Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дали во случајот "РЕКЕТ" директно е вмешан премиерот Зоран Заев?

  • Да.

  • Не.

  • Не сум сигурен.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.220
Поени од реакции
6.438
Кај нас во маало викавме (со извинување до ЛГБТ заедницата:icon_lol::icon_lol:) „педер“ е оној што го примил. Е сега IQЗЗ го примил од Боки со рекетов и го дрма веќе неколку недели, така да не сум сигурен кој е „педер“ :D :D :D :D
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
26.769
Поени од реакции
31.549
Што и да направи Мицковски, само полошо може да биде. Најпаметно му е, вака, да не прави ама баш ништо. Не мора ни со прст да мрдне (како што и впрочем прави).
Автоматски споено мислење:

Кои се твоите проценки за евентуални избори до крајот на 2019?
не верувам
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.012
Поени од реакции
6.984
Што и да направи Мицковски, само полошо може да биде. Најпаметно му е, вака, да не прави ама баш ништо. Не мора ни со прст да мрдне (како што и впрочем прави).
Автоматски споено мислење:


не верувам
Абе Грујо го заборави :pos:под хитно да го измениш постот
 
Член од
24 септември 2014
Мислења
258
Поени од реакции
207
Какви невидени пацови има 'тука', не можам да поверувам. Се уште живеат во некоја заблуда. Абе, да ги дигнеш на боксови
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.750
Поени од реакции
5.379
Доколку не сакате бан од форум, не постирајте сликички или мемиња воопшто.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.731
Поени од реакции
1.205
Што и да направи Мицковски, само полошо може да биде. Најпаметно му е, вака, да не прави ама баш ништо. Не мора ни со прст да мрдне (како што и впрочем прави).
Автоматски споено мислење:


не верувам
Мицковски е поголем педер од Зокита и Боки заедно. Поголема пасивна курвештија од ликот на македонската политичка сцена немало до сеа.
Почитувани,не сте информирани.Мицкоски му е презимето,без „в“.
Кај знаете дека ништо не прави? ;)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
680
Поени од реакции
737
Кога најгласните вМОРОНИ кои колнеа поколенија и упатуваа закани за геј парадата, денес креваат џева за тоа како Зале ги навредил педерите се ти е јасно. Државава нема иднина, тоа се едноклеточни амеби што ќе направат се што партијата ќе каже, абе утре Жмиц да им каже да се натртат за кур сите ќе се соблечат. Грујо врати се има тука кандидати кои ќе ти ги мирисаат прджеите додека ги крадеш.

@мкд владе во името на Зале ти се извинувам што така ве навреди вас педерите, немој да се секираш ликот е ментално забеган.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
8.938
Поени од реакции
6.651
Кога најгласните вМОРОНИ кои колнеа поколенија и упатуваа закани за геј парадата, денес креваат џева за тоа како Зале ги навредил педерите се ти е јасно. Државава нема иднина, тоа се едноклеточни амеби што ќе направат се што партијата ќе каже, абе утре Жмиц да им каже да се натртат за кур сите ќе се соблечат. Грујо врати се има тука кандидати кои ќе ти ги мирисаат прджеите додека ги крадеш.

@мкд владе во името на Зале ти се извинувам што така ве навреди вас педерите, немој да се секираш ликот е ментално забеган.
аи каков очај...
Автоматски споено мислење:

Почитувани,не сте информирани.Мицкоски му е презимето,без „в“.
Кај знаете дека ништо не прави? ;)
па може прави нешто по дома... пружа алишта, копа у градина, ово оно.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
8.883
Поени од реакции
10.340
Кога најгласните вМОРОНИ кои колнеа поколенија и упатуваа закани за геј парадата, денес креваат џева за тоа како Зале ги навредил педерите се ти е јасно. Државава нема иднина, тоа се едноклеточни амеби што ќе направат се што партијата ќе каже, абе утре Жмиц да им каже да се натртат за кур сите ќе се соблечат. Грујо врати се има тука кандидати кои ќе ти ги мирисаат прджеите додека ги крадеш.

@мкд владе во името на Зале ти се извинувам што така ве навреди вас педерите, немој да се секираш ликот е ментално забеган.
Не дека бранам некого ама мислам дека сеирот е најмалку од тоа што ги жалиме педерите. Туку едноставно глупо и ретардирано беше тоа што кажа Заев и начинот на кој го кажа и нормално открива дека фејк е тоа што се залагал за некакви права. Фејк е цел. Туку едноставно како држач на функција премиер не е достојно. Можеби дома така си лафи кој го виде. Може и со муртински акцент па уште поретардирано би звучело.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
680
Поени од реакции
737
Не дека бранам некого ама мислам дека сеирот е најмалку од тоа што ги жалиме педерите. Туку едноставно глупо и ретардирано беше тоа што кажа Заев и начинот на кој го кажа и нормално открива дека фејк е тоа што се залагал за некакви права. Фејк е цел. Туку едноставно како држач на функција премиер не е достојно. Можеби дома така си лафи кој го виде. Може и со муртински акцент па уште поретардирано би звучело.
Па доброутро бе Германец, се разбуди? Мислиш Зајко е крив што го сменивме името или што има Геј Паради? Па нормално дека твојата држава Германија заедно со Британија, САД и компанија стојат позади оваа политика. Тоа е политика на појакиот и кршење на отпор, кога немавме никакви сојузници и на Гулашот приоритет му беше градење на мафија, страв и култ тоа е.

Зајакот треба да го јаде што излажа дека нема да има местење тендери, ќе нема вработување фамилии, ќе нема матни и ретардирани ликови како Кирацот, Албанците исто така како народ се покажаа во најлош облик каде што целта им беше само да зграбат некакви права за себе на сметка на државата. Тука е големото разочарување а тоа чив е Аце III Македонски од пред 3к години е најмалку битно.
 
На врв Bottom