Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Компарацијата на Заев и на Мицкоски е отприлика како да ги споредуваш сликите на Пикасо со слика нацртана од некој тотално непознат наивец, или како да ја споредуваш глетката од Гранд Кањон со погледот кон реката Луда Мара во Кавадарци- Taња Каракамишева

Тањо, ела малце да те напучиме на реката па да видиш каков е погледот после тоа :sekcza:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.197
Поени од реакции
26.880
Шошоните од Косово се населуваат,а ние на кај Грција одиме туристички.Значи не му развивам туризам на некој шо нема респект спрема мене. Ова не е национализам туку мој став.Дури во Албанија имаме поголем респект како туристи него во гејлада.
Незнам колкав си, но една од одликите на втората половина 90тите години од 20 век, беше ембаргото што го имаа грците кон нас, проследено со многу остар визен режим.... едноставно не ни беше дозволено да одиме во Грција... Значи не пуштаа туристи, за да не се зближи народот, бидејќи дефакто народот во Северна Грција илити провинцијата Македонија, е бајаги различен, од тој на југот... Во Грција постои јасна диференцијација помеѓу Солун и Атина, и тоа е највеќе изразено преку навивачките групи... Солуњаните ги нарекуваат Атињаните цигани, а Солуњаните се вулгарос... да не ти објаснувам што тоа значи....

Значи секое мешање на народ и идеи на времето, беше опасно за Атина.... Се до пуштање на автопатот Солун-Атина минатата година, Солун беше подобро сообраќајно врзан со Скопје одколку со Атина, иако патот Солун Евзони не е чепнат 3 децении... Сакам да кажам Вардаска и Егејска Македонија прават природна компактност, и се одвоени од Тесалија... Ние можеби не го гледаме тоа, но очигледно е дека Грците 27 години мантраат иредентизам....
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Компарацијата на Заев и на Мицкоски е отприлика како да ги споредуваш сликите на Пикасо со слика нацртана од некој тотално непознат наивец, или како да ја споредуваш глетката од Гранд Кањон со погледот кон реката Луда Мара во Кавадарци- Taња Каракамишева

Тањо, ела малце да те напучиме на реката па да видиш каков е погледот после тоа :sekcza:
Кој к*р ти е со вкусот за жени? :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.197
Поени од реакции
26.880
Компарацијата на Заев и на Мицкоски е отприлика како да ги споредуваш сликите на Пикасо со слика нацртана од некој тотално непознат наивец, или како да ја споредуваш глетката од Гранд Кањон со погледот кон реката Луда Мара во Кавадарци- Taња Каракамишева

Тањо, ела малце да те напучиме на реката па да видиш каков е погледот после тоа :sekcza:
Значи колкав интелектуален капацитет треба да има човек, за да го велича интелектуалниот капацитет на Заев...[DOUBLEPOST=1527190975][/DOUBLEPOST]BTW
Фискална стратегија 2019 – 2020: Јавниот долг ќе се зголеми до 54,8%

Рекордно ниво на задолжување планира Министерството за финансии во наредните три години. Во фискалната стратегија што Владата веќе ја усвои стои дека јавниот долг во 2020 година ќе изнесува 54,8% од БДП, што е за над 7 процентни поени повеќе од лани, кога Македонија имаше долг од 4,7 милијарди евра.

Нели имаше некој муабет со некаков бројчаник ?!?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
full ilindenomakedonec. prifakja sekoj predlog od grcite kako 'razumen kompromis' za imeto,a gi ruga tie sto odat na vikend vo grcija. koj ja pusti bipolarnosta na najjako?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
full ilindenomakedonec. prifakja sekoj predlog od grcite kako 'razumen kompromis' za imeto,a gi ruga tie sto odat na vikend vo grcija. koj ja pusti bipolarnosta na najjako?
Рече човекот кој вади бугарски пасош а плука по бугарите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не разбирам, зошто е заокружен штопот?[DOUBLEPOST=1527195170][/DOUBLEPOST]
full ilindenomakedonec. prifakja sekoj predlog od grcite kako 'razumen kompromis' za imeto,a gi ruga tie sto odat na vikend vo grcija. koj ja pusti bipolarnosta na najjako?
Можеш да цитираш ако се обраќаш на мене зошто јас го почнав муабетот, нема да те изедам. Е сега само едно прашање, кога тоа имам пишано дека прифаќам разумни компромиси или смена на името побогу?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Aj штоп се мења, ама и цел ентериер?
Абе нaвистинa не е истиoт,aмa сигурнo немa луѓетo дa му брoјaт кoлку пaри у скупиoт кoлку у "евтиниoт" се вoзи.Реaлнo зaштo дa не се вoзи у тoј oд Грујo.Кaкo сaкaш речи премиер е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Демек друг е мерцедесит Зaев штo се вoзи у негo,не бил скупиoт ;) нa Грујo.
Е тоа не знам, не се разбирам ама вака лаички, види како над штопот кај едниот модел е позасечено? Не верувам да оделе до толкави мерки да редизајнираат кола.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Е тоа не знам, не се разбирам ама вака лаички, види како над штопот кај едниот модел е позасечено? Не верувам да оделе до толкави мерки да редизајнираат кола.
Абе другa е кoлaтa aмa немa дa му брoјaт кoлку пaти се вoзел у тoј oд Грујo кoлку пaти у другиoв.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Значи колкав интелектуален капацитет треба да има човек, за да го велича интелектуалниот капацитет на Заев...[DOUBLEPOST=1527190975][/DOUBLEPOST]BTW
Фискална стратегија 2019 – 2020: Јавниот долг ќе се зголеми до 54,8%

Рекордно ниво на задолжување планира Министерството за финансии во наредните три години. Во фискалната стратегија што Владата веќе ја усвои стои дека јавниот долг во 2020 година ќе изнесува 54,8% од БДП, што е за над 7 процентни поени повеќе од лани, кога Македонија имаше долг од 4,7 милијарди евра.

Нели имаше некој муабет со некаков бројчаник ?!?
Во гужва се, ќе те бараат :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom