Собири и протести против СК 2014

Дали се потребни граѓански протести против проектот "Скопје 2014"


  • Вкупно гласачи
    185

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Од следната недела, овие протести ќе се одвиваат во секој нареден четврток во 20ч до ГТЦ, на страната кон паркот Жена-борец, под споменикот на Славко Јаневски.
Со свои мислења се претставуваат докажани интелектуалци, професори, новинари, актери и воопшто луѓе кои не сакаат да одобруваат овие архитектонски и воопшто културни бесмислици.....
 
F

FARANG

Гостин
Од следната недела, овие протести ќе се одвиваат во секој нареден четврток во 20ч до ГТЦ, на страната кон паркот Жена-борец, под споменикот на Славко Јаневски.
Со свои мислења се претставуваат докажани интелектуалци, професори, новинари, актери и воопшто луѓе кои не сакаат да одобруваат овие архитектонски и воопшто културни бесмислици.....


Kako ubavo ja opisa lokacijata, gledate ni falat spomenici :icon_mrgr:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Kako ubavo ja opisa lokacijata, gledate ni falat spomenici :icon_mrgr:
Фалат, фалат.....ова од летоска е, ама сум го напишал пошо го лустрираа тогаш човекот, не дека е некој опасен hot-spot....
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
И сега се откажа ли власта од ГТЦ
Не се откажуваат од пари ниту работат за наш општ бенефит-тука единствено Мафија соработува со Држава, само тука се даваат Државни тајни со наддавање:)

Плус следуваат претседателски, чекај сега тоа е надеж за волонтерчињата да добијат вработување.

Жива вистина Магистер неќеа да вработат(некој од ДУИ ќе дошол беше изговорот освен ако не се упише члан партије власт) и кутриот мораше да земе книшка од вмбло за да се вработи во образовна институција и од што е свесен се кае и има грижа на совест...значи ПУ да им ебам тоа ѓубрињата го стегат народот од сите страни.

Иронија е што БЕШЕ симпатизер на гвујо и вмбло, а сега иако има книшка сам рече НИКОГАШ глас нема да им даде.


Ние со овие пари за кич и шундерај за овие 7 години ќе изградевме нуклеарна централа и ќе Извезувавме струја значи и девизен прилив и секако работа за градежна оператива а пак колку само пониската цена ќе го стимулираше стопанството бидејќи пониска цена на енергија = понизок трошок на производство а ова е важно посебно за промоција и пробив на други пазари и за поголема маржа, ама ајде нека биде бронза, бикови, Шмизли, и терористот Александров..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Мене ми изгледа дека ќе се откажат за ова имаше најголем притисок
 

ʞönig

Миле... ми текна!
Член од
29 декември 2014
Мислења
131
Поени од реакции
614
Центар има 45.ооо жители од прилика. За распишување општински референдум за ГТЦ е потребна иницијатива на 20% од жителите, или 9.000. http://www.pravdiko.mk/za-koi-prashan-a-mozhe-da-se-raspishe-referendum-na-lokalno-nivo/

ЗОШТО оваа правна процедура не се тера до крај, посебно кога денес гледам некоја тетка со тефтер со собрани над 10.000 потписи се фали на телевизија, а друг еден изјави дека залудно било тоа ?!?!

Каде е проблемот? Пропуштам нешто или некој протестира ама сака барок на ГТЦ?
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Ке го чуват ГТЦ тиа што минат 1 наш месечно ,Тој што мине секоја ден знае дека ветерот корне како да сме на некоја ливада ,а и ког аврне до пола ГТЦ е мокор .Треба санација ,како што го видов на сликите ми изгледа шмекерски како во Виена иако по квалитет на живот има разлика голема колку екваторот .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom