Смештај за 3 месеци во Охрид

Член од
1 февруари 2024
Мислења
3
Поени од реакции
2
Здраво дечки, планирам да работам во Охрид како келнер летово но проблем ми е смештај. Дали има обични станови за 150-250е под ќирија во Охрид? (да не биде многу далеку од центар)

Мислам дека ги издаваат на вечери в лето наместо со ќирија
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
885
Абе и да најдиш стан пола плата ќе треба за кирија да ја даваш. Ако е станот 200 евра а ти земаш на пример 25 000 ( еве со се бакшиш нека се 30 000 ) , што ќе ти остани ? Ами сметки , ами јадење итн.
 
Член од
1 февруари 2024
Мислења
3
Поени од реакции
2
Абе и да најдиш стан пола плата ќе треба за кирија да ја даваш. Ако е станот 200 евра а ти земаш на пример 25 000 ( еве со се бакшиш нека се 30 000 ) , што ќе ти остани ? Ами сметки , ами јадење итн.
Не одам за печалба таму, така да нема врска
 
Член од
18 август 2015
Мислења
159
Поени од реакции
85
Повеќето работодавци нудат некаков смештај со работното место, гледај си ги огласите и прашувај ги нив за смештај.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Здраво дечки, планирам да работам во Охрид како келнер летово но проблем ми е смештај. Дали има обични станови за 150-250е под ќирија во Охрид? (да не биде многу далеку од центар)

Мислам дека ги издаваат на вечери в лето наместо со ќирија
По хотели можеш да прашаш гарант нудат и смештај со работно место и онака нема работна сила. Е сега за локација не знам.
Ама па и да не е блиску сигурно е поефтино такси да плаќаш отколку кирија освен тоа доста веројатно во хотел да имаш и три оброци што реално знае да биде значителен трошок.
 
Член од
1 февруари 2024
Мислења
3
Поени од реакции
2
По хотели можеш да прашаш гарант нудат и смештај со работно место и онака нема работна сила. Е сега за локација не знам.
Ама па и да не е блиску сигурно е поефтино такси да плаќаш отколку кирија освен тоа доста веројатно во хотел да имаш и три оброци што реално знае да биде значителен трошок.
Веќе сум бил покрај кејот да прашувам, но смештај не нудат. Веројатно нудат покрај плажа со 1.000.000 соби
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Веќе сум бил покрај кејот да прашувам, но смештај не нудат. Веројатно нудат покрај плажа со 1.000.000 соби
прати ги огласите, минатата година хотел Метропол нудеше смештај плус превоз до Охрид, или директно обрати се кај нив, види што како бараат, нудат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom