Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Не не, баш е организирана мобилноста. Прво и основно се делува на смени, за да не се изморат луѓето, што значи дека се планира подолг отпор.... па ќе видиме како ќе биде...
Нека брат, нека има одмор, голем пат треба да се оди за заштита на чисто етничко-македонските делови од Македонија, еве и Пехчево излегоја ми се чини со преку 300,000 бројност, најгласни се тие па нека почне ослободување на Македонија од Гевгелија, успут за време на пауза ќе се тркне на по едно кафенце во Солун, за да не падне шеќерот, сепак најбројни се младите пензионери.

Сега ќе гледам Јувентус, цитирај ме па ќе ти вратам покасно, да не испадне дека се мислам што би ти вратил ко некои луѓе што велат на форумов.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Нека брат, нека има одмор, голем пат треба да се оди за заштита на чисто етничко-македонските делови од Македонија, еве и Пехчево излегоја ми се чини со преку 300,000 бројност, најгласни се тие па нека почне ослободување на Македонија од Гевгелија, успут за време на пауза ќе се тркне на по едно кафенце во Солун.

Сега ќе гледам Јувентус, цитирај ме па ќе ти вратам покасно, да не испадне дека се мислам што би ти вратил ко некои луѓе што велат на форумов.
Не бе човек, уживај, гледај си, не се секирај, немора и да ми вратиш. Можеш да ми вратиш кога зајо ќе оформи влада, а грујо ќе биде во Шутка.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Ивона треба да биде кривично гонета за она што го направила, Катица што ако има 120 кг? Она да одговара зашто има толкава килажа? Темава е претворена во тешко срање, ради таквите ко тебе и овај кумановецов, кој веројатно во меѓувреме научил и литературен македоснки, едно време тераше кумановски дијалект овде.
Шо ќе спречиш ти бе жити све еј ?:pos:
ако Ивона и Латас треба да бидат кривично гонети за луксузни трошоци во приватна фирма ( танга и персиски ќилим), тогаш поодамна требаше кривична и за фирмите на Заеви; Бобан носи наочари од над 100000$, а купија службено Порше и други прескапи коли какви немаат ни многу посериозни фирми... не е оправдание дека нема во бомбите, ајде нека ги дадат на друг да ги преслуша веднаш ќе им најде дузина работи во бомбите и за сдсм и за дуи, па и за други помали партии..
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
A

Avenger99

Гостин
ако Ивона и Латас треба да бидат кривично гонети за луксузни трошоци во приватна фирма ( танга и персиски ќилим), тогаш поодамна требаше кривична и за фирмите на Заеви; Бобан носи наочари од над 100000$, а купија службено Порше и други прескапи коли какви немаат ни многу посериозни фирми... не е оправдание дека нема во бомбите, ајде нека ги дадат на друг да ги преслуша веднаш ќе им најде дузина работи во бомбите и за сдсм и за дуи, па и за други помали партии..
Ни на крај памет не ми паѓа на тебе да ти реплицирам, ама ај, пошто е прв пат. Ако е точно, ова што си го кажал, знаеш во Македонија има една институција се вика Јавно Обвинителство. Зошто ете 10 години се ДПМНЕ на власт, не пробале да најдат нешто? Незнам јас какви наочари носи Бобан, незнам нит ме интересира со што се он занимава, стварно, ме интересира какви наочари носи премиерот и од кај му на него толку пари ако се знае дека месечна плата му е 1200 евра?![DOUBLEPOST=1491677800][/DOUBLEPOST]
Мора да се телепортирале или клонирале сакаш и од Велес?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Де дај од Тетово, Гостивар, Дебар, Струга, Кичево oh wait..
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Си напишал многу реченици, ништо не си кажал. Видиш, Ивона треба да биде кривично гонета за она што го направила, Катица што ако има 120 кг? Она да одговара зашто има толкава килажа? Темава е претворена во тешко срање, ради таквите ко тебе и овај кумановецов, кој веројатно во меѓувреме научил и литературен македоснки, едно време тераше кумановски дијалект овде.
Шо ќе спречиш ти бе жити све еј ?:pos:
СЈО даде отчет за потрошени пари?
Чисто онака прашувам...
Па не разбирате дијалекти што да ви праву..
Не дека на македонски многу разбирате али ај...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Кичевски коли во Гевгелија, а во својот град ги нема нигде на протест.:facepalm: Шо би рекле Фидел Кастро и Џорџ Клуни воѓиве, ЏИЗС
Она кога скокаш па викаш оп
Те ти подоле слика од Гевгелија..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
..покрупничко срање е , поише заличуе на една позната сјовка... :)
А ти демек цениш луѓе по тоа како изгледаат, а?
Брколинда не ти смета што личи на глушец со бркови. Тоа што е глупа ко к** и ќе нае** најмногу, да не збориме.
Пешевски? Нешо послаб е од Катица? Главурдата ич да не му ја коментирам.
Паторот? Со носот боксерски и манекенското одење? Тој па уста коа ќе отвори у земја да пропаднеш од срам. На вас па идол ви е.
Кажи бе еден претставителен лик од дпне жити младост несреќна! Ај да се смееме овде!
Пак ќе кажам - коментирање на физички карактеристики на луѓе, па посебно на некои од кои се очекува професионалност пред се' е многу аматерски, многу е детски.
 
A

Avenger99

Гостин
СЈО даде отчет за потрошени пари?
Чисто онака прашувам...
Па не разбирате дијалекти што да ви праву..
Не дека на македонски многу разбирате али ај...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Тоа е битно нели, каде СЈО потрошило пари, наместо обвиненијата? Е затоа сме на ова дереџе.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Немаа.

Овие денешни протести се глупи, протестите на шарената револуција не беа глупи. Доволно е?
Инаку чисто онака информативно прашав кои протести се финансирани од Сорос според тебе, дека имаше тоа кажано.
Овие?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Macedonia has not yet learned how to be multicultural. And I think we are going to be part of the throes of that transformation, which must take place.
Macedonia is not going to be the monolithic societies that they once were in the last century. LSDM are going to be at the center of that.
It’s a huge transformation for Macedonia to make. They are now going into a multicultural mode, and LSDM will be resented because of our leading role.
But without that leading role, and without that transformation, Macedonia will not survive.

 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Фриленсери луѓе што земаат еден КУП пари или имаат дневница колку него не се замараат по цел ден пред пц да седат. Овај горе вработен како измеќар во некоја дпмне-овска дупка седнал 24/7 на темава изиграва аутореспонс бот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom