Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Инаку, има вертикала ова.

Сеа, не е со меѓународен договор загарантиран ревизионизам, не е таа тежина и не е толку сериозен проблемот, ама на комшијата козата е. Таман за пуканки.
Мнозинството од народот така одлучи. Време е да се живее со последиците од одлуката. Јебига.
 
J

jakovdi

Гостин
Со руско знаме у рака гази врз македонска полиција и тоа е проследено со воодушевување и овации од толпата која протестира???:pos::pos::pos:
Ова е едно ново ниво на ретардација посебно затоа што пред некој ден руското министерството за надворешни го поздрави договорот против кој денес се протетира.:facepalm:

https://www.kanal5.com.mk/articles/338163/lavrov-go-pozdravi-dogovorot-megju-makedonija-i-grcija
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
A да се соберат од пред Грчко и Македонско собрание и ферка да прават! Комити (n)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Од овај ќотек ќе произлезе само уште поголем отпор, секогаш има контраефект.
За ваква работа...уствари за било каква работа, да излезат 100К луѓе на улица, ќе е друга приказната, ќе видиш како џандариве одма ќе имаа симпатии кон нив...не за друго, туку толкав гнев, не завршува тук так... па ако кренат палка, скоро сигурно ќе го јадат... Ама чим излегоа 2000 души.. пиши пропало, да беа барем 20К па да ечеше малце Скопје, ќе имаше потенцијал да се зголеми протестов, вака.. Ништо... Мицко си легна на брашното, Иванов иако го скандираа, остана да ѕирка позади завеса... Ова беше само подсетување, да не го заборават 27ми ... сега беше 17... според логиката на нештата следниот ќе биде 7ми...

Незнам како да ти соопштам и тебе и на сите националисти и патриоти.... отпорот е по свадба тапани... Не постои политичка структура која има желба да го одбрани името, ДПМНЕ можеше и вечерва да интервенира и на 27ми, ама ги остави на цедило.

Само ресет ....
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Со руско знаме у рака гази врз македонска полиција и тоа е проследено со воодушевување и овации од толпата која протестира???:pos::pos::pos:
Ова е едно ново ниво на ретардација посебно затоа што пред некој ден руското министерството за надворешни го поздрави договорот против кој денес се протетира.:facepalm:

https://www.kanal5.com.mk/articles/338163/lavrov-go-pozdravi-dogovorot-megju-makedonija-i-grcija
Комрад Бачев !!! :cool::roker:
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.338
Поени од реакции
3.309
Со руско знаме у рака гази врз македонска полиција и тоа е проследено со воодушевување и овации од толпата која протестира???:pos::pos::pos:
Ова е едно ново ниво на ретардација посебно затоа што пред некој ден руското министерството за надворешни го поздрави договорот против кој денес се протетира.:facepalm:

https://www.kanal5.com.mk/articles/338163/lavrov-go-pozdravi-dogovorot-megju-makedonija-i-grcija
Mene me interesira koja e povrzanosta pomegju rusite i anticka makedonija o_O
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Па не беше многу одамна кога истава полиција бркаше луѓе низ плоштад и низ гтц, тогаш викавте секој што удира врз полицијата требало да биде казнет, некои и ќутеа и сеир си гледаа, и не не зборам за шарена револуција. Не знам зошто плачки сега и лелекања, шо ве ебам дајте некое видео да видиме како летаат пендраци. Шииптарска полиција па. :pos:
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
За ваква работа...уствари за било каква работа, да излезат 100К луѓе на улица, ќе е друга приказната, ќе видиш како џандариве одма ќе имаа симпатии кон нив...не за друго, туку толкав гнев, не завршува тук так... па ако кренат палка, скоро сигурно ќе го јадат... Ама чим излегоа 2000 души.. пиши пропало, да беа барем 20К па да ечеше малце Скопје, ќе имаше потенцијал да се зголеми протестов, вака.. Ништо... Мицко си легна на брашното, Иванов иако го скандираа, остана да ѕирка позади завеса... Ова беше само подсетување, да не го заборават 27ми ... сега беше 17... според логиката на нештата следниот ќе биде 7ми...

Незнам како да ти соопштам и тебе и на сите националисти и патриоти.... отпорот е по свадба тапани... Не постои политичка структура која има желба да го одбрани името, ДПМНЕ можеше и вечерва да интервенира и на 27ми, ама ги остави на цедило.

Само ресет ....
За жал, да, во право си. Ама ако излезе ВМРО тоа може да заврши со граѓанска војна.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Инаку, има вертикала ова.

Сеа, не е со меѓународен договор загарантиран ревизионизам, не е таа тежина и не е толку сериозен проблемот, ама на комшијата козата е. Таман за пуканки.
Оф оф и Бугариве ли ја имаат истата мака...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Kaj se sega onie sto teraa seir i aplaudiraa koga sila bese koristena na 05.05.2015 i godina pokasno?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Не бива вака,треба да се организира еден јак,навистина масивен протест во Скопје,едни да бидат пред собрание,други пред влада 24/7 и постојано да се бара оставка на владата.
И дијаспората треба да се крене на нозе,нашите што живеат во поголемите светски градови постојано да протестираат на тамошните плоштади и пред тамошните владини објекти.
Јасно,на цел глас да се каже дека никој не смее со сила да ни менува име !
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
?

..........

Гостин
Исто и ти скриј се, да не јадеш пендрак.

Па ене ги јадеа ќотек пред малку.
Не се истите луѓе, џабе се радуваш, тие што тогаш фаќаа сеир денес истото го прават, само што денес и ти им се придружи.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Treba niz cela drzava protest,kucinjava da se rascepkat,razdelat na sto povise strani.Vaka silite im se celosno staveni na raspolaganje vo Skopje.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom