Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
Мене ми е тамам. Тоа што го сакав после бомбите го добив. Гвујо, Гоца и Миле во апсана, Македонија во НАТО. :cool:
Da de sfativme toa, ama sto kar imas ti ?[DOUBLEPOST=1540193275][/DOUBLEPOST]
Абе овај муабет имаше важност до петок 19 октомври 2018, сега му помина рокот.
Sega sto muabet da pravime? Daj nekoj nasoki? Ete republikata ja sredivme, najlosoto pomina. Sega sto ?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
Da de sfativme toa, ama sto kar imas ti ?[DOUBLEPOST=1540193275][/DOUBLEPOST]
Sega sto muabet da pravime? Daj nekoj nasoki? Ete republikata ja sredivme, najlosoto pomina. Sega sto ?
Не бе сега баш треба да се средува, затоа што сега треба да се гледа следната цел ЕУ :)

Јас само ти напоменав дека тој дефетистички муабет беше за предвремените избори кои требаше да се случат, ама му помина рокот сега.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Da de sfativme toa, ama sto kar imas ti ?
Абе Владе, не сум јас ситна душа да гледам каков личен ќар имам од сето ова. А ако не ти е јасно какви добивки ќе има Македонија од влезот во НАТО, џабе ќе го почнуваме тој муабет.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
Е готово сега, нема повеќе услови за влез во НАТО, за да не секирате. :icon_lol:
Za vaka neznam sto se macevme 27 tamu godini. Pod vakvi uslovi i na vakov nacvin duri i Ti ke ne piknese . Ne samo ti, random nekoj od ulica da go viknevme i da go sednevme da pregovara ke zavrsese rabota.[DOUBLEPOST=1540193532][/DOUBLEPOST]
Абе Владе, не сум јас ситна душа да гледам каков личен ќар имам од сето ова. А ако не ти е јасно какви добивки ќе има Македонија од влезот во НАТО, џабе ќе го почнуваме тој муабет.
Udovoli mi.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.739
Поени од реакции
3.769
Абе Владе, не сум јас ситна душа да гледам каков личен ќар имам од сето ова. А ако не ти е јасно какви добивки ќе има Македонија од влезот во НАТО, џабе ќе го почнуваме тој муабет.
Тоа е проблемот. Нема да има
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Za vaka neznam sto se macevme 27 tamu godini. Pod vakvi uslovi i na vakov nacvin duri i Ti ke ne piknese . Ne samo ti, random nekoj od ulica da go viknevme i da go sednevme da pregovara ke zavrsese rabota.
И јас понекогаш се чудам зошто се мачевме 27 години. Најверојатно некому во Македонија повеќе му одговараше Македонија да е држава без ред и поредок за да може неограничено да се богати.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
Za vaka neznam sto se macevme 27 tamu godini. Pod vakvi uslovi i na vakov nacvin duri i Ti ke ne piknese . Ne samo ti, random nekoj od ulica da go viknevme i da go sednevme da pregovara ke zavrsese rabota.[DOUBLEPOST=1540193532][/DOUBLEPOST]
Udovoli mi.
Владе да те корегирам, не се пикнавме, не пикнаа, има разлика, и штета што таа разлика не ја виде Мицковски навреме.

Добро е што Мијалков е визионер :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
Не бе сега баш треба да се средува, затоа што сега треба да се гледа следната цел ЕУ :)

.
Svesen si kaj e EU. Koga ke vlezeme eden den vo EU ako vlezeme na mnogu tuka sto se penjavat pobitno ke im bidi dali ima starecki peleni na recepta vo apteka otkolku vlezot vo EU.[DOUBLEPOST=1540193752][/DOUBLEPOST]
Владе да те корегирам, не се пикнавме, не пикнаа, има разлика, и штета што таа разлика не ја виде Мицковски навреме.

Добро е што Мијалков е визионер :)
Sega Mijalkov naednas dobriot stana ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Тоа е проблемот. Нема да има
Јас колку што знам, евроатланските интеграции декларативно беа приоритет на сите влади во Македонија, вклучувајќи ги и оние на Гвујо. Ти ако си гласал за ДПМНП требало да ти биде јасно дека си гласал за влез во НАТО.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
И јас понекогаш се чудам зошто се мачевме 27 години. Најверојатно некому во Македонија повеќе му одговараше Македонија да е држава без ред и поредок за да може неограничено да се богати.
A sega tebe ti deluva deka vo republikata ima red i poredok ili za toa od utre ke mu ja mislime. Ova sto se slucuvase ovie nekolku nedeli ili meseci, aj da ne odam vo godini nazad tebe ti deluvase na nesto sto ima red i poredok.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
A sega tebe ti deluva deka vo republikata ima red i poredok ili za toa od utre ke mu ja mislime. Ova sto se slucuvase ovie nekolku nedeli ili meseci, aj da ne odam vo godini nazad tebe ti deluvase na nesto sto ima red i poredok.
Нема сеуште, ама ќе има. Лека полека, ни Рим не бил изграден за еден ден.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
ДПМНЕ одамна е бизнис ориентет партија, сега ќе има и бизнис лидер и бизнис секретар во сенка :)
Daj be napisi nesto i za SDSM, sepak site nivni pratenici glasaa za promena na ustavnoto ime i se tamu sto sledi. Ete ovie se biznis orientirana partija, SDSM kakvi se?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom