Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
4 март 2013
Мислења
47
Поени од реакции
16
Здраво, дали и каде некој мењавал масло и филтер на
автоматски мењач на ауди, да ми даде препорака
за некој сервис освен porshe ?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
570
Поени од реакции
830
При вадење на нови регистарски табли,дали може да се порачаат со моја некоја комбинација на бројки како на пр. 4545,5656 или мора да се земат само тие што ги нудат на технички?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
947
При вадење на нови регистарски табли,дали може да се порачаат со моја некоја комбинација на бројки како на пр. 4545,5656 или мора да се земат само тие што ги нудат на технички?
плати 15.000ден и земи си кои бројки и букви ги сакаш.
 
Член од
20 ноември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
1
Здраво сакам да прашам тубенцето за сервото ми е полупразно па сакам да го надополнам, татко ми ми даде уље за автомацки мењачи АТФ дали се става такво или мора некое посебно?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.259
Поени од реакции
4.946
Nekoj majstor za reno vo skopje ? Blisku do crnice nekoj tamam da stigneme do stan ni propadna kumplugot najverojatno e pumpata ali ne mozeme da mrdneme so kolata. Inace se raboti za reno megan 1.6 benzin 2004 god.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
B

BooBojan

Гостин
Друштво, разгледувам да земам некое Пежо 407 од 2005 до кај 2008 година, гледам кај нас најмногу донесувани се 2.0 ХДИ моторите со 136КС и 6 степен менувач, и некои има 1.6 ХДИ со 110 КС, изгледа и тие се со 6 степен менувач.

Секое искуство и препорака е добредојдена, а особено би била добредојдена од некој кој вози вакво возило, биде од уште поголема помош. На што да внимавам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.950
Поени од реакции
1.801
Друштво, разгледувам да земам некое Пежо 407 од 2005 до кај 2008 година, гледам кај нас најмногу донесувани се 2.0 ХДИ моторите со 136КС и 6 степен менувач, и некои има 1.6 ХДИ со 110 КС, изгледа и тие се со 6 степен менувач.

Секое искуство и препорака е добредојдена, а особено би била добредојдена од некој кој вози вакво возило, биде од уште поголема помош. На што да внимавам?
Јас сакав да купам такво 407, 2.0 ти е подобар, маана им беше на сите замаецот дотраен и тропа, за нив сет замаец ламела ... ти е околу 700 евра
дизни, турбина, електроника, се провери дали функционира, носи ја на проверки[DOUBLEPOST=1503729347][/DOUBLEPOST]
Дијагнозата е маф сензор е сега ми понудија бош за 6000 ден и аутомега за 3500 ден .Ти каков смени ?
Види и тука, ми се појави на фб
https://www.facebook.com/bremi.macedonia/
 
Последно уредено:

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
788
Поени од реакции
523
Дечки ај помош да не има некој или од каде да најдам 21124238_10214447825693749_1620966416_n.jpg 21150806_10214447825813752_790688530_n.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
9.641

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.070
Поени од реакции
1.713
Кој се смета за најдобар авто-лимар во Скопјево?
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
6
Колку кошта годишната регистрација со данокот за Jaguar S Type со 175 kw во Бугарија? Сакам да земам таква од Германија и да ја регистрирам во Бугарија по што давачките во Германија за таква се големи.
И плус информација ако знае некој колку литри на 100 км троши?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.950
Поени од реакции
1.801
Колку кошта годишната регистрација со данокот за Jaguar S Type со 175 kw во Бугарија? Сакам да земам таква од Германија и да ја регистрирам во Бугарија по што давачките во Германија за таква се големи.
И плус информација ако знае некој колку литри на 100 км троши?
https://www.auto-data.net/en/?f=showSubModel&modeli_id=42
одбери тука мотор и дали е аутоматик, околу 16-18 литра градска
За давачките на форумов нема кој да ти каже посебно за бугарија
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
26
Колку кошта годишната регистрација со данокот за Jaguar S Type со 175 kw во Бугарија? Сакам да земам таква од Германија и да ја регистрирам во Бугарија по што давачките во Германија за таква се големи.
И плус информација ако знае некој колку литри на 100 км троши?
Sosedot moj vikase deka mu trosi od 11-15 l na 100km koga imase Jaguar. Zamene toa e premnogu so ogled na toa sto toj vozi školski, mnogu malku ima takvi soferi so mirni živce.
I ako sakas da kupuvas i vozes nekoe "egzoticno" auto a prasuvas kolku trosi,togas toa auto ne e zatebe.
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
6
За трошењето таа сума е за бензинци,а со дизел е помалку околу 7 литри на 100 км мислам.Според огласите што им ги гледам на гермаснки сајтови за продажба.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.011
За трошењето таа сума е за бензинци,а со дизел е помалку околу 7 литри на 100 км мислам.Според огласите што им ги гледам на гермаснки сајтови за продажба.
Нема дизел 175кВ, а и дизелот (152 кВ) веројатно троши накај 8...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom