Совети... Како да ги оставам цигарите?

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Секојпат кога ќе ти се пуши цигара,напиј се млеко.Млеко и цигари не иде,така ќе престане да ти се пуши.Еден познајник така ги откажа цигарите (а пушеше по 3 кутии дневно) :smir:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Секојпат кога ќе ти се пуши цигара,напиј се млеко.Млеко и цигари не иде,така ќе престане да ти се пуши.Еден познајник така ги откажа цигарите (а пушеше по 3 кутии дневно) :smir:
И тоа шо викаш или ке ги остави или ке продолжи да ги пуши уз млекото па ке си добие и чир гратис
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
И тоа шо викаш или ке ги остави или ке продолжи да ги пуши уз млекото па ке си добие и чир гратис
Не,не млекото му помага да не му се пуши.Исто така и швепс пиел наместо кафе и добро му иде :) За почеток е супер,после ќе почне и млекото и швепсот да ги откажува,и ете ти непушач :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Значи кратко и јасно , ми треаат совети како да ги оставам проклетите цигари.. пушам веќе 4 години скоро, и осеќам како ми штетат , како сум зависен од нив.
Ако има некој што пушел и сега престанал уште подобро,ама не ме интересираат оние од типот, ти треба воља, остави ги ја ќе ги најдам и слично :pos2: .
со самото тоа што си помислил и посакал да ги оставиш цигарите-ти си веќе на пола пат да го сториш тоа , за разлика од мене кој не ни помислува , а камоли и да се обиде

interesno http://www.pricy-spicy.com/drinking-cigarette-tea/
 
Ч

Чај

Гостин
Значи кратко и јасно , ми треаат совети како да ги оставам проклетите цигари.. пушам веќе 4 години скоро, и осеќам како ми штетат , како сум зависен од нив.
Ако има некој што пушел и сега престанал уште подобро,ама не ме интересираат оние од типот, ти треба воља, остави ги ја ќе ги најдам и слично :pos2: .
Не гледај НИКАКВИ филмови за тоа што прават цигарите, затоа што можеш да се исплашиш и автосугестивно да си направиш филм дека тоа ќе ти се случи. А на потсвеста не и треба многу...

Јади семки сончоглед што и да е грицкај, пиј многу вода когас ти се пуши особено цигара пијај вода, намали алкохол и кафе ако пиеш оти најмногу бара цигара тоа, обезбеди си место втеретана или било каде за вежбање, заради покренувањето на килограми, ќе имаш зголемена потреба за храна и благо, па затоа најдобро ќе биде вишакот енергија да го трошиш некаде освен ако сакаш да ти се направи стомаче од 7-ми месец трудноќа.

Што повеќе си физички активен помалце цигара ќе сакаш, и последните цигари што ги имаш со тебе, искиниги буквални “покажи им колку ги неќеш„

И нека биде последната цигара што си ја запалил ...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јас мислев дека е тешко али еве веќе 2 и пол недели, неам цигара запалено. Едноставно наеднаш прекинав да пушам, без никакви намалувања и слично, зашто се соочив со медицински проблем од кој морав да прекинам поради предупредување. Стравот и тоа како делува, сепак...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Јади сончоглед. :)

Чичко ми 30 години бил пушач, се откажа и почна доста често да јаде сончоглед, повеќе од година нема запалено цигара. :)
 
T

theTinule

Гостин
Терај ги сите околу тебе да ти прават лиги и да пушат во твое присуство.
Откако ќе се навикнеш да седиш во друштво со пушачи, а да не палиш цигара - гајле немаш :)
 
Х

Ханзо

Гостин
Willpower, mothafucka! Do you have it? Интересно што си ја исклучил вољата уште на почеток, па би се потпрел на методи како користење млеко, сончоглед, електрични цигари и лижавчиња. А во последната одбранбена линија стои врачарка.
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9
Најдолго ги имам оставено месец ипол, али една вечер демек ај дим само да земам...и пак пропушив :jaj:

Планирам пак да ги оставам.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Кока...
не ќе имаш пари за цигари после...
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Абе луѓе, од нешто треба да се умре....вака барем ке знаеш од што :)
 
П

Пепси_

Гостин
Па коа си се правел фраер пред пи*** на средношколски години со цигарче во уста.... сеа мисли му ја што по брзо да се одвикнеш.

Иначе треба да бидеш цврсто решен дека сакаш да ги оставиш а кога ќе идеш во дуќан по кутија цигари застани малце и купи друго бе ако толку си решен :smir: :toe: Среќно.... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom