Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
ama spored ova i tie sto ke izvikuvat anti Albanski paroli treba isto da idat u zatvor.

Da ne mislite deka sum na stranata na licata koi ubilee mladi deca na nivnite najdobri godini.Jas licno kako i mnozinstvoto Albanci go osuduvame ovoj monstruozen cin.
Jas licno sum ubicite ne vo zatvor tuku da bidet osuduvani so smrtna kazna
Епа да се знае друже дека е ова Македонија никој неможе да се вмешува во внатрешните работи на една земја. Значи ако малцинството албанско реши да живее во Македонија значи ги прифаќа законите на оваа земја и прво сте Македонци па после албанци почитувате знаме , грб ,химна тогаш сте лојални граѓани и несмее влакно да ви фали , а неможе сред Ѓорѓи Кастриот да се пали државно знаме според закон робија е тоа :) Исто и ние се сочувствуваме со семејствата на двајцата убиени албанци на паркинг и сметаме иако тие го предизвикале настанот и бидејќи биле во група се заканувале по животот на ќерка му сепак лошо заврши тоа :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
до сега бев нападнат 3 пати во Емуц Во скопје од страна на Албанци - Косовари - Против 4-6 души се тепав го јадев ама знам дека не се ни самите криви. Тоа нормално политиката си го прави своето а вие сте само марионети на политиката дозволувате таа да ве контролира. Никогаш не сум бил во партија ниту пак ќе бидам бидејќи сите исти :гомце: се. Јас сум за Македонија каде што ќе има живот а не ПРОТЕСТИ И ТЕПАЊЕ НА СЕКОЈ ЧЕКОР АЛОООО ЛУЃЕ СТЕ ИЛИ ШТО СЕ !
--- надополнето: 13 април 2012 во 14:26 ---


Се додека и обрвнуваме внимание така ќе биде :) и се додека имаме луѓе во политиката кои за поени и својот газ ќе го дадат на непријателите.
se dodeka taka razmlisuvas ke bides tepan uste 30 pati
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
За да го разбереш противникот,треба да се спуштиш на негово ниво. - има една поговорка.

Добро бе што ти е на тебе? Што подджуваш ти,што браниш,кого осудуваш цело време те читам..?
Па доколку си ме читал цело време ќе сфатеше кого бранам и што поддржувам. Ги бранам сите граѓани на Македонија без разлика на националност, никој невин не заслужува да биде претепан или убиен поради тоа што дел од неговиот народ е неандерталски. Ги осудувам убијците и сите што не и мислат добро на државата. Не сум за војна затоа што сме во 21 век и работите треба да се решаваат цивилизирано - незнам ти што очекуваш од мене? Да ги поддржувам оние што викаат „гасна комора за Албанци“ и да урлам низ градов за да покажам колку сум македонец? Излегов на протест како човек што си ја сака земјата за да им оддадам почит на загинатите браќа но за жал бројот на луѓе кои излегоа со таа цел беше 1%. Сеуште не сфативте дека зад сите овие работи стојат луѓе на кои им одговара во Македонија да има немир и да се створи граѓанска војна. Јас нема да им одам по ќефот на тие луѓе.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
spored vas samo Albancite treba da odgovorat , a Makedoncite ne treba taka li?
ма немој да ме јебеш бре.. човече се читаш што пишуваш? кој рече дека само македонците или само албанците треба да одговараат? не се прај со сила будала сам си кажа според ТЕБЕ дека македонците требале да бидат затворени.

што е со тоше педер кога се извикуваше? што е со умрете каури на протестот во гостивар кога се извикуваше? што е со македонско курвиче и ред други работи да не ги набројвуам?

и после овој пост не ме цитирај жити бога.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.510
Поени од реакции
79.663
Абе јунаци на тастатура се надевам дека кога ќе дојде таа војна што толку ја посакувате дека ќе бидете први по касарните за доброволна регрутација а нема да се криете по роднини.

Да ве видам тогаш како ќе чистите села и градови,
Ах до кога со овие глупости.
Ако некој го дига гласот против континуираниот терор, одма му имплементирате дека сака војна.
Каква самодеструктивна демагогија.
Знаеш кои сте вие?
Оние Евреине капоа по концентрационите логори. Потполно истата улога ја имате.
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
44
Поени од реакции
22
XAXAXA

Ако нема еден човек кој ќе се јави како организатор тогаш значи дека нема еден човек кој навистина верува во целта на протестот и би ја примил радо казната.
ете ти земија одговорноста застани зад мирниот протест и кога толпата ќе почни да крши автоматски ти ја превземаш одговорноста и ти ќе го јадиш од трите подолгото шо мислиш ти во демострациите во атина има воџа кој јавно кажва денес ќе го кршиме собранието ... спонтано то си оди со задњи намери позз
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Гледам сите имате лична истрага правено и имате цврсти докази дека Албанци се убијците. И да сте во право, ДОДЕКА НЕМА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ секој можен муабет кој го вртите на етничка основа, спомнувате етнички проблеми и мешате 2001 во она што се случи пред неколку дена ви е чиста глупост.
Шо ако скокнете сеа на форумов да се затепате македонци наспроти албанци? Шо ако го направите истото на улица?
Никој од вас нема да испадне помалку монструозен од оние кои решиле да скратат 5 животи. Оладете малце главите.
 
P

PewDiePie

Гостин
Брат катастрофа имаше новинари и бнатре во влада и кај семафорите не беа гибнати нека не лажат.
А камењата ги фрлаа деца!Ни они незнаат зашто али тоа е наши се мора да ги браниме и да бидеме сложни како што беа во гостивар.
Ако има уапсени мора да превземеме нешто
Епа Плусинфо на премер извести како да е зачеток на војна,и ?

А како бе тоа фрлале со камења ПО ВЛАДА,вие сте ги бранеле зошто биле деца,и сега се чудите како ги испоапсиле ? Што треба да ги остават се да демолираат а ?

Сфаќаш колку ти е глупа перцепцијава ?
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Целта на протестот беше утната 100% ама у секој случај позитивно е што нашава младина покажува дека е тука....Инаку сега единствено за што можеше да се протестира беше искажување на сочувство до убиените и подршка за МВР за пронаоѓање на сторителите и протестот требаше да биде мирен..
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Епа Плусинфо на премер извести како да е зачеток на војна,и ?

А како бе тоа фрлале со камења ПО ВЛАДА,вие сте ги бранеле зошто биле деца,и сега се чудите како ги испоапсиле ? Што треба да ги остават се да демолираат а ?

Сфаќаш колку ти е глупа перцепцијава ?
Не ми одговори дали ти беше на протести???????
И не реков дека сме ги бранеле многу им се дереа да не маваат ама бидна што бидна.Нормално дека сега ке ги браниме или радо би ги однел у станица ти???
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Ne se znae bas i vasiot bivs premier L.G. kazuvase deka Albancite se nad 30 % i za nekolku godini ke bidat mnozinstvo.
Хахахахаха ако го слушаш ти ЉуБчо тогаш ќе ти ја наполне главата дека у Македонија има и 250.000 педери, односно 1/8 од вкупното население во државата. :) ЉуБчо ми го цитира бе овој балистов, хахахаах!
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
ма немој да ме јебеш бре.. човече се читаш што пишуваш? кој рече дека само македонците или само албанците треба да одговараат? не се прај со сила будала сам си кажа според ТЕБЕ дека македонците требале да бидат затворени.

што е со тоше педер кога се извикуваше? што е со умрете каури на протестот во гостивар кога се извикуваше? што е со македонско курвиче и ред други работи да не ги набројвуам?

и после овој пост не ме цитирај жити бога.
za toa koj da odgovara mu citirav na mislenjeto na clenot pogore .

Za mene koj izvikuva takvi zborovi bilo koja nacionalnost neka odgovara bilo Makedonec ili Albanec .
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Ne se znae bas i vasiot bivs premier L.G. kazuvase deka Albancite se nad 30 % i za nekolku godini ke bidat mnozinstvo.
Математиката, логиката и објективноста успеа со една реченица да ги утепаш. Тоа е тој талент од соседството !
 
P

PewDiePie

Гостин
Не ми одговори дали ти беше на протести???????
Не сум прочитал,не.

По ова што го читам од тебе и луѓе како тебе што биле носам заклучоци ај сега одговори ми

Епа Плусинфо на премер извести како да е зачеток на војна,и ?

А како бе тоа фрлале со камења ПО ВЛАДА,вие сте ги бранеле зошто биле деца,и сега се чудите како ги испоапсиле ? Што треба да ги остават се да демолираат а ?

Сфаќаш колку ти е глупа перцепцијава ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom