Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.619
Јако е како Груевските полтрони сега дркаат на Геро, до вчера беше сенилен шушкач и петоколонаш :pos:
Па е уствари, озбилно мислиш дека пизде како Геровски би се дрзнал да го прави ова без амин од некој?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
како бре со дуи бре, па нели они сите криминалци беа. како може чесна партија како дпмне со криминалци да коалицира.
Еве не се криминалци ДУИ. Нема речиси ништо за нив, нема постапки.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Ако спроведе ојо ‘длабинска истрага’, тогаш ќе има масовно паѓање сапунчиња у шутка на поише од пола врв на сдсм.:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
19 март 2014
Мислења
108
Поени од реакции
261
СДСМ за Боки 13: Институциите да спроведат длабинска истрага

Само со длабинска истрага ќе дознаат колку пари боки планирал да пренесе преку граница.... Ама мора и другите сопатници длабинско да ги истражат... сите имаат капацитет за шверцање....
Ок јас се пријавувам лила длабински да ја истражам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Вака кога ќе видам што се дешава и човечки пробам да најдам НЗС на целава ситуација во државава...ми искачаат мал милион прашања...

3.Нели Мијалков и Груевски се од иста партија и плус братучеди,зошто онда Мијалков дејствувашпе промена на име?
Сега после поминат одреден период, овај дел има особено значење. Ако Мијалков ја заврши сета работа со пратениците, зошто е сеуште по судови, додека сите други се амнестирани, а Груевски на слобода.

Мислам дека за ова треба и Мицковски да одговори затоа што тој експресно го исклучи Мијалков од партија.

Гледаш @jamajka како за одреден настан кој што во овој момент го живееме има различна перцепција кај различни луѓе ...
Во историски контекст Мијалков е оцрнет за навек.

Така да од историски контекст кој ќе му го фати крајот што се случувало во 1903, кога имало уште помалце сведоци на одредени настани.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.694
Лила плачела кога го уапсиле Боки на граница:pos: Плаче за рекетарот, сега ќе неможе од Грчка да се слика на Инстаграм.
Боже, наполнила 50 години, а мозокот и е ко на 17 годишно девојче во ПМС.

Ваквите успеваат во земјава.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Лила плачела кога го уапсиле Боки на граница:pos: Плаче за рекетарот, сега ќе неможе од Грчка да се слика на Инстаграм.
Боже, наполнила 50 години, а мозокот и е ко на 17 годишно девојче во ПМС.

Ваквите успеваат во земјава.
На Лила банкарот и го уапсиле:pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Дај боже и на Лила ороспијата да и се закачат некако, органски не можам да ја поднесам.
Зошто и посакуваш лошо, дека не можеш да ја поднесеш? И мене не ми е омилен лик, ама ако нема некоја вина нема за што да ја закачат. Не знам.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Зошто и посакуваш лошо, дека не можеш да ја поднесеш? И мене не ми е омилен лик, ама ако нема некоја вина нема за што да ја закачат. Не знам.
Јас ќе ти одговорам; затоа што има растурено повеќе од 5 брака(лично ги познавам), работи ескорт, има цена не поскапа од рандом плазма телевизор(за една вечер) и лаже народ :)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ова е сериозна можност за трета партија.

Можи треба Кајгана партија да направиме, само имаме различни ставови за одредени прашања.
Битно е за тендерите да се усогласиме, да има ред. :)
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Зошто и посакуваш лошо, дека не можеш да ја поднесеш? И мене не ми е омилен лик, ама ако нема некоја вина нема за што да ја закачат. Не знам.
Па искрено се надевам дека има некоја вина, дека и таа се има плеткано кај што не треба , затоа.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
А Диво Населје,Смилковско ово оно?Па нели обеќаа шом се вратат на власт ќе ги решат овие случаи.Или ќе испадни како за Нешкоски???Абе шарениии ја упропастивте државата во име на некаква правда и за шо во име на шо го продадовте својот народ и држава гнојој едни саможивни!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom