Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
Audi A6 3.0 quadttro s line 2008 godina
mislenja za kolava se mislam dali d aja zimam?
vo pogled na defekti motor ?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Имам хјундаи ацент 1.3, 2005г.
Кај возачот и позади возачот теписонот е нонстоп мокар. Проверен е антифризот, системот за парно, тие отворите на браниците (капачиња)...
Немам идеа што друго да проверам, од каде пушта вода?

Незнам како е решено кај Корсата овие каналите веднаш под шофершајбната за да истекува водата,знаат да бидат запушени од лисја и ѓубре а потоа преку вентилација да влегува во кабина.Кај мене во мало таков проблем имаа двајца со Ауди.

Истото и за Хјундаи.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
81
Поени од реакции
68
Знае некој колку би коштало царини давачки одприликамили точно , некој околу шпедиции и тие работи што се занимава или со увоз на коли , за овај мотор модел година
https://m.mobile.bg/details/11515161851287078
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Ви благодарам за одговорите. Кога ја регистрирав ми рекоа дека подвозјето е како ново, евентуално таму кај дупките од каблите како што наведе членот погоре.
Каналите не се запушени, проверено е.
Мислам дека не е мокро кога врне, мокро е кога возам по влажен асвалт, барем така мислам, водата наоѓа чудни патишта.
Торте, за хладњачето од парното читав дека тече од совозачка страна, плус кај мене не фали антифриз.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
27 март 2018
Мислења
3
Поени од реакции
4
Здраво имам опел корса 1.3 2006
Па имам проблем со колата кога ја ставам во брзина не тргнува туку грчи.. каков проблем е ова
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Здраво имам опел корса 1.3 2006
Па имам проблем со колата кога ја ставам во брзина не тргнува туку грчи.. каков проблем е ова
Притискај го кумплугот до доле скроз, масло во менувач провери, или во лоша варијанта да се вади цел менувач, па сет корпа, ламела, друк лагер, или во најлош случај замаец.
 
Последно уредено:
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Каде може да се најде половен десен електричен ретровизор за Golf 5 и колку се движат отприлика?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Audi A6 3.0 quadttro s line 2008 godina
mislenja za kolava se mislam dali d aja zimam?
vo pogled na defekti motor ?
Знам дека ланците да се сменат е доста скапо на тој мотор, распрашај се ... како и да е и се друго е скапо и заштитено, неможеш акумулатор сам да смениш :)
нека ти проверат се во сервис, посебно менувач, замаец, ланчиња на мотор итн тоа се најскапите кварови
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дали некој знае дали од фабричко радио на Пасат може да се извади aux евентуално usb излез и ако може колку чини?
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Ставив плин на колата пред некое време, каде можам да најдам масло за ладење на вентилите или мора од таму каде што сум го ставил???
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Каде може да се најде половен десен електричен ретровизор за Golf 5 и колку се движат отприлика?
Провери на каросерија.мк или макдел,
Дали некој знае дали од фабричко радио на Пасат може да се извади aux евентуално usb излез и ако може колку чини?
Пробај со некој ваков кабел ... нарачај од али или вотевр интермец
https://www.google.com/search?q=passat+b5.5+aux+input&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwipwveju43aAhWHjSwKHYdGB4IQ_AUICigB&biw=1280&bih=669

јас земав за бмв ама не ми одговара за неколку месеци од производња, ограничено е кај мене над 10.02 да е произведено радиото[DOUBLEPOST=1522187154][/DOUBLEPOST]
Ставив плин на колата пред некое време, каде можам да најдам масло за ладење на вентилите или мора од таму каде што сум го ставил???
Прашај таму кај што го местеше, а зашто ти е? што возило е и која година мотор
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Совет да купам шевролет авео 2005 со плин атестиран со 144км поминати?
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
13
Поени од реакции
1
Пежо 307 дали е скапо одржување, ми треба одговор од човек што имал или има, не ми треба одговор од некој што прочитал на некој сајт, фала
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Совет да купам шевролет авео 2005 со плин атестиран со 144км поминати?
Немој да е 1.2 моторот тој е точак спор
1.4 е опеловиот екотек
секако не очекувај квалитет, се расипуваат се и сешто на тие коли, не барај квалитет затоа се поефтини од другиве марки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom