Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Значи дојдовме до сржта на проблемот - на некого му недостигаат пари.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.478
Поени од реакции
7.592
Значи кај Спасов кој е висок функционер на владеечка партија, не важат изјави на луѓе кои биле таму и виделе негово пијано дивеење со службено возило на туѓо министерство по улиците на Скопје при што нанесувал штети на други возила и доведувал во смртна опасност граѓани, во доцни ноќни часови вон работно време во придружба на секси млада сопартијка и колешка после што се дал во бекство и криење од припадниците на полицијата додека дома загрижено го чекала неговата венчана сопруга и нивното малолетно дете
доста тролање за наместена работа... од аспект на сообраќај многу поголема работа беше сообраќајката на Ленче, тоталка во провалија, со излегување на брза помош и увид на полиција, казна е минимум 250евра, а поважно која задолжително оди на суд, ама Спасовски ја забошоти со казнени поени ( 50 евра); како за погрешно паркирање, наводно никој не бил повреден, ама совозачот никј ни го виде ниту се појави во медиуми, а јасно е дека при тоталка и отварање на аирбегови 90% совозачот има барем лесна повреда на вратот... ама толку од МБР сдсм, всушност толку од принципите; јас мислам да те згази шоферот на катица како лепешка Спасовски ќе го заташкаше тоа како колатерална штета...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.912
Поени од реакции
31.191
доста тролање за наместена работа... од аспект на сообраќај многу поголема работа беше сообраќајката на Ленче, тоталка во провалија, со излегување на брза помош и увид на полиција, казна е минимум 250евра, а поважно која задолжително оди на суд, ама Спасовски ја забошоти со казнени поени ( 50 евра); како за погрешно паркирање, наводно никој не бил повреден, ама совозачот никј ни го виде ниту се појави во медиуми, а јасно е дека при тоталка и отварање на аирбегови 90% совозачот има барем лесна повреда на вратот... ама толку од МБР сдсм, всушност толку од принципите; јас мислам да те згази шоферот на катица како лепешка Спасовски ќе го заташкаше тоа како колатерална штета...
Aма то со катица не важи пошто немаше сведок некој обичен анонимен чоек, туку се беше запиѓшувано од страна на припадници на МВР кои беа под директна партиска контрола
Пошто нели ти тврдиш дека никаов друг доказ не е валиден од колку мислење на некој чоек шо и како видел.
Така да пијаното дивеење на министерот во владата заедно со неговата расположена секси сопартика во службено возило од друго министерство кое нелегално го зел вон работно време при што направил материјална штета на други возила на граѓаните на Македонија и преставувал опасност по живот на бројни жители на Скопје додека со огромна брзина јурел по градските улици а жената му го чекала дома со нивното малечко детенце тој бегал од полиција и се криел на непознати локации неостапен за органите на правдата после што дал тој, неговата преубава млада сопартијка и лицето вработено како шофер низа контрадикторни и спротивставени искази не може да се потврди преку официјалните искази туку преку искази на луѓе кои самите го виделе тоа вандлско дивеење и криминално понашање на министерот во владата под дејство на непознати супстанци и хемикалии
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.518
Поени од реакции
4.380
-Целта е морална и генетска мутација, да го забрзаат светскиот процес на ентропија, односно празнење на духовните, менталните, интелектуалните и личносните капацитети на конкретна личност, општество, нација, држава, човештвото. Тоа е процес на зомбирање, формирање на форми без суштина, личности без Богоцентричен светоглед, а со препознатлив нихилистичко огревовен светоглед. Таквите “личности” се себецентрични, односно дрски егоисти и себеугодници. Како такви стануваат “топовско месо” на своите идеолошки дилери кои ги дрогираат со умисленоста дека тие се “фактор”, дека се’ им е дозволено и дека не постои грев и одговорност!, напиша Отец Ивица.

Отец Ивица Тодоров од МПЦ продолжува за Сорос и вели дека има и друга деструктивна програма.

-Последната програма на оваа програма на Сорос, се разбира во целата оваа режија има и други деструктивни програми,а тоа е формирање на човештво БЕЗ ЧОВЕК, односно човештво БЕЗ ИДЕНТИТЕТ, односно човештво без СТАВ, ВРЕДНОСТ и ВИСТИНА, вели отец Ивица.
 

LudVonzemjanin

Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.
Член од
11 септември 2016
Мислења
76
Поени од реакции
15
ЗА НЕКОЛКУ ГОДИНИ КОГА НЕМА ДА БИДАТ ДОВЕРЛИВИ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА АБОЛИЦИЈАТА НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ПРИСЛУШКУВАНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ ОБЈАВЕНА ОД ЃОРГИ ИВАНОВ ЌЕ РЕЧЕТЕ "Аууу свака му част, браво , ја спасил Македонија ...." Ама касно ќе биде...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
5.218
Поени од реакции
6.695
-Целта е морална и генетска мутација, да го забрзаат светскиот процес на ентропија, односно празнење на духовните, менталните, интелектуалните и личносните капацитети на конкретна личност, општество, нација, држава, човештвото. Тоа е процес на зомбирање, формирање на форми без суштина, личности без Богоцентричен светоглед, а со препознатлив нихилистичко огревовен светоглед. Таквите “личности” се себецентрични, односно дрски егоисти и себеугодници. Како такви стануваат “топовско месо” на своите идеолошки дилери кои ги дрогираат со умисленоста дека тие се “фактор”, дека се’ им е дозволено и дека не постои грев и одговорност!, напиша Отец Ивица.

Отец Ивица Тодоров од МПЦ продолжува за Сорос и вели дека има и друга деструктивна програма.

-Последната програма на оваа програма на Сорос, се разбира во целата оваа режија има и други деструктивни програми,а тоа е формирање на човештво БЕЗ ЧОВЕК, односно човештво БЕЗ ИДЕНТИТЕТ, односно човештво без СТАВ, ВРЕДНОСТ и ВИСТИНА, вели отец Ивица.
Жалосно и бедно чим и овие ставаат во служба на пропаганда. Беда невидена.

За Водици во Кавадарци, поп му посака трет мандат на градоначалник од ДПМНЕ (Видео)
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.518
Поени од реакции
4.380
Член од
12 март 2009
Мислења
13.478
Поени од реакции
7.592
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=6B28573D68E9EF449FD7263AF6E38D75

и сега што праиме ???

И пред да се открие и докаже кој прислушкувал, јасно е кој објавувал, а тоа си е казниво, со парична казна и најмалку условна..
И не е само тој, има дузина оштетени луѓе ...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.518
Поени од реакции
4.380
Ништо, сега ќе си се јавувате кај Јанко јади бурек, во утринска, и ќе се жалите колку тоа Заев е расипан.
Истото што го правите во последниве 10 години. :toe:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
ЗА НЕКОЛКУ ГОДИНИ КОГА НЕМА ДА БИДАТ ДОВЕРЛИВИ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА АБОЛИЦИЈАТА НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ПРИСЛУШКУВАНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ ОБЈАВЕНА ОД ЃОРГИ ИВАНОВ ЌЕ РЕЧЕТЕ "Аууу свака му част, браво , ја спасил Македонија ...." Ама касно ќе биде...
Хорхе ја спасил Македонија? ХОРХЕ? Оној хорхе претседател шо е? Оној Иванов? Хорхе без глас? Безгласниот Хорхе?
НИШТО НЕ ТИ МОЖАТ ХОРХЕ НА ОВОЈ БЕЛИ СВЕТ.

Ме немаше скоро месец, добра дискусија сте воделе. Никако вмровскиот чип за замислена одбарана од замислен агресор на Македонија да излезе.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
281
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=6B28573D68E9EF449FD7263AF6E38D75
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=6B28573D68E9EF449FD7263AF6E38D75
и сега што праиме ???

И пред да се открие и докаже кој прислушкувал, јасно е кој објавувал, а тоа си е казниво, со парична казна и најмалку условна..
И не е само тој, има дузина оштетени луѓе ...
а кој ги правел криминалите што се на снимките
и тоа е казниво
оштетен е цел македонски народ
 
S

silmarillion

Гостин
ДУИ праи коалиција со крстоносците кои мрзат клети шитари (добро овие можда не се осеќаат клети :))), а ВМРО праи коалиција со Големоалбанскиве заговарачи. Прекраснотии насекаде :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.478
Поени од реакции
7.592
а кој ги правел криминалите што се на снимките
и тоа е казниво
оштетен е цел македонски народ
Нема ништо криминално во тие разговори, фатен е Зајко во небрано, се вади дека највисокото раководство на партијата така решило ??
Освен тоа и за тие разговори каде има некој индиции тоа не се објавува во медиум туку може да се даде кривична пријава ( со одговорност на тој што поднесува) или анонимно да се пријави до ОЈО кое може да поведе постапка по допрен глас....
Па самиот Заев јавно кажа дека ќе јаде живи луѓе а никој не му поднесе кривична ни по допрен глас не се отвори постапка... а имаше стотини случки, почнувајки од палења на коли и други насилија...
Па имаше и објавен разговор во бомбите меѓу Ахемети и некој друг функционер а се работело да се помогне на болен човек
Имаше и човек кој се самоуби поради здравствени проблеми, а ги објавија неговите прислушкуваните разговори, на некој дебил од сдсм му било индиција дека тој се самоубил поради криминални работи !! Тој треба да си лежи затвор !!
Врв на будалаштината на бомбите е наводниот пазар на Бранко за Центар и Карпош
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom