Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
И ти си официјално граѓанин на Република Северна Македонија.
Не можеш со сигурно да знаеш, на оваа тема има и доста граѓани на Република Бугарија.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Интересен муабет https://youtu.be/-CiBEcSZcr8
Не бе Сафет. Ненене. Не се докажува НЕМАЊЕ на криминал. Не може да се докаже нешто што го нема. Се докажува ИМАЊЕ на криминал, ако го имало.

Гледав еднаш интервју со некоја атеистка која водителот ја праша дали има доказ дека Господ НЕ постои? Оваа му одговори, како да докажам нешто што не постои? Белким е обратно...

Белким не. За Сафет
и зајо НЕ ДОКАЖА дека НЕ ЈАДЕЛ живи луѓе со се кондури....
ама затоа пак прОливер чекаше 30 и кусур дена да се завршат сите форензички анализи од убиството на Јанушев па да даде барање за меѓународна потерница за убиецот, демек не смеел додека не се докаже... а што убиецот од викенд не се вратил во затвор на служење казна и што веднаш во 24,00 автоматски треба да се бара не му текнува.....[DOUBLEPOST=1552415072][/DOUBLEPOST]



Се гради минарето, се руши Чинарот
не е страшно, чекај, може треба по крстот да рипат жени облечени со мантили:cool:
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Абе Фиќо кај ви е бе....:pos::pos:

Кога викав јас Таљо ќе стане прецедник на Северџистан, вие не ми верувавте.
Кандидатот на Грујо изгуби...
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Еве конечно добра пропаганда, збирај поени пред избори, апсиме ние.

Чавков фатен пред да избега и пренесен во Шутка

Ексдиректорот на БЈБ, Митко Чаков, заврши во истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари, дознава „Макфакс“.

Судот на Чавков му одреди притвор поради тоа што до Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнале оперативни податоци од полицијата дека планира да бега.


Информацијата ја потврдија од Обвинителството: „Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе Предлог за определување мерка – Притвор према М.Ч. согласно чл.165 ст.1 т.1 од Законот за кривична постапка. Имено, по добиени сознанија и поради страв дека обвинетиот ќе се даде во бегство и ќе се крие со цел да ја избегне кривичната одговорност, обвинителството побара од Основниот суд Скопје 1 – Скопје да му биде определена мерка притвор. Обвинетиот е дел од предметот што се води за настаните во Собранието од 27 април 2017 година, за кој главната расправа е завршена и е закажано рочиште за објавување на пресудата“.

https://fokus.mk/chavkov-faten-pred-da-izbega-i-prenesen-vo-shutka/
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Еве конечно добра пропаганда, збирај поени пред избори, апсиме ние.

Чавков фатен пред да избега и пренесен во Шутка

Ексдиректорот на БЈБ, Митко Чаков, заврши во истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари, дознава „Макфакс“.

Судот на Чавков му одреди притвор поради тоа што до Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнале оперативни податоци од полицијата дека планира да бега.


Информацијата ја потврдија од Обвинителството: „Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе Предлог за определување мерка – Притвор према М.Ч. согласно чл.165 ст.1 т.1 од Законот за кривична постапка. Имено, по добиени сознанија и поради страв дека обвинетиот ќе се даде во бегство и ќе се крие со цел да ја избегне кривичната одговорност, обвинителството побара од Основниот суд Скопје 1 – Скопје да му биде определена мерка притвор. Обвинетиот е дел од предметот што се води за настаните во Собранието од 27 април 2017 година, за кој главната расправа е завршена и е закажано рочиште за објавување на пресудата“.

https://fokus.mk/chavkov-faten-pred-da-izbega-i-prenesen-vo-shutka/
Чек сеа малце контрадикторен си со ова Пропаганда прават, ако избега пак ќе плукате оти не го чувале за 2/3 дена се очекува пресудата од 27 април 10г мин му се спремаат дај малце бидете по реални
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Кои тоа ќе си лежат ?!
Грујо, Мијалков, Јанакиески, Јанкулоска, Кочан, Авировиќ, Латас, Камчев... :pos::aplauz:
Гледам еве СДСМ две години се на власт и мамата им ја е*а, скапаа во затвор (море во самица) сите овие ... :eek:
Сарказам бе друже, нели имаше муабети дека ВМРО ја прифатиле тиранската платформа, ама поради СЈО не формирале влада со ДУИ.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.982
Ја се надам дека она џамијана у Охрид ќе биде поголема, од подалеку да се глеа.
Све за едно опшесво за свите.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ima golema razlika pomegju da se pravis pameten i da si dokazano glup. Toa e vo slucaj da se prasuvase sto e razlikata pomegju mene i tebe severdjance.
Па се смееш на северџани, а уствари и ти си граѓанин на Република Северна Македонија, тоа ти е исто ко да си се смееш на самиот себеси.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.282
Па се смееш на северџани, а уствари и ти си граѓанин на Република Северна Македонија, тоа ти е исто ко да си се смееш на самиот себеси.
,,,ne e isto,,
,,,da bidesh severxhanin e kaeakterna osobina,a da si gragjanin na severna Makedonija e samo najobichen poim,,

,,,/ pa i toj na sila nametnat/,,,
,,,isto kako ,,,seljak,,,i,,,selanec,,,
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Me interesira, od shareni-severnjaci, koi lekovi gi zimate na dnevna baza za da zaboravite na faktot deka ste iskoristeni i kazneti propalici?

Dali gi dobivate lekovite na legalen nacin ili nelegalen.

Ve molam za odgovor.
Во комбинација со лубриканти се лековите... и дел се изгледа со анална консумпција... пошто лубрикантите, не на позитивна листа, туку бесплатно ги делат...

Дијагнозата значи, батхрт. А според популацијата... ако морбили за 40 луѓе ја прогласија за епидемија .. ова е пандемија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom