Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не бе, и таму е Македонија така? Или само пред собрание е Македонија?
У собрание треба да се избере влада на основа на тиранска платформа не си знаел за тоа?

Еве пак по стиропор нешто да те научам...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
У собрание треба да се избере влада на основа на тиранска платформа не си знаел за тоа?

Еве пак по стиропор нешто да те научам...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Чекај бе копитар, нели во цела Македонија се протестира секој ден и има преку 200к народ, така? Дај да видиме од Тетово и Гостивар кај се протестира. Кај се ќосињата во овој дел на Македонија?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Ти прифаќаш да те водат исто така криминалци кои патем се и терористи и нацисти како Ахмети, Џафери, Села, Груби?

Јас сум против криминалците што ни ебаа матер, а исто и против овие твоите и моите што шират национализам на големо. Ти?
Не прифаќам и затоа веќе не гласам за нив.
Двојазичноста требаше да биде инициатива на македонска партија, и мило ми е што е.
И мене ми пречи што криминалци сакаат да извлечат со ова поени, а веќе 15 години се на власт.
Поентата ми е што двојазичноста не е трагедија за државата, грд музеј изградија за 40 000 000 (четириесет милиони ) евра, а двојазичноста би го оштетил буџетот?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Чекај бе копитар, нели во цела Македонија се протестира секој ден и има преку 200к народ, така? Дај да видиме од Тетово и Гостивар кај се протестира. Кај се ќосињата во овој дел на Македонија?
Се борат со петоколонаши ко тебе и овој на слика..



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не прифаќам и затоа веќе не гласам за нив.
Двојазичноста требаше да биде инициатива на македонска партија, и мило ми е што е.
И мене ми пречи што криминалци сакаат да извлечат со ова поени, а веќе 15 години се на власт.
Поентата ми е што двојазичноста не е трагедија за државата, грд музеј изградија за 40 000 000 (четириесет милиони ) евра, а двојазичноста би го оштетил буџетот?
У Арачиново платија струја?
Или чекаат нова влада па јас да им ја плаќам?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Нема има слики од пред собрание..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Гледаш дека си глуп како кур? Нели се борите за Македонија цела да е? Шќиптари гасни комори и што уште не! Дај да видиме слики кај што се протестира освен пред собрание. Нели во секој град имаше протести? Дај Кичево, Дебар, Гостивар, Тетово ...
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Гледаш дека си глуп како кур? Нели се борите за Македонија цела да е? Шќиптари гасни комори и што уште не! Дај да видиме слики кај што се протестира освен пред собрание. Нели во секој град имаше протести? Дај Кичево, Дебар, Гостивар, Тетово ...
Па даде за да е цела не смее да има влада која прифаќа платформа напишана у Тирана...
До кога треба да те учам?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Па даде за да е цела не смее да има влада која прифаќа платформа напишана у Тирана...
До кога треба да те учам?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
А до сеа цела беше така? Во Тетово, Гостивар ... Благодарение на дпмне беше цела така?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
А до сеа цела беше така? Во Тетово, Гостивар ... Благодарение на дпмне беше цела така?
Пак нешто ти се побркаа мислите ај среди се...
Кај спомнав дпмне..
Ај пак да те научам нешто и де таму види како се користи гугл нека ти покаже некој..

Протести се пред собрание да се отфрли платфотмата и да се оневозможи да се формира влада на основа на тиранска платформа...

Ако пак не разбираш едино да почнам да ти цртам...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Пак нешто ти се побркаа мислите ај среди се...
Кај спомнав дпмне..
Ај пак да те научам нешто и де таму види како се користи гугл нека ти покаже некој..

Протести се пред собрание да се отфрли платфотмата и да се оневозможи да се формира влада на основа на тиранска платформа...

Ако пак не разбираш едино да почнам да ти цртам...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Неписмен.

Нели се протестираше во секој град во Македонија! Дај слики да видиме како во секој град имало протести, нели бевте 200к народ во секој град, така? Или 200к сте пред собрание? :pos:
 
V

viktora

Гостин
Чекај бе копитар, нели во цела Македонија се протестира секој ден и има преку 200к народ, така? Дај да видиме од Тетово и Гостивар кај се протестира. Кај се ќосињата во овој дел на Македонија?
Стоко глупава,затоа и се протестира зошто македонецот цело време се понижува.Во Тетово и Гостивар македонецот не смее да мрдне а твојот црпнат лидер работи истото да се случува и во остатокот на Македонија.СДСМ им го начукаа на кичевчани и стружани што имаат шпон градоначалник со територијалната поделба.
"Ќосината" кога протестираа против таа територијална поделба беа нападнати од племето на Битпазар.Твојот идол и твојата партија што правеа бе деген еден!Што ќутеа како пички и јадеа гомна по медиуми дека ЗА НЕКОИ ПРАШАЊА НЕ ТРЕБА ОДГОВОР!Оди бе отруј се жити мајка и ти ли најде гомна да јадеш а газот не знаеш да си го избришеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom