Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Кое е масло е најдобро за Golf5 1.9 TDI 105Ks?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Да прашам, климата на Golf5 кога ја уклучувам да дува во возачот и совозачот, дува само од левата страна, додека од делот над радиото и од десната страна не дува (како да е затната). Во што е проблемот и дали е проблем филтерот?

Инаку моторчето работи како кога дува, но низ отворите не тече воздух.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.723
Поени од реакции
38.962
Да прашам, климата на Golf5 кога ја уклучувам да дува во возачот и совозачот, дува само од левата страна, додека од делот над радиото и од десната страна не дува (како да е затната). Во што е проблемот и дали е проблем филтерот?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
запушен ти е филтерот за полен најверојатно, смени го
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
мене за астра х ме кошташе 400 денари, за голф не знам колку е, ваљда е поскап малце
Фала другар. Еве гледам на интернет слични проблеми, негде се јавува проблем со насочувачите (тие што го насочуваат воздухот во шофершајбна, во нозете..) кои се заглавувале. Ама кај мене најверојатно е филтерот, зошто се слушаат насочувачите дека се движат.



Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 
B

Beck's

Гостин
Mi treba mislenje za Lancia Ypsilon 1.2. Mi treba nekoja pomala kola za zensko pa najdov edno vakvo za okolu 2000e
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Mi treba mislenje za Lancia Ypsilon 1.2. Mi treba nekoja pomala kola za zensko pa najdov edno vakvo za okolu 2000e
Деловите околу мотор и слично се од пунто, ако бараш барај така да ме те дерат
Друго нема што мн да се збори, подобро и малце поквалитетно од фиат
 
B

Beck's

Гостин
Деловите околу мотор и слично се од пунто, ако бараш барај така да ме те дерат
Друго нема што мн да се збори, подобро и малце поквалитетно од фиат
Znaci vredi da se proba modelov. Gleav poveke spark ili corsa pa mi padna vo oko Lanciava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Mi treba mislenje za Lancia Ypsilon 1.2. Mi treba nekoja pomala kola za zensko pa najdov edno vakvo za okolu 2000e
Не сум имал таква Lancia. Ама бев во Италија годинава и можам да ти кажам дека скоро цела Италија вози ланчии. Она што особено ми остави впечаток е што многу се возеа нови мали автомобили како Lancia Ypsilon (скоро секоја трета) и Fiat 500. Веројатно тоа зборува за квалитетот.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.990
Поени од реакции
14.787
Ланчијата ипсилон е скратена врезија на ПУнто...ја делат истата шасија само што е скратено меѓуосовинското растојание(алично како што на пример Ауди има две платформи-за L моделите само ја продолжува истата шасија)
Ентериерот е направен од поквалитетна пластика, друго све е исто.
Најмногу го купуваат тие кои бараат што е можно пократка кола, а да не е од оние Смарт....
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Не сум имал таква Lancia. Ама бев во Италија годинава и можам да ти кажам дека скоро цела Италија вози ланчии. Она што особено ми остави впечаток е што многу се возеа нови мали автомобили како Lancia Ypsilon (скоро секоја трета) и Fiat 500. Веројатно тоа зборува за квалитетот.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
Ne znam vo koj del na italija si bil, ama jas sum na dva tri meseci tamu sve germanski koli se vozat,potoa se francuskite i tuk tamu po nekoja alfa ili punto. Ni samite si gi nejkat italijanskite koli.
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Ne znam vo koj del na italija si bil, ama jas sum na dva tri meseci tamu sve germanski koli se vozat,potoa se francuskite i tuk tamu po nekoja alfa ili punto. Ni samite si gi nejkat italijanskite koli.
Во областа Венето, конкретно во Верона, Винченца и Венеција до делот каде што може со автомобил да се оди.
А, да и Алфи и Пунта имаше. Може било период.. Ти во кој дел си од Италија?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ne znam vo koj del na italija si bil, ama jas sum na dva tri meseci tamu sve germanski koli se vozat,potoa se francuskite i tuk tamu po nekoja alfa ili punto. Ni samite si gi nejkat italijanskite koli.
So zboruvas bez vrska.
Odi vo Rim,I ke vidis,cela Italia vozi Fiati I Lancii.
Policajskite koli im se 159-ki

Si bil izgleda vo Cair ti
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
So zboruvas bez vrska.
Odi vo Rim,I ke vidis,cela Italia vozi Fiati I Lancii.
Policajskite koli im se 159-ki

Si bil izgleda vo Cair ti
Znaes so so se zanimavam, setam i sum setal dosta niz severna Italija Milano, Bolonja, Verona, Torino itn.... Italijanski koli ima na prsti da gi izbrois i voopsto nejkat da gi kupuvaat, ni novi ni polovni. Tocno gandarite se vozat so policiski alfi, ne deka se arni nego smesno ke bide ako se vozi neso so ne se proizveduva vo italija poso imaat svoja avtoindustrija, toa ti e samo politika. Ama zatoa prasaj go bilo koj gandar dali doma ima nekoj italijanski krs. Vo Rim ne sum bil, daleku e mnogu akanje mi se fakja koga sum tamu ,ama ne veruvam deka ima nekoja razlika.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom