Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Може линк од страна на викиликс директ за оваа вест? Фала однапред. Се друго ќе се смета за ВМРОвска говнарија во обид да си го спаси гзот од затвор.




Може линкчето само од Wikileaks директ? Фала ви однапред на двајцата.
Истово го начекав и на германски портал.Незнам колку е вистина.
http://www.minareport.com/2017/05/08/wikileaks-terrorists-in-kumanovo-were-in-communication-with-sdsm/
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Абе вие не знаете што може Заев бе. Тој да сакаше уште во 2014 ќе дојдеше на власт ама ај си рече греота Грујо. Ехее Сдсм владее од 1991 навака, кога сакаа можат да дојдат на власт ама не сакаа. Ова со терористиве е пичкин дим за влијателен човек како Заев. Да сака, а не сака, ама да сака може и да влијае на изборите во повеќе европски земји.
Да не има и вселенски брод?

:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
V

viktora

Гостин
Абе вие не знаете што може Заев бе. Тој да сакаше уште во 2014 ќе дојдеше на власт ама ај си рече греота Грујо. Ехее Сдсм владее од 1991 навака, кога сакаа можат да дојдат на власт ама не сакаа. Ова со терористиве е пичкин дим за влијателен човек како Заев. Да сака, а не сака, ама да сака може и да влијае на изборите во повеќе европски земји.
Дај бе молимте не биди смешен.Џафери од ДПА јавно ги покажа СМС пораките како зајакот го моли.Типот ти е виц сам по себе.
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Zosto mu davas pricina da se povtoruva ?
батина зошто верглате по мене.[DOUBLEPOST=1494334979][/DOUBLEPOST]
Дај бе молимте не биди смешен.Џафери од ДПА јавно ги покажа СМС пораките како зајакот го моли.Типот ти е виц сам по себе.
Абе викам јас, Зајо има вселенски брод и од марс ги донесе оние црпнатине погоре.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198

Attachments

V

viktora

Гостин
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Истово го начекав и на германски портал.Незнам колку е вистина.
http://www.minareport.com/2017/05/08/wikileaks-terrorists-in-kumanovo-were-in-communication-with-sdsm/
и кој фактор е сајт креиран пред две недели?
со маил на yahoo
само потврдувате дека единствена цел ви е дефокусирање и дезинформирање на народот

bravo.png
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Дај бе молимте не биди смешен.Џафери од ДПА јавно ги покажа СМС пораките како зајакот го моли.Типот ти е виц сам по себе.
На верниот до гроб треба да му верувам дека Заев го молел преку смс пораки?
Да не има и вселенски брод?

:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Има, под Глобал е скриен.
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Велам јас двапати аболицираниот помати (или потплати) многу умови...:tapp:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
„Викиликс“: Терористите од Диво Насеље во комуникација и соработка со структури на СДСМ

http://vesti.mk/read/news/13012305/4490361/vikiliks-teroristite-od-divo-naselje-vo-komunikacija-i-sorabotka-so-strukturi-na-sdsm
Нема линк до вистинскиот документ на викиликс, барав на викиликс но неможев да го најдам документот.
 
S

silmarillion

Гостин
Истово го начекав и на германски портал.Незнам колку е вистина.
http://www.minareport.com/2017/05/08/wikileaks-terrorists-in-kumanovo-were-in-communication-with-sdsm/
Ало дечко, ќе пуштите линк од wikileaks или ќе се лажеме уште тука и ќе ги криеме вистинските организартори за смрдена плата у јавна администрација? Кај ќе ви иде душата бе ако ја имате уопште? Дај го линкот од Wiki директ и да ги расчистиме работиве еднаш за секогаш. У спротивно да се најде и да одговара оној што пушта вакви лажни вести и да ги објасни причините за пуштање на лажна вест и дали се по нечив налог дадени.

Башка ми праќаш линк со текст кој е потпишам од некојси Горазд Велковски!?

Велам јас двапати аболицираниот помати (или потплати) многу умови...:tapp:
Ало лепи линкот од Wiki ќе го пратиш ли?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom