Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
Me заболи мене за членовите на СДСМ што возат,јас вака лично што ги знам Дпмнеовци што возат Бугарски таблици а вчера се истепаа да пишат против Заев ..иначе штом си од Цапари пофали се како оди патот до Кажани,колку време го прават овие од Нискоградба?..6 месеци?..година? 2 години?..гледам многу ефективно работат машала да не ги пофалам
Кој пат локалниот или овој за Ресен што е ? Локалниот ист си е како што си беше. Тој за Ресен е писта.
Како бе се насекира толку што возат ВМРОвците ама не те заболи што вози власта. Некако двојни аршини. Не чини така (n)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.664
Поени од реакции
28.070
Абе сигурно таму работеле. Ниедна будала од администрација нема да напушти лежачка работа за 300 евра и ќе не оди да работи на друго работно место каде навистина се бара труд.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
90% земaaт пo 400 и нaгoре,пo систем клaти врaтa нa ти плaтa
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кој пат локалниот или овој за Ресен што е ? Локалниот ист си е како што си беше. Тој за Ресен е писта.
Како бе се насекира толку што возат ВМРОвците ама не те заболи што вози власта. Некако двојни аршини. Не чини така (n)
WTF ..Вмровците беа 11 години на власт а овие се 20 дена?..ти свесен си шо споредваш?:.мене ме заболи бидејќи тие пишат против Бугарите, а не овие сдсмовците..иронија е голема да пишиш против Бугарите а истовремено да имаш Бугарски пасош..смешно е
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
Баш така. Само сеуште не сватив... ти за кого си сега?
Па си кажав јас уште пред неколку месеци. Ја почитувам желбата на мнозинството искажана на последните избори. Ти како , арен вака?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Демократското право на пратениците да дебатираат колку сакаат, т.е. колку им дозволува Законот и Деловникот и Уставот!!!
Ама првата седница се вика конститутивна и на таа седница се врши примопредаја на власта. После тоа се дискутира, пошто како шо целата јавност знае а и сите експерти се сложуваат, Вељанновски немаше подршка од мнозинството на овој собраниски состав да води седници. Тој си беше избран со воља на мнозинството од минатото собрание.
Значи првата седница е наменета за избор на претседател на собрание и подпретседатели на собрание, таму јас во 4 месеци и 21 седница одржана не го видов тоа туку пратеници кои си дискутираат за албанија за косово....
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Јас сум да не се зезаме веќе со историја и да потпишеме петиција за заедничко славење на Букурешки договор сите држави потписнички, и да нема љутиш, можи така! И да се слави во нашата држава со граѓаните на оваа држава- Црпко така не вика. Вешто избегнува Македонија и Македоници
Zatoa shto samo Makedonci zhiveat vo Makedonija.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Па си кажав јас уште пред неколку месеци. Ја почитувам желбата на мнозинството искажана на последните избори. Ти како , арен вака?
А забораваат дека мнозинството се Македонци во Македонија.... и не сакаат да ги гледаат овие СДС/ЛСД/СДС ова третово е на бугарски али един јазик
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
WTF ..Вмровците беа 11 години на власт а овие се 20 дена?..ти свесен си шо споредваш?:.мене ме заболи бидејќи тие пишат против Бугарите, а не овие сдсмовците..иронија е голема да пишиш против Бугарите а истовремено да имаш Бугарски пасош..смешно е
Како бе 20 дена, пред тоа немаше комуњари? Пешки одеа?
Да смешно е, а знаеш што е посмешно?
До некни да фрлаш со дрвја и камења против бугарите, да ги обвинуваш пола гласачко тело дека се бугари и за 20 дена сите да ги заебиш и да испадниш поголем Бугар од сите.
Ова како шлаг за овие 20 дена.
 
L

Löwe

Гостин
Проблем се доказите, без докази нема ништо. А како е избран Талат Џафери??? Освен Фрчко сите викаат дека е неуставно. Може ли ВМРО да го направи истото за некоја година ??? Тоа се тие лоши принципи кои ги практикува СДС/LSD, ќе се провлекува, но ќе одговараат за тоа за можеби 10 години. :) Мора правдата да биде задоволена. Поддршката од надвор се менува во зависност од интересите??? Сега им треба марионети и ги добија во комуњарите.
Докази има еден тон. Ама пак не ми одговори. Ќе бидеш ли ТИ среќен ако да речеме никој не заврши во затвор???
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А забораваат дека мнозинството се Македонци во Македонија.... и не сакаат да ги гледаат овие СДС/ЛСД/СДС ова третово е на бугарски али един јазик
Не знаев дека само Македонци гласале за ДПмне
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
Докази има еден тон. Ама пак не ми одговори. Ќе бидеш ли ТИ среќен ако да речеме никој не заврши во затвор???
Јас ќе бидам најсреќен ако Заев не заврши во затвор. Таков човек еднаш мајка раѓа. Визионер (y)
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Ама првата седница се вика конститутивна и на таа седница се врши примопредаја на власта. После тоа се дискутира, пошто како шо целата јавност знае а и сите експерти се сложуваат, Вељанновски немаше подршка од мнозинството на овој собраниски состав да води седници. Тој си беше избран со воља на мнозинството од минатото собрание.
Значи првата седница е наменета за избор на претседател на собрание и подпретседатели на собрание, таму јас во 4 месеци и 21 седница одржана не го видов тоа туку пратеници кои си дискутираат за албанија за косово....
Да а како е избран кога не одлучуваше комисија за избор и именување, како беа назначени потпретседателите за таа комисија, колку гласаа, како продолжи прекината седница од Вељаноски има ред работи кои се прекршени и за кои Уставен ќе одлучи, а издравје боже на следни избори ќе си одговараат.Знаат дека се криви веруј ми ?? Ама така ќе го истераат ова фиктивно. И глупо е Талат да ти е претседател а Собрание, ама СДС се тоа не им е важно ништо на нив
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
А забораваат дека мнозинството се Македонци во Македонија.... и не сакаат да ги гледаат овие СДС/ЛСД/СДС ова третово е на бугарски али един јазик
И ти забораваш дека во републиката има два државотворни народи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom