Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Има. Нека се упали форензичка таму нека утврди каде беше испален куршумот, да видат траекторијата дали се совпаѓа со "предупредувачки", како што се тврди наоколу дека бил.

Тој што го скапа Села од ќотек истото го направи затоа што тој метак малку фалеше у глава да му заврши. Наместо тоа остана само површинска рана. Среќа и што истиот го тргнаа, инаку Села наместо во болница, денес ќе го погребуваа покрај браќата од 2001ва. А тие што го тргнаа беа тие гадни ВМРОвци што ги плукате овде

Да беше моја одлука јас ќе го оставев да го доздроби од ќотек. Нема што да бара со наполнет пиштол во собрание, уште помалку да го вади и впери во некој кој не беше се ни занимавал со него се уште. Се на се Албанците го изедоа подебелиот крај наместо СДСМ, најмногу за нив викаа брза помош. Им се вратија гомната назад од веце шољата што ја пунеа овие неколку месеци.
Тие тепачите што сестрано ги браниш на темава пола коски во телото би ти ги здробиле затоа што си хомосексуалец.
Интернализираната опресија што ја покажуваш е сериозна ментална болест.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Памти форумов не заборавај, имаш мислења каде плукаш по ланските протести и тие што протестираа. Тогаш никој ништо не ти рече, затоа не плачи.

Ќе мрднам еве сега во Ујп ќе ме вработат и ќе ти ја блокирам сметката за да не трошиш толку.
Чистач? Или хаусмајстор? И тие повеќе земаат... Курир може.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.267
Поени од реакции
41.791
ДПМНЕ го стави министер за одбрана дезертерот што масакрираше наши луѓе во 2001, а СДС сега му дава спикерско место во собрание и ти ко демек си ок со тоа зошто Гвујо пред тоа им овозможи се?

Зошто не им ебеме матер на двете страни или и ти ко другиве "неутрални" серковци на темава само против едната страна си? Дур се тепаме ние меѓусебе брачава лом не направија, што сакаа тоа си постигнаа.
jebiga 200 posta se ispisaa na temata, se izjasniv za toa, licno sum protiv, a sto se odnesuva na postot sto go citirase, logicno bi bilo toa ( izmisleno ) ekstremno krilo na vmro, da reagira koga bese postaven za minister za odbrana, koga se amnestiraa teroristi, koga se postavuvaa spomenici na uck, tolku bea ekstremni togas sto ednosatvno ni A ne kaza, edinstven koj bese glasen toj period bese Stojance Angelov i nikoj drug, apsolutno nikoj.
 
A

apidrone

Гостин
Greota za Makedonija e so ne si ja zavrsija rabotata do kraj.
Браво дебилу, мрш таму у турција казахстан туркменистан северна кореја каде што има кој да мисли за тебе ти само да вршиш нарачки ко некоја орка, овде сакаме да живееме слободно.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Точно така. И ДПМНЕ не доби доволно гласови за да формира влада. Значи зад него не застана доволно народ.
И што сега не ти е јасно?
А има ли некој зад кого застанаа повеќе?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.779
Поени од реакции
14.077
За кој збориш дека се тепале бе? Ферка да не гледаше ти некаде, или судир на групи? Или за Барса и Реал ми збориш?

Како може вака дебилно настан да опишуваш не ми е јасно?

Што не ти е јасно од дејствието кај што најмена маскирана талибанска група влегува и тепа пратеници во законодавен дом на крвнички начин? Пратеници кои се легитимни претставници на најмалце 500 илјади народ?

Имате храброст некаде линија да повлечете и да кажете океј - до тука е, или вечно вака ќе си релативизирате? Што е линијата, да загине некој за интересите на група кримоси?
Кое ќе е алибито тогаш?
Морам да те имитрам пак со емотиконите:
:pos::pos::icon_lol::icon_lol::ROFLMAO::LOL:

----------------
Јас зборам за вербално тепање (некад и физичко) што го има помеѓу партиските полтрони на темава, на ФБ, надвор пред кооперација, у 57ца и остали рандом места во црнава дупка наречена Македонија.

Многупати имам прашано на темава "нели ви е преку кур да се тепате за тоа чив пастир повеќе зло има направено" и немам добиено една солидна реплика без да биде пристрасна кон едната или другата страна. Стопати имам кажано на темава да им ебеме матер на двете страни пошто доста си играа курот со нас ама нема позитивен фидбек. Пошто на темава 90% сте партиски полтрончиња што си штитат свој интерес, многу те боли курот тебе за некаква си мочана демократија.

Не дека ќе им ебеме матер пошто на темава се пишало ама убаво би било чувството кога знаеш дека и на повеќе луѓе им е смачено од едни исти гомнари на политичката сцена. Штета што многу малку луѓе го делат моето мислење.

Зошто ме ставаш во множина? Не сум јас комуњарче ко тебе или квази патриотче ко остантите на темава со кои што се тепате веќе 1600 страни. Јас и на двете страни би ви ебал матер без око да ми трепне, мојата линија е одамна пресечена.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Тие тепачите што сестрано ги браниш на темава пола коски во телото би ти ги здробиле затоа што си хомосексуалец.
Интернализираната опресија што ја покажуваш е сериозна ментална болест.
Немој со SJW психо-анализи молимте.

Дали истото ќе ми го кажеше да беа тепачите тие од Шарената Револуција? Затоа што зпоанавам и од таму блесави ликови. Само антифа изданија. Тоа што немаат проблем со хомосексуалците и отворено се позитивни по тоа прашање ги прави помалку мрднати блесави тепачи? Kои во слична ситуација може и полошо би се однесувале?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Немој со SJW психо-анализи молимте.

Дали истото ќе ми го кажеше да беа тепачите тие од Шарената Револуција? Затоа што зпоанавам и од таму блесави ликови. Само антифа изданија. Тоа што немаат проблем со хомосексуалците и отворено се позитивни по тоа прашање ги прави помалку мрднати блесави тепачи? Kои во слична ситуација може и полошо би се однесувале?
Знаеш да одговориш со било што освен со патетичен whatabout-изам?
 
W

wicked_1

Гостин
Зошто ме ставаш во множина? Не сум јас комуњарче ко тебе или квази патриотче ко остантите на темава со кои што се тепате веќе 1600 страни. Јас и на двете страни би ви ебал матер без око да ми трепне, мојата линија е одамна пресечена.
Мајкати може била комуњарка негде, ебате дебилот.

Да не можеш обични факти и настани да интерпретираш, па уште и линии имал, дебил.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.238
Поени од реакции
35.880
Изгледа нема мрежа во Јасен. ;)
Кој немиен кур ќе јадете леле леле :D

По слики ве има таму точно се знае кој што правеше, има газот да ви стане јапонско знаме.

За месец дена ќе лелекаш тука.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Се се, ама да се гордееш и смееш што одреден исфустриран пензионер кој најверојатно живее сам пошто го оставиле децата од што е глуп и беден, влече за коса ЖЕНА е дното кое може да си допре некој во својот живот. За жал не е само стариот, има и форумџии тука помеѓу нас, сограѓани, комшии со кои делиме воздух.
Вакви изроди не можат поинаку да завршат освен со вакви срамни чинови, и секако се надевам секој од нив ќе скапи у затвор, и на сите у собите да им цртат графити со ликот на Заев.
Covekot da ti bil sudija porotnik vo osnove sud skopje 1.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
S

silmarillion

Гостин
Кој немиен кур ќе јадете леле леле :D

По слики ве има таму точно се знае кој што правеше, има газот да ви стане јапонско знаме.

За месец дена ќе лелекаш тука.
Која полиција ќе апси? Оваа вчера партиски што искочи? Друга незнам да има.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom