Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.936
Најтажното е што кога ќе им кажеш дека СДСМ само го прошири делото на Грујо, пошто видоа он како итро крадел пари, овие ќе те осудат дека си ВМРОВЕЦ, и дека сепак СДСМ се подобри, покрај тоа што почна со истите трикови.
Викам ја, револуцииве на аларм се на 10 години.
Најтрагично е што не се ни креативни да смислат други финти, инаку нема гајле, Македончето слабо памти, брзо заборава, еднаш на грујо му даде апсолутна власт и си тераше кеиф, сега истото му го даде на овие.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
Најтрагично е што не се ни креативни да смислат други финти, инаку нема гајле, Македончето слабо памти, брзо заборава, еднаш на грујо му даде апсолутна власт и си тераше кеиф, сега истото му го даде на овие.
подобро беше кога сдсм беше во опозиција бидејќи имаше подршка од гЕУ и Сорос и ја клукаше власта 24/7 ...се случи случката со Нешковски веднаш мораа да најдат и затворат виновен, сега има еден куп убиства само се заташкува, абер нема
Исто и за другите случки..
Критикуваа, лично Ременска дека дпмне НИШТО не им дал на пензионерите, тоа што им дал биле всушност НИВНИ пари...
Сега се свртија 180, нема пари за пензионери... исто така и за други ветувања удрија лажење и свртување за 180...
Е сега почнаа да играат и некој грчки финти сдсм
( мислам грците како што чуваат анархисти), сдсм сега на пример сака да вади од бувата лој, демек промена на името на аеродромот Петровец била кој знае колку голема отстапка ... итн
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.838
Живот во Охрид: Избркани од работа полицајци од премиерската и претседателската вила во Охрид

-Немало потреба од нас, а во исто време се примени нови осум. Јас можам да го толкувам и како лични интереси и како политички прогон – вели Влатко Анѓелески- отпуштен од резервниот полициски состав во СВР Охрид.

-Дежурниот синоќа ни се јави без претходна најава дека ќе бидеме избркани од работа, бидејки денес почнуваат нови осум припадници на резервниот состав.
Тоа е таа департизација на институции што ја најавуваше Заев - замена на еден партиски кадар со друг, од својата партија.

otlicen proek!1!! (y)
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
GRAGHXANSKY AKTIVISM !!!!



 
Последно уредено:

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Ајде правници, има ли горна граница воопшто одредена за колку пари можат копилињава да трошат за "државни" потреби? Да не видиме цифра до Црна Гора од 15.000 евра за некое време.
Чекај... млада си... пред тебе е животот... уште многу работи ќе видите!!

Најтажното е што кога ќе им кажеш дека СДСМ само го прошири делото на Грујо, пошто видоа он како итро крадел пари, овие ќе те осудат дека си ВМРОВЕЦ, и дека сепак СДСМ се подобри, покрај тоа што почна со истите трикови.
Викам ја, револуцииве на аларм се на 10 години.
А што мислевте бе тралалајки... човек фатен живарка на видео како бара поткуп, дека ќе ја оправи државата и дека ќе намали со криминалот??

Арно ви напиша lans, за вас постојат добри криминалци (СДСМ) и лоши (ВМРО), ДУИ се некаде на средина...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
Shto e problematicno so ova?
еутаназијата на кучката е една работа, друга е дали ќе ја заловат ( газдарицата на мажјакот ротвајлер дресиран за борби) или прво треба да и се симне имунитетот :confused:

еве на овој му треба само 5 минути да ја испраша кучката ќе знае дали она касала или не :cool:

 
Последно уредено:

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
еутаназијата на кучката е една работа, друга е дали ќе ја заловат ( газдарицата на мажјакот ротвајлер дресиран за борби) или прво треба да и се симне имунитетот :confused:

еве на овој му треба само 5 минути да ја испраша кучката ќе знае дали она касала или не :cool:

Има закон за маски на кучињата ама никој не го почитува.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.846

Ај аирлија нека е.

Да не има некој биографија за дотичниов, претходно работно искуство, кога завршил формално образование, обуки и сл?

Сепак е РЕК најголем производител на ел. енергија кај нас, повеќе од 2/3 од потребите на МКД, очајна состојба од лоповлук, па да видиме кој ќе ја подобрува ситуацијата...белким не сервилноста основен критериум, нели rezmod беше тоа.
Истрпил РЕК подоста, уше за малку сеа додека го шитнат можи нема да биди толку страшно.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
zakonot za pusenje vo sobranie.
zakonot za albanski jazik vo procedura
`liberalizacija`na pazarot na struja, vo procedura.
prc,prc i prc
kako bese ona`nema pravda,nema mir`?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781

Ај аирлија нека е.

Да не има некој биографија за дотичниов, претходно работно искуство, кога завршил формално образование, обуки и сл?

Сепак е РЕК најголем производител на ел. енергија кај нас, повеќе од 2/3 од потребите на МКД, очајна состојба од лоповлук, па да видиме кој ќе ја подобрува ситуацијата...белким не сервилноста основен критериум, нели rezmod беше тоа.
Истрпил РЕК подоста, уше за малку сеа додека го шитнат можи нема да биди толку страшно.

А бе онај буревесник пред две недели пишуваше Ковачевски директор на РЕК, сигурно има мислено за овај, кавги во ОО СДСМ Битола го нејќеле.[DOUBLEPOST=1513253059][/DOUBLEPOST]
Има закон за маски на кучињата ама никој не го почитува.
Кучето е пуштано во борби, затоа е нестабилно, тебе да те тепаат секоја ден по глава ќе бидеш нормален? Не е приоритет маската за куче туку тие што ги организираат борбите. Се знаеме сите кои сме што сме мислиш полицијата не знае?
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.846
А бе онај буревесник пред две недели пишуваше Ковачевски директор на РЕК, сигурно има мислено за овај, кавги во ОО СДСМ Битола го нејќеле.
Не е битно членството воопшто, посебно ако пиеш редовно кисела вода, да речам по битолски, па станеш човеколико шише пелистерка :) Стави линк од текстот кој го спомна, ако имаш.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Не е битно членството воопшто, посебно ако пиеш редовно кисела вода, да речам по битолски, па станеш човеколико шише пелистерка :) Стави линк од текстот кој го спомна, ако имаш.
Zoran Burevesnik Bozinovski
26 Ноември во 03:16 ·
WOOOOOOOOOOOOOOW!!!

ne objavuvaj moe ime... člen sum na sdsm od 98 i poslednite godini sum eden od najaktivnite koordinatori vo bitola... ako vasko ne bide direktor vo rek ke bidi pretepan od ludjeto koi crkaat tenderi od nego za tamu... na pola lihvari mu ima veteno što tender što vrabotuvanje... eden od niv na koj mu ima veteno e zoran petkovski tarzan koj so vasko e od prviot den koga stana pretsedatel na opštinska... vtor e zoran petrovski švaba i toj isto od prvio den... inaku ovie dvajca se samoproglaseni obezbeduvači na vasko i na drugi povisoki funkcioneri koi doadjaat vo bitola...

vo opštinskata e haos sekretarot na opštinskata ja vikaat novata karakamiševa... člen e na upraven vo streževo vrabotena vo zavod za gluvi lica vo bitola od neodamna i člen na sovet... taa e sonja karapec, inače dojdena vo partija vo 2013. pobegulja od nekoja partija koja porano beše so nas vo koalicija, so sdsm... kako sto se zbora medju nas vasko ke bide smenet od pretsedatel na opštinska mandatot mu e istečen od oktomvri mesec se špekulira deka nov pretsedatel na opštinska ke bide mende tasevski blizok čoek na kirac i mile zečevik... ima ušte mnogu da ti kažam ako treba samo baraj me, AMA TE MOLAM NE ME OBJAVUVAJ SO IME I PREZIME...

(dopisnik na BUREVESNIK od BT)


Zoran Burevesnik Bozinovski
26 Ноември во 01:53 ·


Najdocna do četvrtok ke bide objaveno deka VASKO PREVARA KOVAČEVSKI e nov direktor na REK BITOLA...

Dotogaš nikomu ne kažuvajte!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom