Снег

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Мразам снег и зима :( Сакам да сум дома на топло, да не мрдам никаде со топло ќебенце покриена и гледам како паѓа снег...ама дека е тоа невозможно, морам секојдневно да излегувам не го сакам. Натрупена со алишта се осеќам како мишелин, штипа на образи, нос тече, надолу глава дека ти влегва во очи снегот, па одиш ко на јајца да не направиш хоризонтала, раскашкано... бљак. Пролет, лето најубаво.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Oh dear... Снегулки. Во декември. Овде. Да не му се верува на човек.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
И у Штип заврна , ама мутав снег .. неам го онај шо го сакам.
Не е толку ладно да се задрже чекај за некој ден ќе видеш коа ќе не потрупа главата нема да знаеме кај ни е :)
 
2

~2A

Гостин
Не знам што се мачите да пишите "снег врни" кога можете да напишите "снегува"........
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Автокоманда е бела. Сеа ми дојдоа гости и викаат дека тука паѓа 10 пати повеќе него во Центар, чудна работа :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Автокоманда е бела. Сеа ми дојдоа гости и викаат дека тука паѓа 10 пати повеќе него во Центар, чудна работа :)
друга држава ти е автокоманда. него, пасоши си носат ли гостите? да не ги вратат од кај континентал :)
ако вака продолжи до сабајле има убаво да натрупа. јупиииииииии ќе се грудваме сабајле :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom