Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.552
Поени од реакции
9.379
Десетта победа по ред.Па ни КПЈ со Тито немал толку победи по ред,иако само за една партија се гласало :pos:
ДПМНЕ го има измислено комунизмот, социјализмот и култот кон личноста, ако правиме споредба со КПЈ и Тито. Има повеќе симптоми за тоа, а последниот е новата зграда - штабот на ДПМНЕ.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Ако не ви е јасно, читајте што препорачуваат Бејли и Штајнмаер и заклучокот е дека отприлика и во таа насока ќе течат работите во претстојниот период.
Vo pauzata od pakuvanje na kuferot Bejli stignal da dade i izjava.
Vreden covek.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
281
вмро е најкомунистичка партија во МК
без партиска книшка нема вработување
најголем дел од вработените се на државно
и они ќе збореле за комунизам
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.742
Поени од реакции
8.617
Ова ти е исто кога се мачиш во брак 25 години и не иде а ти упорно идеш со глава у ѕид.
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.116
Поени од реакции
12.928
На погрешен форум си се регистрирал, овдека 90% се тешки соросоиди и крвници на Македонија. Ако си тука да им тераш сеир ок, вака само ке се нервираш. Поздрав.
Форумов има толеранција и респект кон сите, безразлика на нивната политичка определба. Тоа се покажало и докажало безброј пати.
Живееме во време во кое силна пропагандна машинерија има за цел да спинува и етикетира, да ја извртува вистината, да го дели и така поделениот народ.
Политичката виртуелност во која постојат само Соросоиди и Патриоти не е продукт на Кајгана форум.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
6.533
Едвај чекам заев да стане премиер.Доста време вода ми течеше дома од чешмата,редно е сеа малку мед и млеко да протече.
Впрочем,не беше многу одамна комуњарското време,убаво се сеќавам дека буквално како господ да шеташе по земјата.
Невработеност - 1%
Просечна плата - 30к
Загаденост на воздух - 0
Магла - ич!
Здравство - 2ри во европа (блиску до норвешка,за малку не водеа)
Јавен превоз - како од бајките
Автопати - 10тина
и тн. и тн.
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Po doma da odea da gi prasuvat glasacite do sega ke gi prebroejs. Ova e pritisok od zajko - ili nereseno ili ne gi priznavame izborite.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.457
Поени од реакции
7.734
Ја гласав за Дпмне ама сакам Заев да биде премиер. Заради следниве ветувања-
1.Сакам 500 евра плата.
2.Сакам да видам како ќе ја спроведе двојазичноста.

Ако не ја исполни втората работа ќе заврши во вечните ловишта,то сум убеден.
 
T

templar55

Гостин
Форумов има толеранција и респект кон сите, безразлика на нивната политичка определба. Тоа се покажало и докажало безброј пати.
Живееме во време во кое силна пропагандна машинерија има за цел да спинува и етикетира, да ја извртува вистината, да го дели и така поделениот народ.
Политичката виртуелност во која постојат само Соросоиди и Патриоти не е продукт на форумот Кајгана.
Тотално си у право. Спинови и етикети колку сакаш. Пример: https://www.facebook.com/kriminalitenavmrodpmne/
Стоката вчера кажуваше дека Мијалков со приватен авион избегал во Москва. Гордана избегала негде (демек не знаел)
Баш на ден на молкот јадење гомна, па нели ви е срам бе?
Имаше па еден коментар: Не не е избеган, го видов на ТВ.
А под него:
Да да, сепак се вратил.
Кој идиот треба да си на го напишеш ова. Кое идиотско гласачко тело сте вие само.
 
T

templar55

Гостин
Едвај чекам заев да стане премиер.Доста време вода ми течеше дома од чешмата,редно е сеа малку мед и млеко да протече.
Впрочем,не беше многу одамна комуњарското време,убаво се сеќавам дека буквално како господ да шеташе по земјата.
Невработеност - 1%
Просечна плата - 30к
Загаденост на воздух - 0
Магла - ич!
Здравство - 2ри во европа (блиску до норвешка,за малку не водеа)
Јавен превоз - како од бајките
Автопати - 10тина
и тн. и тн.
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Немој да заборавиш и дека ЖИВОТ ке има. 70 000 денари просечна плата, сите насмеани, сите весели, сите двојазични. Да живее газда Зеко.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom