Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Свесен си верувам и самиот дека со целосно вртење кон Москва нема теоретски шанси Мицковски да ги добие претседателските а богами и било кој други избори барем во овие геополитички поставки моментално.
Додека со оваа насока, стратегија и темпо тешко наредни избори и 10тина пратеници да освои.[DOUBLEPOST=1541089821][/DOUBLEPOST]
Па чекајте бе комуњарчиња прости, ова до сега беше главичката, тек сега цел ќе влезе. За еу имате уште многу да ја продавате нацијата.
Ги боли уво комуњарчињата, впрочем како што можеш да забележиш за нив што повеќе зло направат толку повеќе им носи сатисфакција.[DOUBLEPOST=1541090240][/DOUBLEPOST]
Цимери не верувам дека ќе бидат оти на Груја казната би требало заврши до евентуално Зајово гонење па судење па спроведување на пресуда и конечна реализација. Долгата рака на вмро отиде на педикир на североисток накај твоите и тоа не е ич на арно за нив оти отидоа јабана прстите, па затоа се сега исповедите на `отпишаните` кои допрва ќе следат како ми личи. Раката на скмпдп сега е на маникир на запад и тоа долго ќе потера изгледа. Се се тоа фини дечки и едните и другите, тавариш.
Ај белким да е така ама ништо не покажува дека е така. Се ми се чини дека обвинувањето на ВМРО дека е за Русија е комуњарска кујна. Иако не разбирам што има лошо во тоа.
Еве летоска само како се влажнеја Жмицињата
„ВМРО-ДПМНЕ смета дека е правилна одлуката на Владата да го протера рускиот дипломат“
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.378
Поени од реакции
86.713
Кој ли му дал на Фатмир Етеми да гради у Аеродром?
Не е ваљда...
не, нема шанси...
Кој ветуваше дека ќе ги стопираат градежните активности?
Не е ваљда...
Не, нема шанси...
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
:facepalm:
ова го имаат напраено?

А од кои пари живее државава овие дваес пет години?
Не само тоа.
Не сум чул да дава некој даром пари, за кредити со камати колку сакаш ни давале нашите „стратешки“.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.829
Поени од реакции
82.923
Кој ветуваше дека ќе ги стопираат градежните активности?
Не е ваљда...
Не, нема шанси...
Ме боли кур што рекле комуњарите, тие и така лажат.

Мене ми е битно кој му даде на УЧК да гради у Аеродром, а не кој што зборел за тоа или лажел. А ако не ја конташ разликата у тежина на тие две ствари, па тоа и нема да ме изненади.
Да не е истиот што им даде у Аеродром на Исис онамо облакодери да стаат?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.670
Поени од реакции
21.111
Кој ли му дал на Фатмир Етеми да гради у Аеродром?
Не е ваљда...
не, нема шанси...
Со потпис и печат, Златко Марин !!! И пази еј не сакале да му дадат одобрение ама му дале и откажување од право на жалба пошто немало смисла да чека човекот 15 дена за правосилно !!! :pos::pos::pos:
Од друг аспект, кампањата на Златче му беше дека нема да дозволи да гради ама пошто е толку писмен и има писмени кадри околу него давеше и галамеше цела кампања за едно те исто. ;)
Хинт да сакале А НЕ САКАЛЕ можеле да го заглават во правни лавиринити бар уште некоја година ама сватиле дека е подобро да лапнат деловен простор плус некое станче отколку да го малтретираат човекот ... И на нив им е јасно дека ќе тераат само еден мандат, па дај што даш да лапнат !!!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.378
Поени од реакции
86.713
Ме боли кур што рекле комуњарите,
Ова е една од најголемите лаги воопшто кажани на форумов... да те болеше кур за комуњарите, немаше за секоја нивна направена глупост ти да излагаш прв како прле пред магаре и да ја насочуваш дискусијата на друга страна.

Класично спинерче... не ми пречат толку сендвичарите и лубрикантите, за нив знам дека ќе ги бранат своите пастири до крај, и секаква дискусија со нив е сувишна...али ваквите спинерчиња како тебе кои глумат лудило овде се еве незнам...
:popce:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
Ова е една од најголемите лаги воопшто кажани на форумов... да те болеше кур за комуњарите, немаше за секоја нивна направена глупост ти да излагаш прв како прле пред магаре и да ја насочуваш дискусијата на друга страна.

Класично спинерче... не ми пречат толку сендвичарите и лубрикантите, за нив знам дека ќе ги бранат своите пастири до крај, и секаква дискусија со нив е сувишна...али ваквите спинерчиња како тебе кои глумат лудило овде се еве незнам...
:popce:
Ne glumi ludilo, takov si e prirodno ;)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.829
Поени од реакции
82.923
Ова е една од најголемите лаги воопшто кажани на форумов... да те болеше кур за комуњарите, немаше за секоја нивна направена глупост ти да излагаш прв како прле пред магаре и да ја насочуваш дискусијата на друга страна.

Класично спинерче... не ми пречат толку сендвичарите и лубрикантите, за нив знам дека ќе ги бранат своите пастири до крај, и секаква дискусија со нив е сувишна...али ваквите спинерчиња како тебе кои глумат лудило овде се еве незнам...
:popce:
Ако ти пречам, стори нешто. Најди ме или што ти ја знам што ќе ти олесни. Не само да плачеш како жена у менопауза тука. Патетичен си више преку мера.

Со потпис и печат, Златко Марин !!! И пази еј не сакале да му дадат одобрение ама му дале и откажување од право на жалба пошто немало смисла да чека човекот 15 дена за правосилно !!! :pos::pos::pos:
Од друг аспект, кампањата на Златче му беше дека нема да дозволи да гради ама пошто е толку писмен и има писмени кадри околу него давеше и галамеше цела кампања за едно те исто. ;)
Хинт да сакале А НЕ САКАЛЕ можеле да го заглават во правни лавиринити бар уште некоја година ама сватиле дека е подобро да лапнат деловен простор плус некое станче отколку да го малтретираат човекот ... И на нив им е јасно дека ќе тераат само еден мандат, па дај што даш да лапнат !!!
Златко Марин му го даде тоа место?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.093
Поени од реакции
16.217
Ако продолжи како што почна, со милион забелешки од соседите (ниедна од нас) и ултиматуми, во старт договорот не се почитува.Паритет???


ДОГОВОР ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО, ДОБРОСОСЕДСТВО И СОРАБОТКА МЕЃУ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА И РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА
Член 8
1.Двете Договорни страни ќе ја поттикнуваат активната и непречена соработка во областа на културата, образованието, здравството, социјалната грижа и спортот.
2.Во рок најдоцна до три месеци од влегувањето во сила на овој договор, со цел продлабочување на заемната доверба, двете Договорни страни ќе формираат Заедничка мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања, на паритетна основа, за да придонесе за објективно и засновано на автентични и на докази засновани историски извори, научно толкување на историските настани. Комисијата ќе поднесува едногодишен извештај за својата работа пред владите на Договорните страни.
3.Двете Договорни страни ќе организираат со заемна согласност заеднички чествувања на заеднички историски настани и личности, насочени кон зајакнување на добрососедските односи во духот на европските вредности.
а пишав ја пред некој месец, гледав на ТВ српски партизански филм од ехЈу , со изобилие на блгарски фашисти, а имаат сигурно и други такви филмови и слично
Ај да видиме дали Блгарија при приемот на Србија во ЕУ ќе може да постави проблем околу историја, било околу цар Самуил или блгрските фашисти ???
Значи работата е како кој ќе се постави...

И не само тоа, гуската Захариева кажува... кај нас СЕ ВРШЕЛ ПРИТИСОК врз луѓе со блгарско самосознание :mad:

Сега најде да јаде го*на кога ЕУ им ја запржи чорбата за продавање блгарски пашапорти !!!!!!!!!!
а веројатно и Гоце Делчев на времето платил 50 турски лири за да добие блгарски пасош:cool:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.829
Поени од реакции
82.923
а пишав ја пред некој месец, гледав на ТВ српски партизански филм од ехЈу , со изобилие на блгарски фашисти, а имаат сигурно и други такви филмови и слично
Ај да видиме дали Блгарија при приемот на Србија во ЕУ ќе може да постави проблем околу историја, било околу цар Самуил или блгрските фашисти ???
Значи работата е како кој ќе се постави...

И не само тоа, гуската Захариева кажува... кај нас СЕ ВРШЕЛ ПРИТИСОК врз луѓе со блгарско самосознание :mad:

Сега најде да јаде го*на кога ЕУ им ја запржи чорбата за продавње блгарски пашапорти !!!!!!!!!!
а веројатно и Гоце Делчев на времето платил 50 турски лири за да добие блгарски пасош:cool:
Абе не ме заебавај, у Хрватска да знаеш колку има посрање од ова што си го пишал. А во ЕУ и НАТО се они.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Кажано. Еве ти понови искази: Русија: За нас Македонија останува Република Македонија
Захарова: САД ги подмити македонските пратеници да гласаат „за“
Направено? само ова ќе го пишам: заедно со Кина е прва постојана членка на СБ во ООН која не призна под уставно име 11 години пред САД.
Не призна под уставно име ама црквата не ја призна со тоа е еден голем минус. Признаваме држава Македонија ама вие сте Српска православна црква што значи не сте држава туку јужна бановина Македонија. И сега им се лути на Грциве што ја признале Украинската православна црква. Или признавај нешто како што е ред а не половично и со пола уста или не признавај воопшто.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.670
Поени од реакции
21.111
Ако ти пречам, стори нешто. Најди ме или што ти ја знам што ќе ти олесни. Не само да плачеш како жена у менопауза тука. Патетичен си више преку мера.


Златко Марин му го даде тоа место?
златко марин му издаде одобрение за градење, а како градежна парцела без одобрение може да ја користи само да сади пиперки на нејзе !!!
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Стварно ви требаат овие од дијаспората за малку да ја пренасочите дискусијава,пошто вака сите фекалии ќе излезат на површина,а тоа на еден лојален и вреден партиски војник ич не му одговара!
Штета вака не беше паметен и кога господинот беше во прашање....
-Каде прочита дека бранам и оправдувам било каква постапка на оваа власт?
Кажав само лично мислење за Еу и Нато, било која власт да го организираше референдумов јас ќе излезев.
Шо се однесува до СДСМ заслужија критики ептем слаб почеток, а најголемото разочарување ќе биде ако премижат на криминалот..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.378
Поени од реакции
86.713
Ако ти пречам, стори нешто. Најди ме или што ти ја знам што ќе ти олесни. Не само да плачеш како жена у менопауза тука.
Никола Груевски

Ај почни сеа да се тресеш ко тинејџерка на вибратор...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom