запалам прај само три пати тк тк тк, не можи да се отклучи воланот и ми излегва порака turn steering wheel and press start, ова помагаше во случај да се свртени трклата скроз лево/десно, но сега колата е во гаража и тркалата се прави, го извадив акомултарот и го наполнав, пак ништо. Некој совет шо можи да се напрај? Дали можи да се отклучи ако се поврзи на компјутер?
Малку посилно потегни го воланот во лево или десно и пробај да ја запалиш.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.647
Тапацирање на кров на голф 5ка, мајстор и колку пари?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Пробав, не помага.
Па пцуј на француски може ќе запали ,а мојот е на германски ама разбира и македонски морее све разбира и еве ден денес е супер шега на страна.

Прва работа пробај со друга кола со кабел поврзи да го запалиш ама другата да е иста јачина како вашата кола мислам акумилаторт,а ако не бива можно е електронско палење е капут


Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Пробај со друг акумулатор, можеби твојот е слаб па не може да го отклучи механизмот на воланот.
Акумулаторот е релативно нов, нема ни 1 година, исто така го кладов наполнач не ни беше празен.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Тапацирање на кров на голф 5ка, мајстор и колку пари?
Незнам дали сеуште се занимава со тапацирање....пред неколку години работеше комплетни ентериери со кожа, скај,....не е во рангот со тој во Струмица, но е добар
Тоше(Кичево)...072-638-891
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.647
Незнам дали сеуште се занимава со тапацирање....пред неколку години работеше комплетни ентериери со кожа, скај,....не е во рангот со тој во Струмица, но е добар
Тоше(Кичево)...072-638-891
Фала ти, ќе му ѕвонам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom