Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ти си бил многу поглуп отколку што сум мислел.
Убаво ти вели, поважна е економската состојба, економијата е столб на една држава.
Луѓево се иселуваат овде главно поради економски причини, а не патриотски, им се згади од тој лажен патриотизам, виде каква катаклизма изеде Грујо вчера поради тој лажен патриотизам и немање апсолутна никаква програма.
Економијата ако е стабилна ќе се задржуваат луѓето овде, патриотизмот го шират вакви како тебе, најчесто вработени од штабот на ДУПМНЕ, кои сега си ја бараат шансата кај СДСМ.
Еден куп административци што во ланските избори велеа "Македонија ќе се распадне без Грујо" , Македонија ќе се продаде.. и вакви срања.. сеа веќе се радуваат на програмата за живот во Македонија.
Убаво ти вели, државата ќе постои како држава додека има луѓе овде, проблем ќе биде како ќе се развива економијата, затоа што економијата е столб на една држава.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Не бе само ти се причинува.

Заев: Изборите покажаа дека заврши времето на национализмот во Македонија

http://24vesti.com.mk/zaev-izborite-pokazhaa-deka-zavrshi-vremeto-na-nacionalizmot-vo-makedonija
[DOUBLEPOST=1508173050][/DOUBLEPOST]
Не бе вол,извадив книшка од СДС.Немам гајле.Сега сме "наши".:kuracc:
He ќе смеете појќе да викате “смрт за ш ќиптари“ или “ш птари во комори“
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.856

дури си ираме СДС / ДПМНЕ некој успешно спроведува агенда :aplauz:
Ти си националист, шовинист, сигурно и албанофоб, ти си сигурно и против граѓанска Камедонија.

Ова не се прави за да етнички се доминира терен, веењето на знамиња и обележување на територија, создавање на етнички чисти средини е знак на градење на соживот, мултикултурализам.

Тие од Пустец и Голо Брдо се националисти, а Едмонд Темелко е терорист, па за Егејците да не правиме муабет, можи и фашисти да се.
 
V

viktora

Гостин
Убаво ти вели, поважна е економската состојба, економијата е столб на една држава.
Луѓево се иселуваат овде главно поради економски причини, а не патриотски, им се згади од тој лажен патриотизам, виде каква катаклизма изеде Грујо вчера поради тој лажен патриотизам и немање апсолутна никаква програма.
Економијата ако е стабилна ќе се задржуваат луѓето овде, патриотизмот го шират вакви како тебе, најчесто вработени од штабот на ДУПМНЕ, кои сега си ја бараат шансата кај СДСМ.
Еден куп административци што во ланските избори велеа "Македонија ќе се распадне без Грујо" , Македонија ќе се продаде.. и вакви срања.. сеа веќе се радуваат на програмата за живот во Македонија.
Убаво ти вели, државата ќе постои како држава додека има луѓе овде, проблем ќе биде како ќе се развива економијата, затоа што економијата е столб на една држава.
Имаа шанса да ја развијат економијата во 90те.Ама ја ебаа работата.Поточно ја опљачкаа.Лично кај мене нема надеж со овие гомнари.
 
V

viktora

Гостин
He ќе смеете појќе да викате “смрт за ш ќиптари“ или “ш птари во комори“
Од 2001г не смееме.Ама затоа кога игра 6кндија ечи смрт за каури.Очигледно не ти смета тоа.[DOUBLEPOST=1508173597][/DOUBLEPOST]
Боље е да си педер неголи сендвич.
Не сери.И вие лапавте сендвичи.Лично постирав слики.Се врти колцето, сендвичу еден.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ako sds vo kratok rok ne uspee da najde nacin da gi zalepi na drzavna cicka najmalku 100000 gladni i zedni fikusi, partiski potrckovci dudlaci i soncogledi i niv ke gi snema, i toa pred vmro. A za narodot e najdobro da gi snema i dvete.
Доста бе, цело време едно исто мелеш. Јајцата лубеници ми ги направи.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Од 2001г не смееме.Ама затоа кога игра 6кндија ечи смрт за каури.Очигледно не ти смета тоа.[DOUBLEPOST=1508173597][/DOUBLEPOST]
Не сери.И вие лапавте сендвичи.Лично постирав слики.Се врти колцето, сендвичу еден.
не е исто бе. они земаа сендвичи за што одеа на митинг, вие земавте сендвичи за да одите на контрапротести, а појма немавте за што всушност протестирате.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ВМРО-ако не даде оставка Никола и ако члениците на таа партија не инстираат тој да замине ке го снајде СДСМ за долги години, кој сака нека каже овие резулати се револт врз лицата кој раководат со партијата, а мислам дека слаба опозиција без разлика на определеност не им одговара на никој од нас граѓаните, видовте што не снајде кога има слаба опозиција последните 10 години. Можеби нема да биде исто но но злоупотреба на власт и тоа како ке има кога и даваш тотална власт на едната партија
Neka odi sega patViotot i patoV GVujo kaj onie Ljopkite sto neznaat ni zbor da zucnat na Makedonski vo Tetovskiot region za koj on licno kako centralna vlast(premier) se angazirase da im sanira sruseni mostovi i da im cisti zakukani recni korita i pokraj toa sto toa e dolznost na nivnite lokalni gradonacalnici koi se isto taka Ljopki ... zal mi e za GVujo be on duri i svoite Makedonci po krv si gi zaboravi i prodade i predade a se borese demek da lapne nekoj glas od Ljopkite koi tradicionalno nikogas ne glasale/glasaat za Makedonska desnicarska partija !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom