Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2013
Мислења
23
Поени од реакции
24
Моментална состојба " од сите страни сардисани"... 70.000 пиони од Косово гласаа за голема алб..., за Сорос... Не ми е јасно како некој Македонец излегува со став за поделба, за двојазичност а тоа го подржуваат 400.000 граѓани... Македонец од Македонецот си пати...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.507
Моментална состојба " од сите страни сардисани"... 70.000 пиони од Косово гласаа за голема алб..., за Сорос... Не ми е јасно како некој Македонец излегува со став за поделба, за двојазичност а тоа го подржуваат 400.000 граѓани... Македонец од Македонецот си пати...
А уште пoнејaснo е кaкo 400.000 пoддржувaaт убијци и лoпoви.
 
T

templar55

Гостин
Моментална состојба " од сите страни сардисани"... 70.000 пиони од Косово гласаа за голема алб..., за Сорос... Не ми е јасно како некој Македонец излегува со став за поделба, за двојазичност а тоа го подржуваат 400.000 граѓани... Македонец од Македонецот си пати...
На погрешен форум си се регистрирал, овдека 90% се тешки соросоиди и крвници на Македонија. Ако си тука да им тераш сеир ок, вака само ке се нервираш. Поздрав.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.507
На погрешен форум си се регистрирал, овдека 90% се тешки соросоиди и крвници на Македонија. Ако си тука да им тераш сеир ок, вака само ке се нервираш. Поздрав.
Немoј дa се нервирaш, земи прoвoцирaј уште чекaме дa не реметиш јaкo. :pos:
Акo не мoжеш сaм викни ги Брутус и Бaстерд.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
5.218
Поени од реакции
6.697
А уште пoнејaснo е кaкo 400.000 пoддржувaaт убијци и лoпoви.
На сендвич залудно е да му контрираш или балансираш, така му го легитимираш мислењето и по инерција те влече на негов терен.

Пример, ако темплар55, фринџ или некој друг бот пише за мајдан, турски тек или сега новово за поделбиве, џабе е да му контрираш, најпаметно е да го остаиш да си плови во матриксот.
 
T

templar55

Гостин
Немoј дa се нервирaш, земи прoвoцирaј уште чекaме дa не реметиш јaкo. :pos:
Акo не мoжеш сaм викни ги Брутус и Бaстерд.
Нели убедливо ке победите? Ај што лижевте муда на шпоновите сега мора и на Бејли да му го лижете. Комуњарско-лижачка партија за фотеља цица муда на кој стигне :)...
Иронија е што пак нема да бидете на власт. Поздрав.
 
T

templar55

Гостин
Nekoj da mi kaze koga zajko ke dade ostavka, vecerva ili utre?
Da znam dali da gledam tv.
Овие денови, и таман да појде накај Струмица да се "посвети" на семејството (така кажа), место во Струмица ке заврши во Идризово.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.552
Поени од реакции
9.375
Ако не ви е јасно, читајте што препорачуваат Бејли и Штајнмаер и заклучокот е дека отприлика и во таа насока ќе течат работите во претстојниот период.
 
T

templar55

Гостин
Десетта победа по ред.Па ни КПЈ со Тито немал толку победи по ред,иако само за една партија се гласало :pos:
Следните избори и свињата од нашиот град ке си иде. Коначно градот ке ни заличи на нешто. Па уште Талевски во Битола бил криминалец. Тешко на оваа земја што не знае каков криминалец е Циц.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
281
кои искомплексирани типчиња се овие од вмро
им се стегна сега газето сега од страв да не изгуби нивната партија
ќе им секни чешмичето
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom