Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
За кој збориш дека се тепале бе? Ферка да не гледаше ти некаде, или судир на групи? Или за Барса и Реал ми збориш?

Како може вака дебилно настан да опишуваш не ми е јасно?

Што не ти е јасно од дејствието кај што најмена маскирана талибанска група влегува и тепа пратеници во законодавен дом на крвнички начин? Пратеници кои се легитимни претставници на најмалце 500 илјади народ?

Имате храброст некаде линија да повлечете и да кажете океј - до тука е, или вечно вака ќе си релативизирате? Што е линијата, да загине некој за интересите на група кримоси?
Кое ќе е алибито тогаш?
Od narodna pravda nema beganje, tuka zavrsuva zakonot i pravoto. realno predavnickoto lajno moze da e sreken vcera so ostana ziv, sledniot pat koga ke go stasa narodnata pravda ne veruvam deka ke projde taka lesno.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Најтрагичното во дебилнава пропаганда на вмровскиве портали е тоа што човеков е полицаец и вработен како собраниско обезбедување, а не телохранител на Заев.

Ама џабе објаснување со вмровски морони и игнорамуси.
Страшно ме интересира, имаш доказ некаде? (не ова ко да ти одам контра, најсериозно ме интересира). Јас можеби и запнав ко мисир за тоа дека му е обезбедување зошто беше баш до него застанат цело време и таму се врткаше, со што повлеков паралела дека е негово лично обезбедување.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Досадни сте. Министер за внатрешни работи моментално е Агим Нухиу, можеш да го видиш на веб сајтот на мвр, има албанско знаменце на маса.
Обратете се кај него штом не знае да организира кордон.
https://kajgana.com/nuhiu-kje-ponudi-ostavka-smeta-deka-politichkoto-vlijanie-vo-mvr-e-golemo
Оперативниот штаб имаше формирано планови за три претпоставени ситуации – кога ќе бидат протестите мирни, кога ќе се бира претседател на Собранието и кога ќе се бира Влада. За раководител беше избран Митко Чавков. Сакам да ја известам јавноста дека вчера од моментот на ескалација на ситуацијата се до 20 часот, раководителот на штабот Чавков не беше достапен за мене, иако го барав и телефонски и лично.

А што правиме сега дарлингче?
Која курирска сварена пропаганда ќе ни ја пренесеш следна?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Ти најде мене да ми зборуваш за кој на кое знаме ќе кланјал или ќе веел будало една.
Сами се продадовме и доста со овој лажен патриотизам.
Со чиј лажен патриотизам? Ако мислиш на мене јас моментално немам ни П од патриотизам. Бетер сум и од најдолното комуњарско сороспивче кога се работи за патриотизам.
А и гледај измешани работите.
Ставиле или веат македоснко знаме одма предавници, небањати, бугараши ова она.
Ставиле албанско пак предавници.
Јас давам идејно решени со комбинадција од двете , одма лажен патриотизам.
Е ај на Тринидад и Тобаго знамето ке го ставам ебаве беља ебаве.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Има докази за тоа?
Има. Нека се упали форензичка таму нека утврди каде беше испален куршумот, да видат траекторијата дали се совпаѓа со "предупредувачки", како што се тврди наоколу дека бил.

Тој што го скапа Села од ќотек истото го направи затоа што тој метак малку фалеше у глава да му заврши. Наместо тоа остана само површинска рана. Среќа и што истиот го тргнаа, инаку Села наместо во болница, денес ќе го погребуваа покрај браќата од 2001ва. А тие што го тргнаа беа тие гадни ВМРОвци што ги плукате овде

Да беше моја одлука јас ќе го оставев да го доздроби од ќотек. Нема што да бара со наполнет пиштол во собрание, уште помалку да го вади и впери во некој кој не беше се ни занимавал со него се уште. Се на се Албанците го изедоа подебелиот крај наместо СДСМ, најмногу за нив викаа брза помош. Им се вратија гомната назад од веце шољата што ја пунеа овие неколку месеци.
 
P

psychostasia

Гостин
Со чиј лажен патриотизам? Ако мислиш на мене јас моментално немам ни П од патриотизам. Бетер сум и од најдолното комуњарско сороспивче кога се работи за патриотизам.
А и гледај измешани работите.
Ставиле или веат македоснко знаме одма предавници, небањати, бугараши ова она.
Ставиле албанско пак предавници.
Јас давам идејно решени со комбинадција од двете , одма лажен патриотизам.
Е ај на Тринидад и Тобаго знамето ке го ставам ебаве беља ебаве.
На Белизе поарно ;)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Страшно ме интересира, имаш доказ некаде? (не ова ко да ти одам контра, најсериозно ме интересира). Јас можеби и запнав ко мисир за тоа дека му е обезбедување зошто беше баш до него застанат цело време и таму се врткаше, со што повлеков паралела дека е негово лично обезбедување.
Јас кога го видов човекот не ни барав објаснување.

Незнам какво објаснување и одговорност барате од цел тој хаос, некој мораше да реагира вака додека полицијата играше кенди краш на врата и пееше патриотски песни додека хулиганиве влегуваа.

Среќа човекот најверојатно е искусен и остана присебен па не се направи поголем инцидент.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Страшно ме интересира, имаш доказ некаде? (не ова ко да ти одам контра, најсериозно ме интересира). Јас можеби и запнав ко мисир за тоа дека му е обезбедување зошто беше баш до него застанат цело време и таму се врткаше, со што повлеков паралела дека е негово лично обезбедување.
Немам, имам само збор од неколку луѓе што тврдат дека лично го познаваат, така да земи ја мојава информација со голема доза на сомнеж.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.931
Па што е работата на обезбедувањето бе тврдокорни ова празноглави.

МВРО вчера си го одработи својот последен чин. Ќе има пиштење вриштење кога ќе се разрешуваат началници и полицајци. Секако и раководството во апс.

Ова е слика од пред Кузман за изборите на УКИМ, има разлика нели.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.008
Поени од реакции
6.330
Sto ke se sluci dokolko ivanov proglasi vonredna sostojba , sto se bi opfatila taa vonredna sostojba ? Vojna ?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Моментот кога вот ти придава внимание .. и ти ја фали глумата ... Каде ми е Оскарот!?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
B

Beck's

Гостин
Се се, ама да се гордееш и смееш што одреден исфустриран пензионер кој најверојатно живее сам пошто го оставиле децата од што е глуп и беден, влече за коса ЖЕНА е дното кое може да си допре некој во својот живот. За жал не е само стариот, има и форумџии тука помеѓу нас, сограѓани, комшии со кои делиме воздух.
Вакви изроди не можат поинаку да завршат освен со вакви срамни чинови, и секако се надевам секој од нив ќе скапи у затвор, и на сите у собите да им цртат графити со ликот на Заев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom