Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Ne sum ni vo tek ama Da. Statisticki porano ili pokasno morase da pogodi nesto. Za pravo neznam ni sto toa pogodil ali nema veze, valjda pogodil nesto. Iskreno neznam sto tolku vi ja polni dusata koj za sto zaglavil vo zatvor. Ke vi smeni nesto? Inaku koga sme kaj apsenjeto uste si sedam na svoeto deka koga ne apseja koga mozeja i trebaja sega neka gi apsat. Oko ne mi trepnuva. I so niv i bez niv vo zatvor republikata si eba mater taka da potpolno mi e seedno niti posebno me interesira.
Море некни зошто се бунеше, за тој муабетот ко го водевме?
Или да се најдиш во муабет?

Очигледно е веќе кој се договорил со Бејли за Тиранска платформа и Устав менување ...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Море некни зошто се бунеше, за тој муабетот ко го водевме?
Или да се најдиш во муабет?

Очигледно е веќе кој се договорил со Бејли за Тиранска платформа и Устав менување ...
Pa zaprimeti tamu deka bas mu naglasiv onaka opsto a ne konkretno za postot na koj mu replicirav.
https://forum.kajgana.com/threads/Случувања-во-Македонија-Генерална-дискусија.82818/page-6600#post-8536371
Okolu tiranskata platforma, menuvanje ustav, ime itn itn toa e samo vo vasite glavi inaku nisto od toa nepostoi. Ti teknuva muabetot?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Pa zaprimeti tamu deka bas mu naglasiv onaka opsto a ne konkretno za postot na koj mu replicirav.
https://forum.kajgana.com/threads/Случувања-во-Македонија-Генерална-дискусија.82818/page-6600#post-8536371
Okolu tiranskata platforma, menuvanje ustav, ime itn itn toa e samo vo vasite glavi inaku nisto od toa nepostoi. Ti teknuva muabetot?
Па, не баш во твојата глава постоеше, затоа што Грујо наеднаш ја извади некој месец пред изборите во декември 2016.
Да не беше Тиранската платформа, многу работи ќе беа поинакви.

Сега гледаме како глатко си бега Груевски преку Албанија под покровителство на Бејли, помогнат од Рама.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Мијалков беше еден од оние луѓе што ги убедуваше пратениците да гласаат за уставни измени, а една од нив беше и Емилија Александрова, прва братучедка на Саше

Иако нема да се задржи долго во затвор (јер...Мијалков), ова е тапшање по рамо за бегањето на ГРУКИ :icon_lol:
Абе го отепавте народот од фејк њус, со полна пареа работи бот центарот во белата палата.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Сега ќе има киднапирање од затвор...

За овој се збори дека има некоја тешка болест, свесно може се дава, пошо и самиот знае колку му остануе, а она говно шо се замишља дека е Де Гол у Будимпешта ќе си го спаси газот лоповски....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Па, не баш во твојата глава постоеше, затоа што Грујо наеднаш ја извади некој месец пред изборите во декември 2016.
Да не беше Тиранската платформа, многу работи ќе беа поинакви.

Сега гледаме како глатко си бега Груевски преку Албанија под покровителство на Бејли, помогнат од Рама.
Imas tolku falinki vo teorijata sto duri smetam deka e bezvezno da pravime krivi drini okolu toa. Sega posle se i koja e poentata. Ova e po svadba tapani muabet, zavrsena prikazna e toa. Koj saka neka odi vo zatvor, koj saka neka dojdi na vlast isto ti se fakja. Se stori rabotata i nikoj nemoze povekje da ja popravi taka da so zdravje da si go nosime site i zatoa mene licno ne mi pravi nikakva satisfakcija koj zavrsil vo zatvor ili koj izbegal. Totalno nebitno mi e iskreno.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848
Вторник е еј...
Не знам од каде потребата брзо-брзо да покажат демек нема специјален третман, еден куп работи покакаа, ова доаѓа нешто како контрола на штетата, треба да им каже некој дека едно е да си криминалец за шо има законски пропишана казна и процес на рехабилитација, а друго е да си ем криминалец ем предавник. За ова второво не знам дали има рехабилитација.

Инаку симптоматично е тоа шо во рок од неколку минути сите слободоумни портали, онака „спонтано“ ги лиферуваат вестите од овој тип, да помисли човек дека rezimod е на власт (n)




:icon_lol:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.967
Поени од реакции
17.790
Не знам од каде потребата брзо-брзо да покажат демек нема специјален третман, еден куп работи покакаа, ова доаѓа нешто како контрола на штетата, треба да има каже некој дека едно е да си криминалец за шо има законски пропишана казна и процес на рехабилитација, а друго е да си ем криминалец ем предавник. За ова второво не знам дали има рехабилитација.

Инаку симптоматично е тоа шо во рок од неколку минути сите слободоумни портали, онака „спонтано“ ги лиферуваат вестите од овој тип, да помисли човек дека rezimod е на власт (n)




:icon_lol:
Кој си ја има мувата на капата...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Штама е на темата.Само еден месец порано ке беше многу,многу еуфорично.Кој да верувал дека "Берик енд ко" ке останат вака рамнодушни на ваква вест.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Како бе притвор, ами нели овој нивен беше?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Штама е на темата.Само еден месец порано ке беше многу,многу еуфорично.Кој да верувал дека "Берик енд ко" ке останат вака рамнодушни на ваква вест.
Slavat :cautious:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom