Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.597
Наскоро ке видете кои ви се предавници во партијата, ке се изненадите. Простувањето не значи амнестија.
Не секој има партиска книшка во земјава како тебе... јас не сум член на нитуедна партија, фала му на Горниот :love:

Инаку ви гори под ноЅе а? :icon_lol:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Grešno čitaš.....Zaev tvrdeše deka Vmro barale amnestija....a ne deka toj nudel vo zamena na glasovi za promena na imeto:pos:
Така е... а тој еве... ќе прифати од „чоештилок“ (арно е по кичевски? ѓоко?)[DOUBLEPOST=1539603117][/DOUBLEPOST]
Од говорница ја понуди таа амнестија што Мицковски ја барал а он као не ја давал.
Каков човек :pos:
Величина!! Вакви одамна ни требаа... Ќе свиткавме кичми уште пред 20 години.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.615
Поени од реакции
5.126
Полош политичар од овој Заев никат не сме имале, а сме имале бааги удрени до сега, овој рекорди обара ... образ 0, нема став што не смени.
нема да има пазарење со помилување за по една недела сам јавно да им понуди :facepalm:

После ова ако има некој нормален што ќе го гласа ....
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848
па не знам што пишувавме овде со години за Чаир и Бутел. Зашто тогаш било во ред или како што релативизираше, деца истакнале табли на албански, вееле приватно знамиња..., сега одеднаш ти пречи.
Едно од многуте прашања до мнозинството... декларативни патриоти и граѓани слободари.
Како истите гомненици на учкарите не им пречеа за време на претходната власт а им пречат сега, и обратно, до граѓаните слободари, како гомнениците шо им пречеа за време на претходната власт сега им се ок... :icon_lol:
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.444
План 3-6-9:pos:18-36-72
Визија за Македонија! Живот за ситр вовМакедонија:oops::eek:

Да гласавте за немаше ова да се случува. Срам да ви е северномакедониџанци :D
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Едно од многуте прашања до мнозинството... декларативни патриоти и граѓани слободари.
Како истите гомненици на учкарите не им пречеа за време на претходната власт а им пречат сега, и обратно, до граѓаните слободари, како гомнениците шо им пречеа за време на претходната власт сега им се ок... :icon_lol:
Таквите треба да се замислат, дали имаат свој став по некои прашања, свое јас или друг мисли за нив.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Таквите треба да се замислат, дали имаат свој став по некои прашања, свое јас или друг мисли за нив.
Ако не си лојален на лидерот од партијата...ти не си човек, да не речам "за никаде си"...Има кој да граде ставови...
P.S. нашиве политичари уште се доживуваат како египетските владетели...(феферони):D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.294
Поени од реакции
78.951
Ako neso dobro iozleze od sevo ova mislam deka DUI kako partija e gotova i veke nikad nema da vleze vo vlada.
Чак и тоа да се деси (а нема), голем кур, ќе ги замени нив друга албанска партија.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
План 3-6-9:pos:18-36-72
Визија за Македонија! Живот за ситр вовМакедонија:oops::eek:

Да гласавте за немаше ова да се случува. Срам да ви е северномакедониџанци :D
Ова да не е цена плин, нафта, бензин х2
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Не ми е јасно зошто пратенициве се јавуваат за збор, се е јасно, стави на гласање и преброј се. Или има или нема мнозинство и готово. Зарем има некој кој дискусиите ке го предомислат од тоа што намерил?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom