Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не се! Овие се нови некој, СДСМ не прави влада со криминалци.
Велиш дека ВМРО 10 години беше во коалиција и имаа влада со криминалци???
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Па во смисол какво искуство имаш со сдс на власт, т.е. колку години си живеел под нивно управување со државава.
Не е битно, онака.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.121
Поени од реакции
3.330
Маженце ќе собереш храброст да одговориш како беше гласан буџетот и кој пратеник на Сдсм доби збор? Паметен.
Прво имаше расправа на комисијата за буџет, а потоа... гледам дека ти знаеш многу убаво па сликовито до детал објасни како беше.
Велиш дека ВМРО 10 години беше во коалиција и имаа влада со криминалци???
Не јас, така велеше СДСМ, ама ете излезе дека власта пола не била криминална, а ако пола не била тогаш и целата ме била, не можеш да имаш половично криминална власт![DOUBLEPOST=1493722353][/DOUBLEPOST]
Па во смисол какво искуство имаш со сдс на власт, т.е. колку години си живеел под нивно управување со државава.
Не е битно, онака.
Секој што има 15-сетина години знае какво прекрасно време беше тоа, ех времиња...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Прво имаше расправа на комисијата за буџет, а потоа... гледам дека ти знаеш многу убаво па сликовито до детал објасни како беше.

Не јас, така велеше СДСМ, ама ете излезе дека власта пола не била криминална, а ако пола не била тогаш и целата ме била, не можеш да имаш половично криминална власт!
Паметен, јас тебе те прашувам бидејќи ти почитуваш процедури, ТИ го почна тој муабет за процедурите.
Кажи како беше гласан буџетот и кој имаше право на збор од Сдсм?
Можно ли е до толку да си пиче и да не одговораш? Толку немаш храброст?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не јас, така велеше СДСМ, ама ете излезе дека власта пола не била криминална, а ако пола не била тогаш и целата ме била, не можеш да имаш половично криминална власт!
не постои полукриминал.
Или е криминал или не е.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
94 сум роден.

Не ми менувало дали некој е на власт, татко ми е приватник веќе 30+ години, и јас почнав да работам.

Работава е што некој се надева на подобро, тоа никогаш нема да биде, посебно што според мене Заев и Шеќеринска која лаже 25 години немаат капацитет за тоа, дури имам мислење дека Заев влезе во опасна игра и мора да ја заврши работата до крај, не беше свесен на почеток. Еве на пример ова сценарио да му се понудеше на Бранко мислам дека немаше да прифати, сепак е попаметен. Овие ВМРО претераја, 10 години, секоја година се полошо и полошо, криминал невиден, ама од што нема доволно јака опозиција пак не можат да ги турнат лесно.

Сакам да кажам дека на крај исти кур ти е и СДСМ и ВМРО, гледаат само да се збогатат нивните структури, ќе му одговара на поблиските во штабовите кои ќе добијат некоја работа и тоа е тоа, генерално шанса нема, дури полошо ќе биде.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Така де, тогаш не гледам причина да имаш 200 000 мислења во темава и да се замараш со политика.
Во право си.[DOUBLEPOST=1493722773][/DOUBLEPOST]
Zaradi slozenata politicka situacija. Toa sto pljuka pa lize Alji ne e negova licna odluka tuku partiska i strateska odluka. Pravdata ke bide zadovolena mnogu brzo, a kriminalcite ke zavrsat kade sto im e mestoto.
Нема.. Барем нема сите, почнувајќи од Аљи & Со.[DOUBLEPOST=1493723043][/DOUBLEPOST]
Каква албанска агенда? Мислиш на амнестијата на воените злосторства?
Распрашај се што е актуелно од Божик наваму. Ме мрзи да ти објаснувам.
 
Последно уредено:

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.121
Поени од реакции
3.330
Паметен, јас тебе те прашувам бидејќи ти почитуваш процедури, ТИ го почна тој муабет за процедурите.
Кажи како беше гласан буџетот и кој имаше право на збор од Сдсм?
Можно ли е до толку да си пиче и да не одговораш? Толку немаш храброст?
Јас те чекам да ја кажеш причината за исфрлувањето на пратениците, а не последицата,
исто како и што сега велите зошто влегол народот во собранието, а не ја кажувате причината.
не постои полукриминал.
Или е криминал или не е.
СДСМ кажа нема криминал поради тоа дава награда спикер, што значи во целата влада немало криминал.
ТОЛКУ
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Јас те чекам да ја кажеш причината за исфрлувањето на пратениците, а не последицата,
исто како и што сега велите зошто влегол народот во собранието, а не ја кажувате причината.

СДСМ кажа нема криминал поради тоа дава награда спикер, што значи во целата влада немало криминал.
ТОЛКУ
Добро значи немаш храброст сендвичу.
Инаку како што било гласањето за буџетот такво беше и гласањето за претседател. Трпи си сега.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
СДСМ кажа нема криминал поради тоа дава награда спикер, што значи во целата влада немало криминал.
ТОЛКУ
Значи не е никаков проблем коалиција СДСМ - ВМРО и создавање на нова влада и власт
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
абе кој краде нека го казнат, ама шо прајме со тие аболицираните... нив закон не ги фаќа, или законите важат само за одредени луѓе.
Ќе се „одаболицираат“. Ха ха хаааа... „ја сам невин... т.е. аболициран“. Оф мори мајко, какви дунстери се во политикава. Ќе треба закон, само со „педигре“ да може. Од нива.. министер, од училница министер, директор.
Жална Македонија.. жална за навек. Со овчари директори, министри... Со купени дипломи. Без ден работен (нормален) стаж.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
http://www.libertas.mk/video-napagachot-na-shekerinska-se-pravda-sakal-da-i-pomogne-i-da-ja-trgne/

Нели имал деца овој? Бедотии едни, масакр користите за да оправдате некоја будала вампирска, пу пичка ви матер.
Овој па сакал да ја тргне :pos: море оди крши глава.
Ќе се „одаболицираат“. Ха ха хаааа... „ја сам невин... т.е. аболициран“. Оф мори мајко, какви дунстери се во политикава. Ќе треба закон, само со „педигре“ да може. Од нива.. министер, од училница министер, директор.
Жална Македонија.. жална за навек. Со овчари директори, министри... Со купени дипломи. Без ден работен (нормален) стаж.
Уште ќе јадеш трици на темава? Нели не зависиш од тоа кој е на власт? Одеби од темава тогаш, не се замарај.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.864
не постои полукриминал.
Или е криминал или не е.
Е тука си во право во целост, ама не ти оди во прилог со агендата тоа знаеш?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
http://www.libertas.mk/video-napagachot-na-shekerinska-se-pravda-sakal-da-i-pomogne-i-da-ja-trgne/

Нели имал деца овој? Бедотии едни, масакр користите за да оправдате некоја будала вампирска, пу пичка ви матер.
Овој па сакал да ја тргне :pos: море оди крши глава.
Еееееее Латас бе јарецу еден бел да ти ебам тоа мивката од човек. Демант директно од вампирот со лузна на срцето чиј син загинал у Вејце, пу багро безобразна.

Иначе нели од Струмица е чичево, некако многу скопски ми збори или трипам нешто. :cautious:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom