Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Не ме јеби на Аца Лукас имаш бело ко мала Никарагва и пијани копиљаци под 18 па никому ништо пошто авериџ Јове дрка на сељакот. Сеа од еднаш станаваме освестени и критични. Ако ве курчел Оги преку шарена или не ве пуштиле у диско, тоа е друг муабет.

У диското имало народ што работи по пропис 5 дена у неделата у ебаниов фиром за да може купче говеда да земат плата на основ вработуање у јавна администрација. Кога власта нема слух дека мора да понуди издувен вентил тогаш се јавува проблем. А ти нарочно на 3 диска да праиш вакви сесии со пандури и не е најпаметно.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Прво треба ебаниот ПРИВИЛИЏ да го затворат пошто рока гласно музика ( СЕЉАЦИ! ) повеќе од што треба во некои неутрални денови. Второ, сигурно имало некоја скачка затоа така се издесило да улетаат у Сектор. Овие на власт што се сега Господ за муда го држат , им нема равен .... се додека не ги разнесе некој. Курчење до коска прават. Мора да ги финишираме по брза постапка. Матер ќе ни ебат и ни ебат више многу хц. Не се нормални воопшто.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.671
Поени од реакции
28.094
Не ме јеби на Аца Лукас имаш бело ко мала Никарагва и пијани копиљаци под 18 па никому ништо пошто авериџ Јове дрка на сељакот. Сеа од еднаш станаваме освестени и критични. Ако ве курчел Оги преку шарена или не ве пуштиле у диско, тоа е друг муабет.

У диското имало народ што работи по пропис 5 дена у неделата у ебаниов фиром за да може купче говеда да земат плата на основ вработуање у јавна администрација. Кога власта нема слух дека мора да понуди издувен вентил тогаш се јавува проблем. А ти нарочно на 3 диска да праиш вакви сесии со пандури и не е најпаметно.
Шмркaaт белo нa Ацa Лукaс??? :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:Ете уште еднa причинa зaштo у ЕУ не требa дa не примaт.Зa oвa дa слушнaт у Кoлумбијa ке зaбрaнaт испoрaкa зa Бaлкaнoт[DOUBLEPOST=1530461390][/DOUBLEPOST]
Прво треба ебаниот ПРИВИЛИЏ да го затворат пошто рока гласно музика ( СЕЉАЦИ! ) повеќе од што треба во некои неутрални денови. Второ, сигурно имало некоја скачка затоа така се издесило да улетаат у Сектор. Овие на власт што се сега Господ за муда го држат , им нема равен .... се додека не ги разнесе некој. Курчење до коска !
Пa Мијaлкoв ги зaтвoри некoлку пaти рaди српски турбo фoлк,aмa тoгaш нели зa прaвнa држaвa се бoревте
 
S

silmarillion

Гостин
Шмркaaт белo нa Ацa Лукaс??? :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:Ете уште еднa причинa зaштo у ЕУ не требa дa не примaт.Зa oвa дa слушнaт у Кoлумбијa ке зaбрaнaт испoрaкa зa Бaлкaнoт
И ја викам дека такво срање може само на фолија да се слуша али ете, they are following the leader.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
@Mikja Лично јас не сум се борел грб до грб со тие шарени педери. Мојот колоритет е црно - бел !
Тие што си дробеле сеа нека си сркаат .... они се бореа за правна држава , еве сеа нека бидат достојни барем што постојат па нека одат против овој систем што они го донесоа.
Тоа Мијалков што ги затворил исто е фарбање очи и продавање муда за бубрези. Турбо фолк треба да се забрани со закон !
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.671
Поени од реакции
28.094
@Mikja Лично јас не сум се борел грб до грб со тие шарени педери. Мојот колоритет е црно - бел !
Тие што си дробеле сеа нека си сркаат .... они се бореа за правна држава , еве сеа нека бидат достојни барем што постојат па нека одат против овој систем што они го донесоа.
Мoјa грешкa,се извинувaм
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Нема проблем. Јас сум анти секој систем што не му прави добро на народот. Општо влада како влада е паразитски систем и никој нормален не би се бавел со политика. Навивам за доброто на сите луѓе а за предавниците премногу сурово мислење имам за да го искажам на форум. Тука не мелат како што ќе стасаат. Моето прашање до сите вас е ДО КОГА ??????????
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.671
Поени од реакции
28.094
И ја викам дека такво срање може само на фолија да се слуша али ете, they are following the leader.
Абе чoвеку некa не oдaт нa Ацa Лукaс.Зaштo дa издржувaaт? Дo скoрo се знaеше кoј е кoј.Мaнгупите шмркaa кoкaин,a шљaјмoт јaдеa трaмaдoл пo еднa пaкoвкa сo 2 литри кoкa кoлa.А ссегa шљaјмoт шмркaaт белo.Ејј кaкви времињa дoјдoa.
 
S

silmarillion

Гостин
Абе чoвеку некa не oдaт нa Ацa Лукaс.Зaштo дa издржувaaт? Дo скoрo се знaеше кoј е кoј.Мaнгупите шмркaa кoкaин,a шљaјмoт јaдеa трaмaдoл пo еднa пaкoвкa сo 2 литри кoкa кoлa.А ссегa шљaјмoт шмркaaт белo.Ејј кaкви времињa дoјдoa.
Аца има дубина што ги трогнува арпите и ги потсеќа на некоја рандом случка со некоја девојка. На истропчкан андол малце помешан со бело одлепуваат на познатите рифови од шабанајзерот. Башка знаеме кој е статусот во државава ако праиш бело на маса затоа што секоја гарнитура без искључол го наметна тоа како вредност.

Ако Зоч’то мисли дека ќе влијае да се преваспитаат децата по дома да не се пудрат за 50 еур, гадно се заебал. Иако и не е тоа целта на ова вчера, него некое нелогично практицирање сила и покажување западни вредности? Имало малолетници унутра ок, стои на врата како искачаат барај им лични карти и еден по еден. Имало оружје унутра ок треси ги надвор кој како искача или ваљда имаш профил одреден не да гњавиш поштен народ унутра. Имало дрога, no shit Sherlock со влагање у диско и гасење музика и фаќање на пар луѓе кои 90% уживатели ресто дилери ти ќе го искорениш проблемот. Божем дилерите надвор од диско не ги знаат па чекаа да влезат унутра. Немале фискални сметки, браво, за промет од 10.000 еур ќе има 1.800 еур ДДВ и рипнаа сите да ги праат криминалци а никој на кур не го става торбешон што дужи миљони ЕУР со години на основ ДДВ и данок на добивка.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.815
Поени од реакции
1.088
Малку е што влегле специјалци. Требале со олово да го напунат тој шарениот газда и останатите шарени куртони. Малку им е стрес

Чисто да си знаат дека ќе треба да плаќаат рекет

Ако, супер вест во Недела наутро. Music to my ears
Од една страна алал да му е на Заев. Ги искористи овие од шарена револуција дур да дојде на власт,и како палома хартија ги исфрли.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Следно што следи ? Ова беше последно....или ?


еве нешто интересно исто така.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.974
Чекај као ОК сте со рацијава? Редот ќе го праиме од тука?
Секако. Заев, Шилегов и компанија дојдоа на власт сликајќи се со газди на кафичи, кафани, дискотеки, не со дружење со Камчев или Самсоненко.

Ако сакаат да покажат владеење на право, треба баш по тие со кои се блиски да тргнат да ги контролираат. Во спротивно е само политички реваншизам.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
Да сум Васко Ефтов би поставил прашање зошто се толерира Привилиџ кој е клуб на луѓе од СДС, а се пипа Сектор кој е клуб на Шарена Револуција и дали драги гледачи, тука се работи за раздор во власта и пресметка на две миљеа:icon_lol:.... некоја таканаречена прокси војна меѓу Заев и Шекеринска .и дали преку оваа акција Заев им испраќа порака на шарените... и вие и јас имаме право да ја знаеме вистината .

Али пошто не сум, гледам фудбал и се ситам на тоа како првоборците си ги јадат говната што ги исраа.. Уште па душиче, протести ќе правел.. и во најцрните мигови таа заблуда дека се фактор не ги напушта.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.857
i nemojte da pomisluvate da go vadite kurot na piper perri poso e edno od najretardiranite i najgrdite sustestva pojaveni u inudstrijata ever i damn neam napraveno meme od pamti vek i baska mirko popov raspali na socijalnite mrezi hahaha sloboda yeah bitch densaj sea i samiot znaes deka ti si mojot svet




Не сме свесни колку само оваа слика ја опишува реалната ситуација. Сега веќе почнува борбата да се врати стриот еквилибриум кој владееше, докажан. И двете партии потекнуваат од истиот шинел на екс безбедносните структури, а имаат и исти финансиери, баш таа олигархија која не се создаде сама по себе. Сега се прават напори да се оцрни и неутрализира се што им влезе „од страна“ во системот кој владее тука од независноста па до денес. На едните им е битно да нема отворање на широко на истражни постапки за шо се правело, на другите ако тоа е успешно да продолжат онаму каде им застанеле претходниците.

Направија обиди да парираат на НВО секторот, меѓутоа видоа дека немаат шанси, и сега повторно ја враќаат во игра реториката „нив никој не ги гласаше“, затоа шо е лесно да се најде заеднички јазик со некој кога се има иста цел, мотиви и пред се исти финансиери. На мала врата прават обиди да вратат во игра пак ликови кои беа неутрализирани преку бомбите, гледам слика од Ивона Талевска покрај знамето на САД на некоја прослава во амбасадата пратиле на социјални мрежи да кружи, па ако тоа пројде следен е Латекс итн...сепак тоа шо држеа некои опозициски ликови како бубреџиња во лој им се исплати па добија време за консолидација, реков не се исти туку се едно исто.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.671
Поени од реакции
28.094
Да сум Васко Ефтов би поставил прашање зошто се толерира Привилиџ кој е клуб на луѓе од СДС, а се пипа Сектор кој е клуб на Шарена Револуција и дали драги гледачи, тука се работи за раздор во власта и пресметка на две миљеа:icon_lol:.... некоја таканаречена прокси војна меѓу Заев и Шекеринска .и дали преку оваа акција Заев им испраќа порака на шарените... и вие и јас имаме право да ја знаеме вистината .

Али пошто не сум, гледам фудбал и се ситам на тоа како првоборците си ги јадат говната што ги исраа.. Уште па душиче, протести ќе правел.. и во најцрните мигови таа заблуда дека се фактор не ги напушта.
Привилиџ се Кичевскиoт и Мaјaлкoв
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom