Снег

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Студениот бран што ја зафати земјава донесе снежни врнежи, невообичаени за овој период од годината. Бабите и овојпат ја покажаа лутината и неочекувано донесоа снег, на кој најмалку му се радуваат земјоделците, бидејќи во овој период од годината засадените култури се најосетливи на ниски температури. Снегот кој ноќва паѓа во Охрид не предизвикува проблеми во сообраќајот кој се одвива по влажни коловози.

http://www.ohridnews.com/index.php?mod=1&kat=4&id=40906
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
абе каков снег во Штип ништо нема можда врнело јас не сум видел хахахахаха
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Студениот бран што ја зафати земјава донесе снежни врнежи, невообичаени за овој период од годината. Бабите и овојпат ја покажаа лутината и неочекувано донесоа снег, на кој најмалку му се радуваат земјоделците, бидејќи во овој период од годината засадените култури се најосетливи на ниски температури. Снегот кој ноќва паѓа во Охрид не предизвикува проблеми во сообраќајот кој се одвива по влажни коловози.

http://www.ohridnews.com/index.php?mod=1&kat=4&id=40906
babite ne se pominati tie se 12 13 14 april kako prvo a za zemjodelcite mislam deka podobro e da pagja sneg a temperaturite da se vo + nego da e vedro i temperaturite da padnat pod -5 togas ovoskite trpat ogtomni posledici e sega nz vo koj stadium na cvetanje se ovoskite vo oh taka da ako se vo poln cut togas stvarno e opasno kaj nas vo prespa veke ima dva tri santimetri sneg ovoskite se vo poceten stadium na cvetanje taka narecen gluvci usi odnosno pupkite samo sto se otvorile i pustile mali zeleni livcinja taka da ne panicete snegov e mn podobar otkolku slana ili mrznotina inace temperaturata e +4
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.874
Студениот бран што ја зафати земјава донесе снежни врнежи, невообичаени за овој период од годината. Бабите и овојпат ја покажаа лутината и неочекувано донесоа снег, на кој најмалку му се радуваат земјоделците, бидејќи во овој период од годината засадените култури се најосетливи на ниски температури. Снегот кој ноќва паѓа во Охрид не предизвикува проблеми во сообраќајот кој се одвива по влажни коловози.

http://www.ohridnews.com/index.php?mod=1&kat=4&id=40906

Порано старите за оваа доба, ткаеле како прекрифки за да ги заштита расадите, знаеле дека времето може нагло да се промени и успешно со чиста волна ги зачувувале, арно ама денес нема кој да ткае...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.270
Поени од реакции
16.279
Шубоо е у Охридон.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
И Ресен вчера врнело снег:pos:
Како што тргнало Северина била во право а будала ја превме.:D
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Снег во април не е нешто невообичаено.Се случувало и минативе години.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Кој градови побелеа од сабајлево? Ајде рапорт сите! :D
Скопје само планините одоколу. :P
 
T

Tetro

Гостин
Од синоќа во Австрија врне снег и тоа не само на панините, туку и во пониските места. Во малиот град Санкт Пелтен снежните наноси досега достигнаа 25 сантиметри.

Поради обилните врнежи, пожарникарите мораа да испумпуваат големи количини на вода од многу куќи во покраината Долна Австрија.
Метеоролозите најавуваат дека студеното време и снегот ќе се задржат до утре, а од петок температурата нагло ќе се зголеми до 30 целзиусови степени.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom