Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.874
Поени од реакции
4.385
Cavkov strajkuva so glad u sutka,ne e naviknat vnatre da sedi a i na hranata haahaahahha Inace SM i MM bile nekoi braka ne poznati ama ucestvuvale na 27mi april, ama ne bile dostapni na policijata, so sto se baraat uste 10 dusi.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Најлаички вака прашувам, зошто Бетмен и Дурловски добија мерка притвор, а Дамевски куќен притвор? Дали тие двајца се товарат за нешто плус или?
Како што разбрав двајца судии биле, а овие што добиле куќен или повеќе имаат испеано или едниот судија бил порасположен. :D
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Димитров е најверојатно единствен кој се покажа како вреден од моменталнава влада за ова кусо време.
edinstveniot vmrovec vo sdsmovskata vlada :)[DOUBLEPOST=1512055727][/DOUBLEPOST]manchevski potvrdil deka nema da ima otpustanja od javnata administracija
'za ova li se borevme???'
da,vie paritski soncogledi,za ova se borevte. da ostanete pijavici zakaceni na budzetot i da glasate po nalog.mamata parazitska
ama pa sea sdsm e na vlast i glasackata masinerija narecena javna pijavica e pozelna i vo soglasnost so EU preporakite
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
Инфо од портали исклучиво користам.:facepalm:
Ах бе луѓе бе..
ok e, ke ti veruvame. : )))))
toa se tie tviter dosetki. Sea zamisli u kongres vlezat vakvi idioti, nema ni da im se sudi, na lice mesto ke im presudat so kursumi na sekoj del od teloto. I vie mislite terorizam se samo bombi secenje glavi i isis.
Nego intetesni mi se zagrizenive za durlovski i ostali, pa oni deca imale pa kako vaka pa zasto, a istite tie kuur gi bolese koga edna od pritvorenite od a1 izgubi dete u zatvor, ili maltretiranjeto na celata familija na kezarovski. More mrs u tri lepe vi ebam dvolicnite, neka patat site do eden, troduplo.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Аман, колку време више ова се најавува. Остаревме.[DOUBLEPOST=1512053791][/DOUBLEPOST]:eek:

:mad:
You Bastards!!!
Не....они би ги конвертирале петродоларите...овие нашиве форумски ѕверки: маде, тома, волкот...ама пошо немаат што да конвертираат т.е. имаат долари само на телевизија видено, па да не упозорат на време за новиот светски поредок и брзиот распад на УСА.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.118
Абе Ireal, не ти викам ја на тебе bastards. На нив им викам оти им ги земале мобилните на луѓето. Нели глеаш дека е множина.
Се загрижи да не се открие во мобилните комуникација со амбасадорот во заминување :confused:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.766
Поени од реакции
5.036
ok e, ke ti veruvame. : )))))
toa se tie tviter dosetki. Sea zamisli u kongres vlezat vakvi idioti, nema ni da im se sudi, na lice mesto ke im presudat so kursumi na sekoj del od teloto. I vie mislite terorizam se samo bombi secenje glavi i isis.
Nego intetesni mi se zagrizenive za durlovski i ostali, pa oni deca imale pa kako vaka pa zasto, a istite tie kuur gi bolese koga edna od pritvorenite od a1 izgubi dete u zatvor, ili maltretiranjeto na celata familija na kezarovski. More mrs u tri lepe vi ebam dvolicnite, neka patat site do eden, troduplo.
А што да прават како на друг начин може да се запре СДС...на насилство се одговара со насилство. За мене и сите нормални граѓани се херои.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
ok e, ke ti veruvame. : )))))
toa se tie tviter dosetki. Sea zamisli u kongres vlezat vakvi idioti, nema ni da im se sudi, na lice mesto ke im presudat so kursumi na sekoj del od teloto. I vie mislite terorizam se samo bombi secenje glavi i isis.
Nego intetesni mi se zagrizenive za durlovski i ostali, pa oni deca imale pa kako vaka pa zasto, a istite tie kuur gi bolese koga edna od pritvorenite od a1 izgubi dete u zatvor, ili maltretiranjeto na celata familija na kezarovski. More mrs u tri lepe vi ebam dvolicnite, neka patat site do eden, troduplo.
Оние со сликине и јас сум Игор се врвот.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.217
Поени од реакции
8.468
ВМРО-ДПМНЕ најавиле блокирање крстосници во следните триесет дена

Не знам дали ќе се сетите, кога Шарената револуција затвори неколку крстосници во Центар и Грујо ги разбиваше блокадите со празни амбулантни возила, тука на форумот Вмровците кукаа дека не било во ред да се попречува коловозот и нафрлаа овде секакви причини. Сега вероватно пошто националните интереси се загрозени, а со националните интереси, нели, нема заебанција, затворањето раскрсници е потребно и оправдано дејство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom