Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
за тој што удри новинар од А1он има кривична...ама нема за обезбедувањето од Бихачка што на јавна површина нападна новинари кој го сликал џипот на Канвас. Нема кривична за насилниците кој го истепаа алпинистот да не кажам до смрт... нема кривична за рекетарите на Зекири кој го напаѓаат албанскиот музеј во Битола и тој веќе спремен на ФБ пишува и потпалува....
А нема кривична и за бодигардот на Заев кој истепа 10 деца, 2 или 3 со тешки повреди лежеа во болница.. се се замолча.. и 101 друг случај, само од лани..
Што ли ќе биде кога ќе ја добие власта СДСМ и Дуи ??
....како очекуваш да има, па тие се американски помагала за лижење уса дупиња, а тие како што знаеш се со закон забранети и за Хаг , а камо ли некои таму судови у некоја балканска вукојебина..... :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.423
Поени од реакции
22.758
Абе не е проблем што има пари, значи разбери, проблем е што тој нема никаква допирна точка со Македонија, значи не живее тука не работи тука не знае како е, тој тоа го пишува онака само од неколку информации што ги видел. Не само Кире, цела дијаспора, значи не живеат тука за да знаат како е, што значи дека немаат апсолутно никакво право да кажуваат кој што да прави, на кого како му е, кој со кого треба да се сака. Нека дојдат да живеат тука и тогаш нека кажат.[DOUBLEPOST=1489147416][/DOUBLEPOST]
Абе ајде кој се вратил не ме зафркавај. Полно млади и способни за работа фатија магла од дупкава, се вратиле ми вика. Може се вратиле ама за одмор на месец два.

Ti stvarno mislis deka site nadvor se slepci vo 21vi vek? A groto makedonci sto go podrzaa vmro? Ah da tie glupi, nebanjati i primorani bile... Sami si se lazete ama ajde...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Cekaj a zosto da ne kaze? Sto e na primer tvoeto ili moeto mislenje pobitno od negovoto. I ne se slagam deka nema dopirna tocka so makedonija nekoj koj na sportski plan ni e najgolem ambasador vo momentov.

Ke se vrati de, ete pocna so kampovite, samo sto on ko i mnogu drugi saka da se vrati vo makedonija a ne vo ona sto ke ja pretvorite vie sto ostanavte tamu. Se prodavate i edni i drugi za sendvic i sega treba vie samo da resavate zasto ste nesposobni da zarabotite ko kire i zasto neznaete da ja organizirate i vodite drzavata?

Zhabe skokas, fakt e deka situacijata ne cini, kolku sakas brani gi politicarite i ja ebavte majkata na drzavata. Se sekavas uste pred sarenite protesti koga vikav treba odma izbori? Zatoa vikav. Sega sme vo pat pozicija doprva ke sledat cirksuzi
Еве ајде ние прости сме тука, сме ја продале државата, зошто не се вратиш ти со син и на Солза Грчева под рака од Аустрејлија да не оправите? :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.423
Поени од реакции
22.758
Еве ајде ние прости сме тука, сме ја продале државата, зошто не се вратиш ти со син и на Солза Грчева под рака од Аустрејлија да не оправите? :)

Ke treba so premnogu budali da se raspravame... :icon_mrgr:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.831
Поени од реакции
15.760
Cekaj a zosto da ne kaze? Sto e na primer tvoeto ili moeto mislenje pobitno od negovoto. I ne se slagam deka nema dopirna tocka so makedonija nekoj koj na sportski plan ni e najgolem ambasador vo momentov.

Ke se vrati de, ete pocna so kampovite, samo sto on ko i mnogu drugi saka da se vrati vo makedonija a ne vo ona sto ke ja pretvorite vie sto ostanavte tamu. Se prodavate i edni i drugi za sendvic i sega treba vie samo da resavate zasto ste nesposobni da zarabotite ko kire i zasto neznaete da ja organizirate i vodite drzavata?

Zhabe skokas, fakt e deka situacijata ne cini, kolku sakas brani gi politicarite i ja ebavte majkata na drzavata. Se sekavas uste pred sarenite protesti koga vikav treba odma izbori? Zatoa vikav. Sega sme vo pat pozicija doprva ke sledat cirksuzi
Ајде да ја ску*цаме и ракоментната репка, не е по теркот, нема албанци...па и младите фудбалери од У21 иако се од повеќе националности беа сплотени под едно знаме и химна... ајде и нив да ги растуриме, не се уклапаат..А под македонската химна и знаме со сета почит настапуваше и МекКејлеб !!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Цпркото се самопрогласи за премиер :pos:
Па уште после избори чита програма :D
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
за тој што удри новинар од А1он има кривична...ама нема за обезбедувањето од Бихачка што на јавна површина нападна новинари кој го сликал џипот на Канвас. Нема кривична за насилниците кој го истепаа алпинистот да не кажам до смрт... нема кривична за рекетарите на Зекири кој го напаѓаат албанскиот музеј во Битола и тој веќе спремен на ФБ пишува и потпалува....
А нема кривична и за бодигардот на Заев кој истепа 10 деца, 2 или 3 со тешки повреди лежеа во болница.. се се замолча.. и 101 друг случај, само од лани..
Што ли ќе биде кога ќе ја добие власта СДСМ и Дуи ??
Дали тие што го претепале алпинистот биле на протест или во кафана!? И од каде знаеш дека биле членови на сдсм и од каде знаеш дека алпинистот не провоцирал? Башка едно е напад, а друго е тепачка. И обезбедувањето на Грујо нападна новинари, патем и упадна во медиумот да ја украдат снимката каде биле сликан Грујо со децата. Па имаш и вицепремиер како удира неновинар. Па имаш и про-владини неновинари како тепаат опозициски неновинар. И така. Да не коментирам за А1, А2, Време и Шпиц....И тука имаш 100-тици случаи. :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
А под македонската химна и знаме со сета почит настапуваше и МекКејлеб !!
Уште него не сте го платиле да го хејта сдс.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.267
Поени од реакции
41.788
Цпркото се самопрогласи за премиер :pos:
Па уште после избори чита програма :D
pa neli insistiravte da kazuva sto e dogovoreno, kako inace drugacie toa da go napravi ?
ova e vladinata programa na onie koi vo momentov imaat 67 pratenici vo sobranie.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
....како очекуваш да има, па тие се американски помагала за лижење уса дупиња, а тие како што знаеш се со закон забранети и за Хаг , а камо ли некои таму судови у некоја балканска вукојебина..... :)
Ми се чини дека тебе да те натрти некој, ќе направиш теорија дека Ујка Сем ти импутира чип со ЏПС тракери во дебелото црево, а не е обично тртење.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
1.01 коефициент дека идиотиве ќе се фатат за јазикот, а не за тоа што го кажа Заев за случаите Монструм и Куманово.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
pa neli insistiravte da kazuva sto e dogovoreno, kako inace drugacie toa da go napravi ?
ova e vladinata programa na onie koi vo momentov imaat 67 pratenici vo sobranie.
А програмава заедно со платформата за следните ли избори ви е?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Подобро решение нема.
Да се прогласи ВМРО-ДПМНЕ за единствена партија за наредни 100 години, никој да не и се меша шо прај, и да бидиме покорни на нејзе??
Само ме интересира кој го постави ова : грујо или зајко? Двојазичност имаме уште од 2001, а не од 2016 :))
И народ со 1000 евра го боли курац која фигура че биди на парите, ама народ со 200 евра плата то е

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.267
Поени од реакции
41.788
А програмава заедно со платформата се следните ли избори ви е?
zasto glumis glup i prost covek a ne si ? :)
sakavte da vidite sto e dogovoreno taka ? da ne se krijat, da ne se spekulira, sega koga toa e slucaj, ti postavuvas pak vakvi glupi prasanja ...
ne, izbori nema da ima, ke ima t.e., samo lokalni, tolku, ova e programa na novata vlada u R.Makedonija, programa koja so denovi sakavte da ja cuete, za da vidite sto e dogovoreno, za da vidite dali ke ima kazni za jazik, zborenje na albanski u cela zemja, dvojazicnost na cela teritorija u Makedonija, ucenje na albanski vo ucilistata, kazna od 5000 evra i slicno ...

Eve vi gi odgovorite na postavenite prasanja, vo paket so menuvanjeto na ustavot, koe ko sto e kazano milion pati, nema da se menuva.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ми се чини дека тебе да те натрти некој, ќе направиш теорија дека Ујка Сем ти импутира чип со ЏПС тракери во дебелото црево, а не е обично тртење.
јебиветру...нека не ти се чини, сите покушаи да ти се чини кога ти пробаш да ти се чини, покажуат девастирачки резултати по тебе и околина...Пробај затоа да не ти се чини, посебно ако се GPS трекери и дебели црева у прашање....:) :) :)[DOUBLEPOST=1489149950][/DOUBLEPOST]
1.01 коефициент дека идиотиве ќе се фатат за јазикот, а не за тоа што го кажа Заев за случаите Монструм и Куманово.
.., а што кажуе зајко бани???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom