Снег

Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Сакам да продолжи да врне и да се нафати уште повеќе. Многу ми е убава глетката надвор кога се е со снег.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
До сега бев надвор ии направив епа незнаете колкав снешко!:vozbud:
И се гаѓав малце со топки, сеа си се топлам, со чај, за вечер пак да шетнам, не можам да се изнарадувам.
Прекрасно е !:)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Е хехехех конечно дочекавме снег ејјјј :) јас искрено многу му се радувам на снегов ко мало дете :):):) со девојката низ парк се шетав навечер незнаете колку е НАЈПРЕКРАСНО !!! со кола си се лизгав.. ( за малце ке напраев беља али за малце ) и огромен снешко си направив пред куќа :) али од друга страна па и го мрзам снегов... немам некоја посебна причина од типот КЕ СЕ НАМОКРАМ или КЕ НАСТИНАМ.. него цело време чистам снег у двор пошо моите се инвалиди и неможат да се движат по снег :( рацеве ми измрзнаа... ко дежурен сум на секој саат искачам со метла и со лопата...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
sneg ubava rabota belo e se bela si ti :) ama koa ke se raskasavi ke bide cirkuz i itn itn itn
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Уште врне. Пола метро ке се наталожи ако продолжи вака до вечер. Малце не ни треба толку снег во Скопје али ај. Не сме виделе со години волку.
кај мене веќе има пола метро :vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ај нека дојт некој да риниме снег сабајле, чим толку сакат снег...
 
V

[vladimir]

Гостин
Сакам зима и сакам снег надвор е преубаво одамна немало ваков снег :vozbud::vozbud:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Така, така, нека вее да прогласат вонредна состојба :eek:jea:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Добивам впечаток дека Македонија се наога на Скандинавски полуостров бе....прво некои студови ненормални сега и снегов...Убаво е да пага и убава е глеткава...ама во нашава ''метропола'' кога ке падне снег сите се изненадени а најмногу оние што треба да фрлаат сол по улици и да ги направат проодни патиштава....вчера ми пропадна искачањето поради снегов дека тука кај мене снег колку ти душа сака а еднаш у ден фрлаат само сол:tapp::tapp:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Епа толку од утре престанува но сепак од четврток вечер уште еден нов снежен бран.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Чудно како само скопјани се жалат за снегот од 5цм, а во некои градови има и пола метро наврнато снег, па никому ништо. Настан направија, секоја година истото. Што да речат крушевчани со едно возило за расчистување на снег а пола метар обвивка?
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Ја обожавам снег, да не речам се радуем ко мало дете ... моеш да се санкаш, да праиш снешко, да маваш по автобуси, секогаш може да напраиш добра стврдната грутка и да му ја здрвиш на некој од глава .. итн ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom