Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.099
Поени од реакции
12.765
Исти кур ќе биде и со другите.
Ви ветувам :)
Тој што нема сега,пак ќе нема.Тој што има испокрадено во вмровсково време ќе стагнира (жими кур ќе ги вратат парите,историјата е најдобра учителка),едино комуњарите,односно првите 2-3 ешалона ќе се надрпаат купови пари за коа ќе се вратат во опозиција да имаат лагодно да живеат.
Народот ќе си остане беден,здравството исто,севкупната состојба скроз иста.
Џабе се лажете и млатите празна слама.
пс.
Скроз кур ме боли дали на некој му се допаѓа постов или не.
ппс.Има да молите брколинда да се врати како министерка коа ќе ви го лупнат артан груби.Ќе ви текне како ве лупаше со камења на кале (нели имаше тука некои си комити вклучени во тие настани)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
абе кој краде нека го казнат, ама шо прајме со тие аболицираните... нив закон не ги фаќа, или законите важат само за одредени луѓе.
 
Член од
28 септември 2016
Мислења
35
Поени од реакции
17
Еее народе, Георгиевски, беше во право уште одамна, згреши овој народ што остана тврдокорен, редефинираната Македонија ке беше чиста како хрватска-Славонија и обичниот народ ке се бореше за инфраструктура, работни места, културни настани, рурален развој, а не за Јазик, Нација и Држава.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Еее народе, Георгиевски, беше во право уште одамна, згреши овој народ што остана тврдокорен, редефинираната Македонија ке беше чиста како хрватска-Славонија и обичниот народ ке се бореше за инфраструктура, работни места, културни настани, рурален развој, а не за Јазик, Нација и Држава.
И Љубчо го фатија како прислушкува, па почна војната. И денес е слично, само што тогаш љубчо брзо реагираше не чекаше од странците амин, грујо после 2-3 месеци почна со куманово.
А тоа дека ќе сме се бореле за инфраструктура и работни места тоа е само бајка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Исти кур ќе биде и со другите.
Ви ветувам :)
Тој што нема сега,пак ќе нема.Тој што има испокрадено во вмровсково време ќе стагнира (жими кур ќе ги вратат парите,историјата е најдобра учителка),едино комуњарите,односно првите 2-3 ешалона ќе се надрпаат купови пари за коа ќе се вратат во опозиција да имаат лагодно да живеат.
Народот ќе си остане беден,здравството исто,севкупната состојба скроз иста.
Џабе се лажете и млатите празна слама.
пс.
Скроз кур ме боли дали на некој му се допаѓа постов или не.
ппс.Има да молите брколинда да се врати како министерка коа ќе ви го лупнат артан груби.Ќе ви текне како ве лупаше со камења на кале (нели имаше тука некои си комити вклучени во тие настани)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Имаш улица да излезеш и да се буниш, гласачко ливче да заокружиш и да ги смениш. Не само ти, уште милион и деветстотини како тебе. Кога ќе видат идните дека повеќе од четири години не можат да владеат ќе стават прст на чело. Со дефетизам никаде не се оди.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.099
Поени од реакции
12.765
Имаш улица да излезеш и да се буниш, гласачко ливче да заокружиш и да ги смениш. Не само ти, уште милион и деветстотини како тебе. Кога ќе видат идните дека повеќе од четири години не можат да владеат ќе стават прст на чело. Со дефетизам никаде не се оди.
Се слагам дека е време да се смени власта.11 години се превише реално.
Ама дека нешто ќе се смени драстично,тоа ни случајно.Еве времето ќе покаже кој е во право.
Јас мислам дека следат големи разочарувања кај обичниот народ.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Се слагам дека е време да се смени власта.11 години се превише реално.
Ама дека нешто ќе се смени драстично,тоа ни случајно.Еве времето ќе покаже кој е во право.
Јас мислам дека следат големи разочарувања кај обичниот народ.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Jas sum ubeden deka ke sledat golemi iznenaduvanja. Razocaruvanje bi bilo dokolku Zajko ne go zatvori kriminalecot i ubiec - Gruevski. Togas sigurno nema da dobie nov mandat na narednite izbori.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.301
Не. Турци, Роми, Срби, Торбеши и предавници.
Турците, Ромите, Бошњаците... наголемо беа купувани од СДСМ, можеш да провериш по резултатите.
Не се ваљда тоа оние албанци кои 10 години владееа заедно со ВМРО??
Не се! Овие се нови некој, СДСМ не прави влада со криминалци.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Као демек овие 25 години се оптимистички размислувавме... ^__^
Види само во гласачката маса на СДСМ како размислуваат, тие стварно очекуваат 500 евра плата, и не веруваат во платформата, длабоко ќе се разочараат од нивниот 'херој' Заев, а тој не е ни х од херој, тој е обична играчка водена на команди.

Не сум определен, треба да лежат сите од ВМРО криминалската банда.
 
S

silmarillion

Гостин
Чекај сеа е у тек фејк разочараноста у Грујо и партијата. Се бара нивна одговорност, не биле достојни да го носат светото име, предавници итд итд. Пак ќе си ги гласате ко попчиња незнам кого лажете.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Турците, Ромите, Бошњаците... наголемо беа купувани од СДСМ, можеш да провериш по резултатите.

Не се! Овие се нови некој, СДСМ не прави влада со криминалци.
Маженце ќе собереш храброст да одговориш како беше гласан буџетот и кој пратеник на Сдсм доби збор? Паметен.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Види само во гласачката маса на СДСМ како размислуваат, тие стварно очекуваат 500 евра плата, и не веруваат во платформата, длабоко ќе се разочараат од нивниот 'херој' Заев, а тој не е ни х од херој, тој е обична играчка водена на команди.

Не сум определен, треба да лежат сите од ВМРО криминалската банда.
Која година си роден? Оваа во никот?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.758
Бар во прво време СДСМ нема да може да си дозволи комоција. Наредните три години несмее денар да фали во државата а ке мора да влезат во фајтерска борба со криминалот. Тука е и логиката на подршката која ЕУ и САД им ја даваат. Ако не зарежат длабоко и широко во расчистување со криминалот, толку се кревки што ке ги снема од власта за еден ден, а од друга страна ако влезат во фајтерска борба со криминалот, со многу апсења и конфискации, тогаш тие ниту на сон нема да помислат да крадат оти после нив некој друг ке биде на власт па тој ке ебава криминалци... Се на се, ке треба да воспостават систем во кој секоја власт ке се плаши да краде оти наредната власт ке ги земе на одгворност, никој да неможе да се чувствува како недопирлив и вечен туку да знае дека уште утре може би нема да биде на власт и ке биде повикан на одговорност за тоа што работел, и дека ако крадел ке наебе дебела ќорка...
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
Види само во гласачката маса на СДСМ како размислуваат, тие стварно очекуваат 500 евра плата, и не веруваат во платформата, длабоко ќе се разочараат од нивниот 'херој' Заев, а тој не е ни х од херој, тој е обична играчка водена на команди.

Не сум определен, треба да лежат сите од ВМРО криминалската банда.
Чисто информативно објасни ми како ти замислуваш тие од криминалската банда да лежат, ако не дојди до промена?

Немој само да ми речиш дека требало за 3-та партија да се гласа како левица и слично зашто во ОВА време и на ОВИЕ простори (балканот) лугето имат друг менталитет и тоа не функционира како во една друга цивилизирана држава. Патем ако беше Македонија таква немаше да ги има овие срања.

Да, јас гласав за СДСМ, има еден тон работи кои не ми се по ќеф кај нив ама во случајов тие се неопходни да дојдат на власт за да има ПОТЕНЦИЈАЛ да се подобруват работите. Една нормална личност, со нормален капацитет би требало да можи да го воочи истото.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom