Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Струмикс, 14 мај 2006.

 1. ZardonicMKD

  ZardonicMKD

  Член од:
  27 мај 2016
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  8
  Znaci prosto i jasno. Zaklucucame deka FIAT BRAVO 1.4T-JET 120/150 so plin se isplati vo sekoj pogled da se ima/vozi bar vo generala?..
   
 2. zelenko

  zelenko

  Член од:
  6 февруари 2010
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  815
  Пробај, некој мора да биде прв

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 3. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.472
  Допаѓања:
  7.455
  SACHS мислам дека имаат пониска цена, а ок квалитет, ваква марка замаец зеде пред околу 2 години мој пријател и еве засега нема мака.
   
 4. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.979
  Допаѓања:
  6.858
  Кaде имa пoевтинo oд 340€ цел сет зa гoлф 5кa (лaмелa,пoтиснa,друк лaгер и зaмaец) пa мaкaр oд билo кoјa мaркa?
   
 5. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.472
  Допаѓања:
  7.455
  Друже не знам дали 340 евра или колку пари кошта, овој модел пред 2 години го зеде другар како најисплатлива варијанта, еве го 2 години поминаа од тогаш и не се има пожалено.
  Кинез може ќе најдеш и за пола од тоа, ама ќе трае пократко од времето потребно да ја растуриш и склопиш.
   
  На Наќо Скопски му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.508
  Допаѓања:
  4.232
  Ако е навистина од таа марка.....ако не е пиратерија. Од SACHS на времето Мекларен Мерцедес во најдобрите времиња користеше елементи на суспензијата
   
  На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.979
  Допаѓања:
  6.858
  Пoентaтa ми беше декa пoрaнo вaријaбилен зaмaец,лaмелa,пoтиснa и друк лaгер испoд 600-700€ немaлo шaнси дa се нaјдaт нa пaзaрoт без oглед oд кoјa мaркa.Сaш е врвен бренд зa изрaбoткa нa лaмели и пoтисни истo кaкo и Лук a цените се пaднaти и пoвеќе не држи вoдa муaбетoт oд типoт пaзи зaмaецoт дa не е oтиден ке кoштa кoлку пoлa кoлa дa гo зaмениш.Тoa ми беше муaбетoт декa истите делoви oд истите прoизвoдители сегa ги имa нa пaзaрoт зa пoлoвинa ценa.Вo мегa пaртс кoштaше тaкoв сет 35.000 ден a сегa ми нaпрaвијa пoпуст зa 20.500 денaри знaчи вo истa прoдaвницa oд истaтa мaркa
   
  На gjoko-mkd и Кеплер им се допаѓа ова.
 8. не заменливиот

  не заменливиот

  Член од:
  17 јануари 2018
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Се исплати да земам ново од салон Fiat Tipo 1.3 95KS седан составуван во Турција?
   
 9. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.881
  Допаѓања:
  2.199
  ЈОК, не се исплати поготово од фиатови туку само било кој германски коли што е создавено од Шпанија,Чешка и Унгарија


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 10. Svirac_bt

  Svirac_bt

  Член од:
  14 ноември 2013
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  25
  Сакам искуства од сопственици за Хонда 2.2.цдти , со план сум да ја земам , мислам дека се best buy автомобили
  http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2735766
   
 11. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  975
  Допаѓања:
  517
  do 1800-2000 evra ili golf 3 1.9 tdi 90ks ili opel vectra b 2.0 dti ili 2.2 dti. koli za merak. zedov vectra so 200 000 a sega ima nad 320 000 zadovolen sum. klima servo parking senzori se sto e potrebno ima nanea. vozis 160 ne se osejka brzinata. imam i skoda golf motor ja otepav od vozenje. batali tie hjundaj,matiz reno pezo fiat...golf 3 smrt nema. boso za 3000 denari se praj celosno. isto i seat leon 1.9 tdi 90 ks. 5000 denari ti e nov bosh. bas eden taksist vkomsi go praese evego ima nad 400 000 uste go vozi.
   
  На Boom Shaka Lakka и bobipp им се допаѓа ова.
 12. ile95

  ile95

  Член од:
  13 мај 2013
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  0
  Пред неколку дена зедов Астра 1.3 од 2006. Далечинското на едниот клуч не работи, ставив нова батерија и пробав и пак не работи, а другиот клуч работи. Што може да е проблемот? Нешто дугмињата или? Исто, дали кога ја заклучуваш колата со клуч, а не со далечинското (или како и да се вика) треба да се заклучат сите врати? Пошо вратата од совозачко у овој случај не се заклучува? Помош некој? Фала
   
 13. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  1.194
  5.000 денара нов бош нема никаде.. Може репариран.
  Не го лажи човекот, олдтајмери никој разумен не купува, може тој што е слаб со пари..
  Да убедуваш некој Голф 3 да купува, кола што е 22 години стара, треба да си улав.
  Ќе се распадне на некоја дупка.
   
  На Avenger99 и zelenko им се допаѓа ова.
 14. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.167
  Допаѓања:
  9.185
  знае некој колку чини атест на фолии?
   
 15. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  1.194
  Од 1500-2000 денара не е повеќе..
  Задните мислам дека можеш до 80% а предните до 30%..
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: