Смешни работи од интернетов:)

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Прееска ми ја дадоа странава ... се изгазив од смеење на стихотворбава :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Така да ете просторче за вакви некои испади да се посмееме :lol: :P

Какичено Раснит
Какичено раснит,
се истават смело од земјана,
погледвит нервозно кон сонцено
и велит:

Кај ојш мор кај ојш Сончко,
палав низаеден?
Не се смеј ќе те опра,
светлинана ќе ти ја сопра!
Ќе те иставам од небоно веќе да не греиш,
не туку ми се смеиш.

Авазмажи малу место за облакон весел,
да иставит малку појќе дожд.
Не туку ми свети сиот,
не биди лиот.
Цела природа те молет,
да ни пуштиш малу пролет.

Сончко се подзамисли малу,
со носо одмавна луто,
и на какичено му се обрати круто:

Кај ојш бе, кај ојш лиот,
што туку ми се контиш сиот?
Сега ќе ти пушта малу ултравиолетов сноп,
ќе те оштета мор, ќе те прата в гроб!

Сончко се вцрви сиот
во лицено се вџаши,
истаде сноп јак,
какичено го спраши.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Леле извинете заборавив сликата да ја ставам ...



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
divine напиша:
Леле извинете заборавив сликата да ја ставам ...



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Абе сликата не се гледа... кај ојш кај ја виде сликана... :lol: :lol: :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ја ја гледа сликана шо ти е? Ако не ти се гледат тебе ... барај чаре :lol: :lol: :lol: :lol: :P
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
divine напиша:
Ја ја гледа сликана шо ти е? Ако не ти се гледат тебе ... барај чаре :lol: :lol: :lol: :lol: :P
Ја видов... :lol: :lol:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
ооо сликана е закон! :lol: :lol: :lol:
 

1000 clen

Илјадитиот член
Член од
23 септември 2005
Мислења
78
Поени од реакции
0
Macedalien напиша:
http://www.sport.com.mk/WBStorage/Files/2231strana18.pdf

Kliknete i ke vidite za sto zboram :poos: :poos: :poos: :poos: :poos:

Sum se poslal od smeenje koga go vidov linkov :!:
Zimaj ogledaloto i citaj :poos:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
хахахахахаах закооооооооооооооооооон!!!!!!
Браво Angela!

Оваа ми падна в очи. :pos:


Ќе отворам „објава“ во гурманско катче и ќе ја ставам сликава!!



:pos: :pos: :pos: :pos:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Љубовно писмо

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Најмила Сузе, Знам дека се договоривме да не контактираме извесен периодот, да се оладиме малку, ама јас не можев повеќе да чекам. Дента кога замина, си ветив дека никогаш повеќе нема да ти прозборам. Но, тогаш само цвикав како повредено дете. Сепак, никогаш не сакав да бидам првиот што ќе исконтактира. Кога си фантазирам, ти секогаш ми се враќаш ползејќи. Изгледа дека мојата гордост го бара тоа. Но сега гледам колку ме чинеше таа моја гордост. Уморен сум од преправање дека не ми фалиш. Не ми е гајле ако изгледам како папучар. Ич не ми е гајле кој прв ќе исконтактира, битно е да бидеме заедно. Можеби е време да прозборат нашите срца, и тоа силно. А ова вика моето срце... Нема ниедна како тебе Сузе.. Те барам во очите и цицките на секоја која ќе ја видам, но не е исто. Не се ни блиску. Пред две недели сретнав една цура во Маракана и ја земав дома со мене. Не го кажувам ова да те повредам, туку да ти покажам колку сум очаен. Таа беше мала, 19- тина години, со онакво екстра тело како да тренира уметничко клизање. Цициња, газе, страва. Сакам да ти кажам, ептен екстра тело. Сон за секое машко. Да, ама кога седев на каучот си помислив околу тоа кои ствари почнале да ми значат во живот. Све е тоа вештачко, екстра тело не значи ништо. Дали тоа прави супер секс? Во овој случај да, ама ме разбираш што сакам да ти кажам, нели? Дали тоа ја прави добра девојка? Дали има подобро срце од мојата Сузе? Чисто сумњам. Досега за ова никогаш не сум мислел. Што знам, изгледа малце сум пораснал. Попосле, откако се истурив во неа, се најдов во мисла. Се осеќав испразнето. Не беше до нејзината перфектна техника или до нејзините светкави очиња, нешто друго беше, како да сум изгубил нешто. И тогаш ми текна. Не беше исто дека ти не беше таму Сузе. Ти текнува што мислам? Ништо не е исто без тебе Сузе. Боже, ќе полудам без тебе. Све што правам само на тебе ме потсеќа. Во саботата, сестра ти помина од кај мене да ми врати едно филмче. И си викам, Вики е само дете и све тоа, ама симпатична е и ептен ми е другар низ празново време. Ми има дадено многу добри совети за тебе и општо за жени. Работи на тоа јас и ти да бидеме пак заедно Сузе. И така ние си пиеме во топла када и си збориме за посреќни времиња. И гледам едно тинејџерче со иста ДНК како твојата и само мислам на тоа колку она личи на тебе кога имаше 18. И тоа речиси ме тера на плачење. И после искочи дека Вики нема гајле за анал, и ми текна колку пати сум те терал да пробаме, и како тоа некако не раздели. Ама можеш ли да си замислиш како, дури и кога сум во неа, мислам само на тебе? Озбилен сум Сузе. Знаеш ти убаво, срцето ти кажува дека не лажам. Не мислиш ли дека може да пробаме пак? Да избришеме све и да почнеме отпочеток? Јас мислам дека можеме. Ако мислиш исто, те молам... те молам кажи ми! Ако не, може да ми кажеш каде е даљинското? секогаш твој, Џими (Хендрикс) [/FONT]
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Драг мој, минаа три месеци како сме заедно и работите не се онакви какви што ги мислев. Сакав ова да ти го кажам утре ама бидејќи ти го откажа состанокот за да гледаш плеј оф, го правам ова вака. Еве за што се работи. Генерално, ти си пристоен дечко и се надевам дека еден ден ќе ја најдеш вистинската жена за тебе. А кога ќе ја најдеш, се надевам дека или таа ќе биде фригидна или дека ќе научиш да ја ебеш подобро отколку што ме ебеше мене. Затоа, во интерес на твојата идна среќа, решив да ти дадам неколку совети. Господ знае дека се обидував ова да ти го кажам и порано ама гледав тоа да не го рани твоето меко его. Како и да е, времето за дипломатија истече....
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Компјутер

Компјутеру машино добра
опасна си ко кобра.
Кога пецнеш заведуваш
и во соба со тебе затвораш.

Компјутеру машино моја
да ти ја ебам мамата твоја.
Од мене направи изрод гаден
за твоите програми вечно гладен.

Сегде јас монитор гледам
сегде верно јас те следам.
Јас сум сега твој роб
везден пишувам изворен код.

За другари време немам
нова програма јас спремам.
Како може да сум таков труп?
Како може да сум толку глуп?

За нормален муабет зборови немам
како некој да ми ги земал,
но за тебе штом се збори
мене душата ми гори.
Пред тебе многу време чмаам
и сега за тоа се каам.

Со тебе многу време губам
да те откачам се трудам.
Доста со тебе јас се бафтам
најарно е секира да ти акнам.

Најдобро е да те скрсам
со другарството наше јас да свршам.
Морам да ти ставам крај
да видам малку што е рај.

Да престанам да компајлирам
малку душа да си смирам.
Да видам малку подруг свет
да видам птица во слободен лет.
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom