Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
А, Le Pen ко ќе победи замисли,тек тогаш....
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Plukacite ni bg pasos ne se sposobni da si izvadat. I za toa e normalno povtorno kriv Grujo.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.832
Поени од реакции
2.697
Дa бе другaр земaм пaсoш дa си oдaм oд тукa.зaштo oдaмнa знaм декa тукa немoже више никaд дa биде дoбрo.пa лoшo ли е тoa декa сaкaм дa се спaсaм? Пoише имaм плукaнo пo вмрo никoј не ме нaпaднa a вие oд сдсм ме изгoревте зaштo пишувaм зa сдсм.вaкa ли ке нaпрaвите сo вaс пoдoбрo дa му биде нa нaрoдoт.уште влaдa не сoстaвивте a веќе нaпaѓaте
Тука било лошо? Та нели сме прва економија у свет? Заеби пасошот не си продавај македонштината. Гледај Сител а не Телма.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.454
Поени од реакции
4.955
....поточно на етнички чистата Република Српска што е по многу нешта еквивалент на мешањето на Албанија во Косово, а и во Македонија и Црна Гора. Постои разлика единствено во тоа што Србите тој дел од Босна постојано го населувале, за разлика од поствоената (по 1945) инвазија која ја по еврејски принцип ја спроведоа ш иптарите на Косово, каде што никогаш претходно не живееле. Исто како и во западна Македонија......
Не е темава за ова ама ова е очобол навистина. Треба да си идиот со права смисла на зборот да мислиш вака во ова ера на информации. Игнорантност на највисоко ниво.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Треба ли Заев како поразен на изборите да си даде оставка?
Не секогаш поразените даваат оставка, ама ако ветиш со театарска доза на уверливост, се очекува. Барем да речеш " се испишманив". Вака, не знаеме. Јас не велам дека треба, само прашувам, оти вети со залог на своето име како авторитет.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
До сите што викате епа ај нека излезе на избори ако е сигурен, разберете дека дополнителен трошок е тоа кој не ни треба моментално. Моментално треба да се даде шанса и да видиме, дали почнатите случаи на СЈО ќе одат до крај со судски пресуди или не. Ако отидат до крај тогаш чао вмро никад нема да се вратите, ако не отидат чао Заев на следните избори. Уствари шо викам разберете, кога се неписмени пола.

@Ѓорѓи Н. имаш право победи вмро на изборите. Ама истите тие кои победија видовме дека незаконски се финансирале и переле пари. Што имаш да кажеш за тоа? Дали ја исклучуваш можноста дека на некоја од тие 10+ илјади уплатници го има и твоето име?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ке ти прaтaм цел дoкументaрец кaјштo вељa илич грaдoнaчaлникoт нa ниш глaвен вo рушењетo нa милoшевич кaкo рaскaжувa кoлку пaри у мaџaрскa им дaле aмерите дa делaт пo нaрoд зa дa дoaѓaaт нa прoтести.мене сaмo немoј зa нaстaните 2000тa у србијa дa ми кaжувaш
Koкју пари им дале и како ди делеле ете на мнозинството на наодот во Србија во 2000?
им дале во куфери пари? миљон долари?
еееееее деца
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.454
Поени од реакции
4.955
....не значи ништо, значи само материјал завидливци да џвакаат. Денес мноооогу тешко , скоро е невозможно да се џапнат толку пари за у џеб. Барај ги на друго место. Најверојатно тоа е правата цена , заради оптимистичката проценка на почеток. На големите гуруи на бизнисот и демократијата американците тоа редовно им се случува. На Локид, Боеинг и таквите ( тоа е област која од технички аспект ме интересира па сум запознаен, во другите сфери исто е тарапаана ама не следам) секогаш почнуваат со некој предлог кој се усвојува и кој на крај чини 100 пати повеќе, од куршум, џип до авион.
Башка види историски кај сите такви "филхармониски" проекти во Европа, па не оди подалеку ..: предвидени трошоци-крајни трошоци.., Ќе заклучиш дека овде сме ко Кир Јањи, само сакаме многубурек да јадеме и газоза муабети да праиме.И имаме многи петеновци и квислинзи и везири кои би сакале да бидат калифи прекутрупа. Шипатарите да не ги спомињам. Тие се архетип веќе...
..патем гледам дека народов не ти чини, време е да го смениш за некој кој повеќе ти е по ќејф..., пробај со финци.. :) :)[DOUBLEPOST=1495610254][/DOUBLEPOST]
мислам дека е добра поука за утре некој кој ќе дојде после говедава и шипатарскиве окупатори.., ако воопшто нели (она на Љубчо :) ) има утре... :sneaky:
Не работи ли функцијата за пријавување навредувачки мислења? Бетонов не пишува пост без спомнување шиптарии...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
До сите што викате епа ај нека излезе на избори ако е сигурен, разберете дека дополнителен трошок е тоа кој не ни треба моментално. Моментално треба да се даде шанса и да видиме, дали почнатите случаи на СЈО ќе одат до крај со судски пресуди или не. Ако отидат до крај тогаш чао вмро никад нема да се вратите, ако не отидат чао Заев на следните избори. Уствари шо викам разберете, кога се неписмени пола.

@Ѓорѓи Н. имаш право победи вмро на изборите. Ама истите тие кои победија видовме дека незаконски се финансирале и переле пари. Што имаш да кажеш за тоа? Дали ја исклучуваш можноста дека на некоја од тие 10+ илјади уплатници го има и твоето име?
Kakov be dopolnitelen trosok? Plus po edno glasacko lifce za sekoj?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Реално и треба да има нови избори, но прво да се средат судство, полиција, ЈО, избирачки списоци и тогаш од нула да има избори. Нормално, цк на вмро да си биде по судови и притвори, па и две-три судски изречени казни
Најдобро од странство Заев да се постави како долгогодишен премиер. Секако изборите немаат улога.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom