Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Баш така му рече пред сите таму да слушнат. Добро бе ај некој друг да те лажи вака наивен ама пак татко ти да те лажи стварно не бива. Шо му бараше да ти купи, нов мобилен или навлаки за седиштата? Ако си му барал за спортска тогаш и во право бил што те шета по тавани, за твое добро :)
Да сигурно таму на разглас му кажа...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.500
Поени од реакции
22.527
Кои Бугари?..партиското членство на Вмро-Дпмне со Бугарските пасоши или они во Бугарија што живеат?
Оние 600000 што избегале од режимот со помош на бугарските пасоши. Чинам комуњарчиња беа повеќето. Тие најповеќе мака си имаја од режимот.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
A зошто на тој начин е избран Талат за претседател на собрание?
Мораа да испорачаат, да докажат дека се способни лижачи на странски гзови
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Оние 600000 што избегале од режимот со помош на бугарските пасоши. Чинам комуњарчиња беа повеќето. Тие најповеќе мака си имаја од режимот.
Тие не се повеќе тука,значи невалиден ти е одговорот,останаа само членството на ДПМНЕ што возат опел корси и вектри со бугарски таблици..ете од Битола си сигурно ги знајш повеќето[DOUBLEPOST=1498134225][/DOUBLEPOST]
Настрана го тргна а :pos:
Не бе зеде на микрофонот и пред сите да знаат што мислат да пријавуваат повратен данок што ги чека..сепак шефот мора да се испоштова
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.500
Поени од реакции
22.527
Тие не се повеќе тука,значи невалиден ти е одговорот,останаа само членството на ДПМНЕ што возат опел корси и вектри со бугарски таблици..ете од Битола си сигурно ги знајш повеќето
И ти си од Битола чинам. Што возат членовите на СДСМ вака можеш да ми кажиш?
И не сум од Битола, од Цапари сум поточно ;)
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Јас сум да не се зезаме веќе со историја и да потпишеме петиција за заедничко славење на Букурешки договор сите држави потписнички, и да нема љутиш, можи така! И да се слави во нашата држава со граѓаните на оваа држава- Црпко така не вика. Вешто избегнува Македонија и Македоници
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
И ти си од Битола чинам. Што возат членовите на СДСМ вака можеш да ми кажиш?
И не сум од Битола, од Цапари сум поточно ;)
Me заболи мене за членовите на СДСМ што возат,јас вака лично што ги знам Дпмнеовци што возат Бугарски таблици а вчера се истепаа да пишат против Заев ..иначе штом си од Цапари пофали се како оди патот до Кажани,колку време го прават овие од Нискоградба?..6 месеци?..година? 2 години?..гледам многу ефективно работат машала да не ги пофалам
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Мораа да испорачаат, да докажат дека се способни лижачи на странски гзови
Aма зошто на тој начин, ете имаа мнозинство во собранието, зошто одма на почеток на конститутивна седница не се изврши гласањето?
Шо е тоа шо го спречуваше мнозинството во собание така да го направат изборот?
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Me заболи мене за членовите на СДСМ што возат,јас вака лично што ги знам Дпмнеовци што возат Бугарски таблици а вчера се истепаа да пишат против Заев ..иначе штом си од Цапари пофали се како оди патот до Кажани,колку време го прават овие од Нискоградба?..6 месеци?..година? 2 години?..гледам многу ефективно работат машала да не ги пофалам
Еве ќе бидиме твоите колку време ќе прават??? Сега за сега ништо немаат почнато нит мрднато. Ние секој камен го поместивме да се знаае дека ВМРО-згазнало тука, Македонец изградил... Така се сака Македонија
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Еве ќе бидиме твоите колку време ќе прават??? Сега за сега ништо немаат почнато нит мрднато. Ние секој камен го поместивме да се знаае дека ВМРО-згазнало тука, Македонец изградил... Така се сака Македонија
Аиииии ти скроз си забегал бе брат:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Aма зошто на тој начин, ете имаа мнозинство во собранието, зошто одма на почеток на конститутивна седница не се изврши гласањето?
Шо е тоа шо го спречуваше мнозинството во собание така да го направат изборот?
Демократското право на пратениците да дебатираат колку сакаат, т.е. колку им дозволува Законот и Деловникот и Уставот!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom